Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Powstaje pierwsza w Wyszkowie drużyna futbolu amerykańskiego

(Zam: 29.10.2014 r., godz. 16.26)

Ogromne widowisko, w którym nie brakuje spektakularnych upadków, zderzeń i starć – tak, mowa o futbolu amerykańskim. Oficjalnie powstanie wkrótce pierwsza drużyna tego sportu w Wyszkowie.

W plebiscycie na nazwę dla grupy zwyciężyła Rhinos Wyszków, rekrutacja już w najbliższą sobotę.
Kilka lat temu lokalni miłośnicy Futbolu Amerykańskiego, gracze amatorzy, wpadli na pomysł, aby założyć wyszkowską drużynę futbolową, która miałaby nosić nazwę „Rhinos Wyszków”. Niestety, zainteresowanie tym sportem było znikome i pomysł nie doszedł do realizacji. Dwunastu zapaleńców naszego powiatu znalazło jednak rozwiązanie dla realizacji swoich marzeń o przystąpieniu do „prawdziwej” drużyny i tak stali się członkami drugoligowej grupy „Crusaders Warszawa” działającej w stolicy. Mimo że każdy z nich miał wiele obowiązków, pracę, chłopaki zawsze znajdowali czas na dojazdy do Warszawy by odbyć trening. Uparcie promowali swoją drużynę i jej działania na portalach społecznościowych, brali udział w miejskich imprezach, dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą z dziedziny tego sportu z każdym, kto był zainteresowany, udzielali też wywiadów dla lokalnej prasy na temat swojej pasji (w styczniu tego roku w numerze 3 „Wyszkowiaka” ukazał się wywiad z Danielem Kanownikiem).
Przełomowy okazał się pierwszy mecz FA w Wyszkowie, jaki odbył się w marcu na stadionie miejskim Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Crusadersi zmierzyli się w nim z teamem Mustangs Płock. Pomimo mizernej pogody (wiatr, deszcz ze śniegiem) kibice, którzy przybyli na to widowisko bawili się świetnie. Dali temu wyraz zarówno dopingiem podczas meczu towarzyskiego, jak i w komentarzach pod wydarzeniem na facebooku. To skłoniło Piotra Wykowskiego, Kamila Wykowskiego, Daniela Kanownika, Huberta Deptułę, Mateusza Terlikowskiego i Bartka Oleksiaka do ponownych starań o stworzenie w naszym mieście drużyny futbolowej.Za pośrednictwem Internetu, od 1 do 4 października mieszkańcy miasta mogli głosować, czy chcą, aby ta inicjatywa doszła do realizacji.
„Ja jestem za i choć nie znam zasad, to w końcu je poznam i chętnie pooglądam takie meczyki” – skomentował Fabian, „Może nawet dołączyłbym do treningów” – dopisał w komentarzach na portalu społecznościowym Bartosz, „Uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportu jest bardzo pożądane – szczególnie dla młodych ludzi, których organizmy nabierają wytrzymałości i się hartują. Jeżeli tylko znaleźliby się zapaleńcy to ja byłbym jak najbardziej ZA” – stwierdził inny użytkownik Internetu z Wyszkowa, Arkadiusz. Tak liczne poparcie idei przeszło oczekiwania inicjatorów akcji.
„Nie spodziewaliśmy się aż takiej ilości głosów. Widać, że nasze miasto czeka na coś nowego” wyraził się Piotr Wykowski. Spośród propozycji nazw przyszłej drużyny, najbardziej popularne okazały się: Raiders (jeźdźcy) Wyszków, Giants (giganci) Wyszków oraz Rhinos (nosorożce) Wyszków.
„Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby wrócenie do nazwy „Rhinos Wyszków”. Nazwa sama w sobie mi się podoba na dodatek już widzę logo klubu – wielki czerwony nosorożec z białym rogiem. Nawiązywałby do barw herbu Wyszkowa” – umotywował swoją propozycję jeden z uczestników plebiscytu. Nazwa „Rhinos Wyszków” wygrała, projektanci logo stworzyli już nawet grafikę. Jest to szary nosorożec, a raczej jego głowa, z dużym rogiem białego koloru, na tle herbu Wyszkowa z nazwą drużyny. Wyszkowska część ekipy Cru. spotkała się też z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim i uzyskała wsparcie gminy w dalszym rozwoju. Zadaniem dla chłopaków jest teraz rozpisać kosztorys powstania drużyny, który muszą przedstawić jak najszybciej. Mają pomoc zaprzyjaźnionego prawnika, który analizuje jaka forma rejestracji drużyny będzie bardziej odpowiednia – stowarzyszenie czy klub sportowy, uczestniczyli także w spotkaniu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w Warszawie, aby zobaczyć wymagania i koszty udziału w sezonie 2015. Planują również rekrutację. Ta odbędzie się w sobotę 25 października o godz. 16.00 na bocznym boisku stadionu WOSiR. Kandydaci muszą mieć ukończone 17 lat i zabrać ze sobą strój sportowy, będą musieli przejść test sprawnościowy (biegi, pompki itp.). Poszukiwanych jest ponad 40 mężczyzn (kobiety będą mogły uczestniczyć w treningach). Piotr Wykowski tak zachęca do wzięcia udziału w rekrutacji:
– Bardzo dużo ludzi twierdzi, że do tego sportu nadają się tylko silni i mocno zbudowani faceci, a tak naprawdę każdy ma szansę – wysoki i niski, duży i mały, ten co waży 50 kg, ale i ten, który waży 150 kg. Każdy ma swoją rolę w drużynie i może w niej zagrać. Warto spróbować. Futbol amerykański jest sportem dla wszystkich i każdy może się w nim rozwijać, jeżeli jest zaangażowany – powiedział.
Chłopakom kończą się kontrakty ze stołeczną drużyną, od listopada ruszają z treningami w teamie Rhinos Wyszków, którą wspólnymi siłami tworzą. Przed nimi sporo pracy, wiele trudnych wyborów (m.in. muszą jeszcze znaleźć trenera), ale są zmobilizowani, pełni zapału i chęci. Swoimi działaniami ukazują, że chcieć znaczy móc.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl