Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 stycznia 2021 r., imieniny Felicji, Rafała

Zwycięski marsz Campera

(Zam: 29.10.2014 r., godz. 16.25)

Camper Wyszków to jedyny niepokonany dotychczas zespół w tegorocznym sezonie rozgrywek I ligi siatkarzy. Obrońcy tytułu sprzed roku, pokonali w ostatnim tygodniu Stal Nysę 3:1 oraz Krispol Wrześnię 3:0.

Dzięki kompletowi punktów, podopieczni trenera Jana Sucha wyraźnie przewodzą tabeli Krispol I ligi.

Spotkanie pomiędzy Stalą Nysa a Camperem Wyszków zostało rozegrane w środę 15 października w hali WOSiR w Wyszkowie. Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Jakub Peszko, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Dariusz Szulik, Damian Sobczak (libero). Wyszkowianie od początku do końca dominowali w pierwszej odsłonie tego spotkania. Ekipa Campera wyraźnie wygrywała rywalizację na siatce, notując kilka skutecznych bloków i praktycznie neutralizując „pierwszą akcję” Stali. Jak zwykle, bardzo dużo „roboty” wyszkowscy siatkarze wykonywali w polu zagrywki. Ostatecznie bezradni nysanie ulegli 16:25.
W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła. O ile początek należał do Campera (prowadzenie 6:3 po skutecznym bloku na Długoszu), potem było już tylko gorzej. Siatkarze Stali uruchomili bardzo mocną zagrywkę, dodatkowo gospodarze zgubili gdzieś swój własny blok. Ostatecznie rywale zapisali drugą partię na swoją korzyść po zwycięstwie 25:19.
W trzeciej odsłonie goście z Opolszczyzny kontynuowali dobrą grę. Po kilku minutach Stal prowadziła już 5:1 i można było odnieść wrażenie, że Camper został „przełamany”. Nic jednak bardziej mylnego. Sygnał do odrabiania start dał Jakub Kowalczyk, który zbombardował rywali zagrywką (notując aż 5 asów serwisowych w tym secie). Odrzuceni od siatki goście całkowicie się pogubili. W swoim stylu kolejne kontry kończył Łukasz Kaczorowski. Zwycięstwo 25:15 nastrajało optymistycznie przed partią numer 4.
Ta, jak się później okazało, była ostatnią odsłoną meczu. Wyszkowianie po raz kolejny brylowali w polu zagrywki. Potężne serwisy Kaczorowskiego i Kowalczyka „ustawiły” zespół z Nysy pod Camper. Wyszkowianie nie zagrożeni prowadzili ładną dla oka grę. Powtórka wyniku z poprzedniej partii dała gospodarzom zwycięstwo 3:1 i kolejne trzy oczka do ligowej tabeli. MVP spotkania wybrano Jakuba Kowalczyka.
Camper Wyszków – Stal Nysa 3:1 (25:16, 19:25, 25:15, 25:15)
Camper (wyjściowy skład): Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Jakub Peszko, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Dariusz Szulik, Damian Sobczak (libero).
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
SMS PZPS Spała – AGH 100RK Kraków 3:0
Kęczanin Kęty – CARO Rzeczyca 3:0
Victoria Wałbrzych – Pekpol Ostrołęka 3:0
Espandon Szczecin – Krispol Września 1:3
KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki 3:1
W sobotę 18 października odbyło się hitowe starcie I ligi siatkarzy pomiędzy liderem tabeli, Camperem Wyszków a ówczesnym wiceliderem, Kripolem Września. Mecz został rozegrany na parkiecie rywali we Wrześni. Spotkanie transmitował kanał TVP Sport. Wyszkowianie wyszli na parkiet w nieco zmienionym, w porównaniu do środowego, składzie. Konrada Woronieckiego zmienił na rozegraniu Bartosz Zrajkowski, w miejsce Tomka Ruteckiego pojawił się natomiast Sebastian Wójcik. Wyszkowianie dobrze weszli w mecz, uzyskując już na samym otwarciu kilkupunktowe prowadzenie. Rywale kilkukrotnie odrabiali straty, jednak ani razu nie potrafili doprowadzić do remisu. Ostatecznie w drugiej fazie seta wyszkowianie wrzucili „drugi bieg” i pewnie wygrali 25:21.
Druga odsłona miała podobny przebieg do pierwszej. Tym razem jednak nie rywale byli największym problemem Campera, ale błędy własne. W ich następstwie, gospodarze długo rywalizowali z podopiecznymi trenera Sucha jak równi z równymi. W końcówce siatkarze Krispolu byli nawet bliscy zwycięstwa w partii, jednak ostatecznie w walce na przewagi lepsi okazali się wyszkowianie. Camper triumfował 26:24.
W trzeciej, ostatniej partii gospodarze nie nawiązali już walki. Kibice zgromadzenia w hali Krispolu oraz ci oglądający mecz przed telewizorami, zobaczyli jednostronne widowisko. W nim, głównymi aktorami byli siatkarze Campera. Po kilku udanych akcjach wyszkowianie zaczęli grać na pełnym luzie. Pełnię umiejętności mogli pokazać środkowi – Kowalczyk i Szulik, którzy swoimi atakami „wprost” wbijali rywali w parkiet. Ostatecznie partia zakończyła się 25:16 dla Campera, który tym samym wygrał 3:0. MVP spotkania został wybrany Dariusz Szulik, możemy więc śmiało napisać, że był to tydzień środkowych.
Krispol Września – Camper Wyszków 0:3 (21:25, 24:26, 16:25)
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Ślepsk Suwałki – SMS PZPS Spała 3:1
Stal Nysa – KPS Siedlce 3:2
Pekpol Ostrołęka – Espandon Szczecin 3:1
Avia Świdnik – Victoria Wałbrzych 0:3
CARO Rzeczyca – Warta Zawiercie 2:3
AGH 100RK Kraków – Kęczanin Kęty 0:3
W najbliższym tygodniu Camper rozegra dwa spotkania – jedno ligowe i jedno pucharowe. To ostatnie zostanie rozegrane w środę 22 października w Rzeczycy, gdzie ekipa trenera Jana Sucha będzie podejmowana przez miejscową drużynę CARO. W sobotę 25 października wyszkowianie podejmą z kolei we własnej hali Pekpol Ostrołęka. Początek „derb Mazowsza” o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wielkie sportowe widowisko do hali przy ul. Geodetów 45.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl