Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

Komitet Masz Wybór przedstawił program

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 16.19)

– Te pomysły to owoc naszych dyskusji. Jak sądzę, świadczą o tym, że jesteśmy twórczy, mamy pomysły, czego brakuje dzisiejszej władzy. Będziemy tworzyć władzę przyjazną mieszkańcom i odpowiadającą na problemy współczesności – deklarował kandydat na burmistrza Marek Głowacki podczas kolejnego spotkania członków jego komitetu Masz Wybór. Tym razem w miejskiej bibliotece 16 października zorganizowali konwencję programową.

Foto
Komitet Masz Wybór
fot. Justyna Pochmara

„Jest coraz bardziej oczywiste, że rządzący dziś Wyszkowem wypalili się i nie mają wiele do zaproponowania oprócz marketingowych sztuczek” – pisali na swojej stronie internetowej www.masz-wybor.com zapraszając na dyskusję. „Pan burmistrz Nowosielski po 12 latach administrowania Wyszkowem nie ma nawet koncepcji rozwoju infrastruktury sportowej i zarządza w czasie wyborów „konsultacje społeczne”. Komitet Masz Wybór taką koncepcję przedstawił sprzeciwiając się jednocześnie skandalicznej propozycji wyprowadzenia sportu z centrum miasta i likwidacji stadionu”.
– Każdy program określa się w odniesieniu do jakieś rzeczywistości i ona skrzeczy – w obszarach wymagających długofalowej, konsekwentnej pracy mamy dużo zaniedbań. Jeśli chodzi np. o centrum miasta, było wiele koncepcji przez dwanaście lat, a do dziś w centrum jest pole pełne trawy – mówił w miejskiej bibliotece Marek Głowacki. – Zdobywanie funduszy zewnętrznych to jest duża bolączka w naszej gminie – stwierdził powtarzając kolejny raz o straconych przez burmistrza pieniądzach na dokończenie obwodnicy śródmiejskiej. – To poważne zaniedbania i będziemy się dziś zastanawiać jak to zmienić.
Sala na trzecim piętrze biblioteki była pełna – większość z uczestników to kandydaci komitetu Masz Wybór na radnych, których Marek Głowacki po kolei przedstawił.
Teresa Trzaska mówiła m.in. o konieczności wykorzystania walorów przyrodniczych powiatu do tworzenia agroturystyki. Grzegorz Gajewski wspomniał o potrzebie pobudzania gospodarki przez zamrożenie, obniżenie podatków i czytelne zasady ich umarzania. Zaproponował pakiet rozwojowy dla Wyszkowa zawierający m.in. zdobywanie funduszy zewnętrznych, uzbrajanie terenów, uchwalanie planów zagospodarowania przestrzennego, inwestycje w turystykę, modernizację targowicy, promocję produktów spożywczych lokalnych producentów.
– Komitet Nasz Wybór będzie ciężko pracował, żeby nasza społeczność osiągnęła sukces, bo jeśli nie my, to kto – zakończył.
Jako priorytetowe zadanie Adam Szczerba określił dokończenie budowy obwodnicy śródmiejskiej, która przede wszystkim pozwoliłaby rozładować korki. Zaznaczył konieczność współpracy gminy Wyszków z innymi samorządami, instytucjami w budowaniu spójnej koncepcji sieci drogowej.
– Nie może być też sytuacji, że mieszkańcy nie mają odśnieżonej drogi, bo stanowi to zagrożenie dla nich i utrudnia prowadzenie firm – podkreślił.
Postulował stworzenie przez samorząd katalogu inwestycji po to, żeby mieszkańcy mogli się z niego dowiedzieć, na zrealizowanie jakich zadań i kiedy mogą liczyć. Zwrócił uwagę, że wszelkie inwestycje trzeba dobrze przygotować począwszy od fazy projektowania, poprzez przygotowywanie przetargów i nadzór nad robotami.
– Nie stać nas na wielokrotne poprawianie inwestycji, które są oddane do użytku – powiedział.
Skuteczna komunikacja szkół z innymi instytucjami, bezpieczeństwo, pomoc psychologiczna, zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach – to z kolei postulaty Wiktora Owsiaka.
– Szkolnictwo zawodowe powinno być ustawiczne, uczeń powinien mieć świadomość, że musi rozszerzać zainteresowania, wiedzę i kompetencje, które są potrzebne – powiedziała Teresa Trzaska proponując doradztwo zawodowe już od szkoły podstawowej.
Według Tomasz Ponichtery, kolejnego prelegenta, Wyszków powinien mieć miejską plażę. Utworzenie zielonych punktów w powiecie w miejscach atrakcyjnych i uwzględnienie ich na mapach to jego propozycja dla odwiedzających powiat wyszkowski. Podkreślał konieczność lepszego wykorzystania walorów rzeki, ulokowania przystani w okolicach Skweru Jana Pawła II.
– Punkt Informacji Turystycznej to powinno być miejsce skondensowania informacji o powiecie. Osoba zatrudniona tam powinna być najlepiej poinformowaną w mieście na temat Wyszkowa i sąsiadujących gmin – uznał.
Proponował ścieżkę spacerową od Pałacu Skarżyńskich do kirkutu oraz stworzenie przez samorząd części etatu dla komendanta harcerskiego hufca, bo jak podkreślił, to osoba wykonująca ogromną pracę na rzecz wychowania obywateli.
– WOK „Hutnik” jest instytucją skostniałą, niejako monopol na funkcjonowanie w ramach „Hutnika” ma „Sylaba”. Ona jest naszą perełką, ale nie może być tak, że inne inicjatywy nie znajdują miejsca w ośrodku – powiedział Piotr Głowacki. – „Hutnik” kiedyś tętnił życiem i to jest do naprawienia. Potrzeba tam osoby, która będzie człowiekiem z pasją, czującym kulturę, będzie otwarta na pomysły zwykłych ludzi. Nie może być to osoba wyłoniona tylko na podstawie politycznej układanki, a tak to dziś w Wyszkowie wygląda – dodał.
Postulował stworzenie stanowiska dla osoby, która będzie animować działalność stowarzyszeń. Uznał, że gmina powinna wspierać finansowo organizacje pozarządowe zapewniając im wkłady własne niezbędne do pozyskania dofinansowania z zewnątrz. Zaproponował też budżet partycypacyjny.
Podczas spotkania padły również postulaty dotyczące polityki społecznej, m.in. ulg na opłaty śmieciowe, wydłużenia czasu pracy świetlic szkolnych, budowy placów zabaw, tworzenia grup samopomocowych. Przyszli radni z ramienia Masz Wybór mieliby się też składać na stypendia dla młodzieży (pieniądze pochodziłyby z otrzymywanych przez nich diet). Krzysztof Rusak proponował z kolei zainwestowanie w technologie geotermalne.
Informacje o programie komitetu i jego kandydatach można znaleźć na jego stronie www.masz-wybor.com. Jest też profil na Facebooku www.facebook.com/KWWMaszWybor.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 22.10.2014 r., godz. 20.32
Mogę tylko powtórzyć podsumowanie: "... – Komitet Masz Wybór będzie ciężko pracował, żeby nasza społeczność osiągnęła sukces. Bo jeśli nie my, to kto –.... " +_+
Dodane przez Jacek, w dniu 22.10.2014 r., godz. 21.27
Bo jeśli nie my, to kto. Jeśli nie teraz, to kiedy!!!
Dodane przez ccc, w dniu 22.10.2014 r., godz. 21.33
Wszystkie komitety mają takie same programy. Normalnie kalka. Jest też kilka nowych fajnych pomysłów jak ścieżka spacerowa. Ale nie mu niczego co mogłoby porwać. Miastu potrzebny jest solidny kop. Warszawa zabiera zdolnych wykształconych ludzi, bo w Warszawie łatwiej o dobrą pracę, z możliwością awansu, żyje sie tam na zupełnie innym poziomie. Aby zachęcić kogoś do zamieszkania tutaj potrzebna jest praca. Ludzie często mieszkają tu z przyzwyczajenia. Dlaczego ktoś mieszkający i pracujący w Warszawie miałby sie osiedlić w naszym mieście? Tylko dla widoków ze skarpy? Założę się że takie miejsc jest wiele w odległości mniejszej niż 50 km z lepszym dojazdem i infrastrukturą i nie koniecznie droższych. Tutaj potrzebne jest konkretne zaplanowanie miasta. Na nasze nieszczęście powstały nowe plany. Z jednej strony lepiej bo wreszcie puste przestrzenie sie wypełniają, ale z drugiej to chyba za bardzo pojechano pod deweloperów. Zabudowuje sie z 80% przestrzeni. Nie zostawiając ani trochę miejsca dla życia. Dobrze że jest park w pobliżu. Zafundowano nam nowe blokowiska w centrum. Czekam z niecierpliwością na plan z terenem ratusza. Bo od tego należało zacząć. Pozostaje jeszcze sprawa dobrej komunikacji. W tej chwili dojazd autobusem do Wawy to 1h. Czy któryś z kandydatów pomyślał jak skrócić go do np 40 minut? Dlaczego nikt nie podejmie takich wyzwań?
Dodane przez AWP, w dniu 22.10.2014 r., godz. 21.53
Świetlana sprawa zo jest z tymi lampami LED, ale to nie z Nowosielskim, bo ten nie widzi oświetlania np. parku.
Dodane przez ccc, w dniu 22.10.2014 r., godz. 22.08
No właśnie, jakiś czas temu był podjęty przez radnego Dziubłowskiego problem doświetlenia miasta. Wszyscy coś tam pogadali, popisali, poobiecywali i cisza. Pamiętam,że na forach padały różne propozycje. Jedną. Z nich była stopniowa wymiana oświetlenia na LEDową. Warto to przypomnieć. W nowym unijnym budżecie będą pieniadze na rozwiązania proekologiczne. Wymiana lamp w perspektywie 2 - 3 lat może przynieść gminie spore oszczędności. Apeluję aby wszelkie nowe oświetlenie było zakładane wyłącznie w tej technologii. Zresztą oświetlenie Warszawskiej samo sie obroni.
Dodane przez Jątek, w dniu 22.10.2014 r., godz. 22.08
Przy takim potencjale Wyszkowa, który POszedł za Nowosielskiego i Mroza niczym para w gwizdek, dawno moglibyśmy czerpać ze źródeł geotermalnych. Tymczasem ładowali nas w bubla - "kongregację" w PEC, który odbija nam sie czkawką do tej pory.
Dodane przez Kaliope, w dniu 22.10.2014 r., godz. 22.56
Jaki tam RATUSZ!!! Ludzie nie dajcie sobie mydlić oczu ratuszem, bo niby dla kogo miałby on powstać, dla WAS? Nic bardziej mylnego, bo to szałajda chciałaby swoje panowanie przenieść do pałaców. Zastanówcie się czy są tych nowych komnat i marmurów godni. Wyszków na 2690 miejscu w rankingach , a oni mydlą oczy nowym RATUSZEM.
Dodane przez Jacek, w dniu 22.10.2014 r., godz. 23.35
Nowy ratusz, to luksusy nie dla nas tylko dla szałajdy trzech gburmistrzów. Komu poza nimi jest on potrzebny? Nie zasłużyli.
Dodane przez Dafne, w dniu 23.10.2014 r., godz. 00.19
POlegli myśleli, że Wasz komitet to kilku moherowych dziadków z klubu GP. Wszyscy z chęcią by Was "rozgrabili" do siebie. W tym Wasza siła!
Dodane przez ~(), w dniu 23.10.2014 r., godz. 08.13
patrze ze tu za dużego wyboru to nie ma
Dodane przez ccc, w dniu 23.10.2014 r., godz. 08.20
Nic bardziej mylnego. Nie rozumiecie potrzeby zabudowania centrum. Jezeli nie ratusz to co? Bloki, parkingi a może budy z kebabem. TRAGEDIA!!!!
Dodane przez s, w dniu 23.10.2014 r., godz. 08.31
o Rety!!! to do wybranków na fotografi,no może nie wszystkich
Odgrzewane kotlety
Dodane przez Gościu, w dniu 23.10.2014 r., godz. 08.32
Program ciekawy - ale nierealny - jego realizacja kosztowałaby miliony, a przy obniżonych podatkach nie ma na to szans. Co do oświetlenia led-owego - to o ile się orientuję to już to jest robione - większość nowych linii jest robiona w tej technologii, gmina przygotowuje też Plan Gospodarki Niskoemisyjnej - który ma jej umożliwić pozyskanie środków na wymianę lamp istniejących.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.10.2014 r., godz. 08.53
Każdy ma swoje zdanie. Chcemy docierać do osób, które podzielają nasze opinie i oddadzą głos na osoby z naszego komitetu KWW Masz Wybór. Ukazują się relacje gazetowe z naszych konferencji, mamy stronę internetową, jesteśmy na facebooku, Youtube, będziemy w miarę możliwości docierać do wyborców indywidualnie. Jesteśmy alternatywą dla obecnej władzy a to w demokracji jest ważne bo mieszkańcy mają możliwość wyboru, to jest duża wartość. Nie możesz powiedzieć - nie idę do wyborów bo po co. Zachęcam do udziału w wyborach samorządowych w dniu 16 listopada, zachęcam do głosowania na osoby z komitetu Masz Wybór.
Dodane przez klawo, w dniu 23.10.2014 r., godz. 09.12
Burmistrz wszystko robi po zapowiedzi innych. Miał 12 lat. Obecnie lampy świecą co niektóra, zrobił kawałek ledowego przy Biasie. A mógł dużo, dużo więcej. Jest przecież dofinansowanie z projektu SOWA widać, że dużo miast dostało dofinansowanie w wysokości 40%-50%. Nowosielski to słaby burmistrz. Zatrudniać swojaków i mieć spokój przez całą kadencję to pierwszy ale zrobić coś dobrego to pustka.
Cytuję: patrze że tu za dużego wyboru to nie ma...
Dodane przez hajke, w dniu 23.10.2014 r., godz. 10.00
Bo to nie jak w 3komitecie gdzie POleciała szałajda na ilość a nie jakość. Wolisz dresiki chwilowo ubrane w garnitury?
Są wspaniali uczciwi ludzie
Dodane przez Kaliope, w dniu 23.10.2014 r., godz. 10.39
Co mamy za Nowosielskiego? Wiśniewskiego na niepotrzebnym stołku wiceprezesa PWiK, dwóch zastępców Mroza i Warpasa. Spójrzcie jaki kreatywny jest nowy dyrektor Hutnika. Spójrzcie na kandydatów tej trójcy jak Giziński, Hryniewicz, Błaszczakowa. Naprawdę to tam nie ma w czym przebierać...
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 23.10.2014 r., godz. 16.52
Pani Czajkowska przedstawiła dobry pomysł ufundowania stypendiów z części diet, jakie pobierają radni. Gest jak najbardziej oczekiwany, który przez kilka kadencji nie mógł być zrealizowany. Dobrze, że kandydaci komitetu "Masz wybór" podążają w kierunku pozytywnej filantropii.
Dodane przez ola, w dniu 23.10.2014 r., godz. 17.35
dokładnie jaka część diety radnego?
Zgredzik
Dodane przez Ziom, w dniu 23.10.2014 r., godz. 17.48
A Zgredzik z Białołęki, zmanipulował tem prosty komunikat jak cham. Włożył w usta słowa, że radni stworzą te stypendium ze swoich całych diet. PO czym poznać burmistrza złego, PO pijarowcach jego. Takimi ludzmi się nasz Grzesio z Mrozem otaczają.
Dodane przez Kibic, w dniu 23.10.2014 r., godz. 19.04
Czy ważne jaka? Dotychczas radni żadnej opcji z najbardziej miłosiernym duetem w układzie gwiazd WaldUla (Sobczak i Mikołajczykowa) przez tyle lat nie potrafili się na podobną rzecz zdobyć. A czy im samym brakuje dutków? Wystarczy zajrzeć w ich oświadczenia majątkowe
jestem za
Dodane przez :), w dniu 23.10.2014 r., godz. 22.45
Mi się kandydaci podobaja bo nie ma wsrod nich Nowosielskiego i Mroza; )
Flaki z olejem
Dodane przez Michał, w dniu 23.10.2014 r., godz. 22.48
dajcie konkretne pomysły, bo gadać dużo i niespójnie to każdy może, a wyliczanka którą zrobiliście to śmiech na sali. Spokojnie, jak nie Wy obiecacie to zrobi to burmistrz, tutaj się nie różnicie.
Dodane przez Pies, w dniu 23.10.2014 r., godz. 23.06
Szkoda Michałku na Ciebie czasu, nie znasz się na zasadach prowadzenia kampanii. Wróciłeś już ze spotkania burmistrzowej szałajdy? Oni tylko czekają na cudze pomysły, bo swoich nie mają. Nie mają wśród członków ludzi kreatywnych. Jest tam zbieranina reprezentowana przez nowowęszący koryta biznes, trochę dresiarstwa, urzędników będących przy korycie, i tych którym małe korytka przyobiecano. Jest tam typ pokroju "hołota z Pułtuskiej", brat "kolczyka" i szwagierka Lenona. Jednym słowem elita :)
hahahaha
Dodane przez Michał, w dniu 23.10.2014 r., godz. 23.26
a więc w ten sposób tłumaczycie to, że nie potraficie skonstruować ani jednego konretnego pomysłu dla miasta? Zasady kampanii mówią: obiecuj dużo, byleby nic konkretnego? NO TO CZAS JE ZMIENIĆ! Ludzie nie głosujcie na ludzi, którzy obiecują złote góry. Mam Wybór NIE ZAGŁOSUJE na Masz Wybór
Dodane przez Zonk, w dniu 23.10.2014 r., godz. 23.40
A tu jak widać, nikt garniturem nie przykrył mentalnego dresu.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 24.10.2014 r., godz. 09.11
Wydania gazetowe mają swoje ograniczenia związane z wielkością wydania, przedstawia ogólnie program.My też nie mogliśmy na konferencji programowej mówić w nieskończoność więc skupiliśmy się na najważniejszych rzeczach Dlatego te programy wyglądają podobnie, a różnica jest w szczegółach. Przestawiamy to krok po kroku na swoich stronach, w najbliższym czasie przedstawię na stronach model pod oświetlenie ledowe i wyliczenia związane z okresem zwrotu początkowych większych wydatków, wykorzystam opracowanie wykonane przez naszego sympatyka.
Wiemy skąd jesteś tylko nie rozumiemy czy ci się to opłaca, jesteś tam nikim.
Dodane przez Zdzich, w dniu 24.10.2014 r., godz. 09.45
Pacjent o nicku "Michał" żywo przyPOmina "Lewaka" kropka w kropkę. Mróz Michałku na łańcuszku POtrafi. Brać za notoryczne buble 11 tys zł pensj i jakby "GŁODOMOROWI" (wyniesione z bidnego domu) było mało, to oblega stołek przewodniczącego Rady nadzorczej PWiK za 2,5 tys miesięcznie. Moze piesek Michał liczy na tę druga POsadkę. To się będzie musiał naszczekać i wykazać się POmysłowością.
ale Wy uprzejmi
Dodane przez Michał, w dniu 24.10.2014 r., godz. 10.30
widzę, że kultury u was się nie doszukam, tak samo jak Nowosielski potraficie tylko obrażać i wykorzystywać ludzi? To znaczy, że nadajecie się do rządzenia :D będziecie świetnie kraść i mataczyć. Rozczaruje cie ale nie mam nic wspólnego z PO, ale z PiSem którego popieracie tym bardziej, bo obie te partie są nic nie warte.
"Uczeń" Błaszczakowej ma na imie Michał!
Dodane przez hajke, w dniu 24.10.2014 r., godz. 11.43
Dokładna śpiewk "Lewaka", ali i pacjenta specjalnej troski "Ucznia". Ten sam lament. Jestem komentatorem a nie kandydatem. Mam swój głos i używam go "Uczniu". A ty masz płacone od słowa, czy od sztuki za komentarz?
czy to wasze maksimum?
Dodane przez Michał, w dniu 24.10.2014 r., godz. 12.36
Ja próbuje z Wami porozmawiać merytorycznie, zarzucam brak konkretnych pomysłów, a Wy mnie za to opluwacie jadem... ja wiem, że Młodzież Wszechpolska która startuje z list "Masz Wybór" to krzykacze, ale naprawdę kultury trochę nie zaszkodzi, rodzice w domu nie nauczyli? Jak Wy chcecie rządzić, skoro każdego kto nie jest z Wami traktujecie jak wroga? Demokracja to sztuka konpromisu, nauczcie się, albo zrezygnujcie z polityki, bo zapowiadacie się na identycznych jak Nowosielski.
Do Ucznia sztubaka
Dodane przez O.N.A., w dniu 24.10.2014 r., godz. 13.12
Rodzice w domu nie nauczyli? Pani Błaszczakowa nauczyła, ale na "korkach" PO godzinach. Czy ta pani nie startuje przypadkiem od Nowosielskiego? Przyjdź na spotkanie przedstaw się, porozmawiaj.
Naiwny ten ktoś... (Uczeń Michał)
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.10.2014 r., godz. 14.13
Nie daj Boże, żeby to marudzenie było jego "minimum" ;)
Dodane przez żal, w dniu 24.10.2014 r., godz. 15.36
ludzie, skąd w was tyle nienawiści?
Uczniu Błaszczakowej i Hryniewicza
Dodane przez hajke, w dniu 24.10.2014 r., godz. 16.15
Takie rzeczy proszę imputować swoim mocodawcom, i zapytać skdą mają tyle nienawiści do tego miasta, tak go dojąc i okradając na wszystkie strony. Pomyśl jakiej trzeba nienawiści, żeby pozwalniać w imię racjonalizacji zatrudnienia kobiety w szkołach, a palcem nie kiwnąć w kierunku zwolnienia wieprza w PWiK na zbędnym etacie z pensją 8,5 tysiąca złotych. Masz coś jeszcze na temat nienawiści do powiedzenia?
coś tam mam
Dodane przez Michał, w dniu 24.10.2014 r., godz. 20.49
na przykład jedną z osób dotkniętych zwolnieniem była moja mama. Więc znam ten temat bardzo dobrze i dlatego nigdy nie zagłosuje na Nowosielskiego ani nikogo od niego. Natomiast wracając do Was to jak patrze na Wasz program to widze miliony, które chcecie wydać, natomiat marginalizujecie problemy bezrobocia w tym mieście, a jeżeli wydamy wszystko na nowe hale i strzelnice dla pana Głowackiego to nie zostaje pieniędzy na rozwiązanie najważniejszych problemów tego miasta. O.N.A. zapraszasz mnie na spotkanie, ale w imieniu kogo? kim jesteś, żeby zapraszać? Skoro chcesz, żebym ja się przedstawił to grzeczność nakazuje, żebyś zrobiła to pierwsza.
zy to prawda,że głos na pekinie kosztuje 3 wina...
Dodane przez Mieczysław Bambaryła, w dniu 24.10.2014 r., godz. 21.08
.....a takiż sam na blokach pól litra?Taki doszedł mnie cennik z poprzednich wyborów burmistrzowych...Czy czteroletnia inflacja spowoduje podwyższenie stawki?
Pitu, pitu sPOd sufitu
Dodane przez Chał, chał, chał, w dniu 24.10.2014 r., godz. 21.18
A jednym ze zwolnionych był mój dziadek :) Jak chcesz młokosie zaoszczędzić, to bojkotuj przeniesienie stadionu. Cała wasza granda zachowuje się jakby nic w tym mieście ważniejszego nie było. Jesteście chłopuleczku beznadziejni, najważniejszy ranking w roku POkazał waszą skuteczność. Strzelnicę zróbmy za niewywalone w błoto pieniądze, które miały iść na stadion POd krematorium. Starczy na jeszcze więcej. Nie musisz się przedstawiać. Znamy ciebie, masz wielkie uszy, szare futerko i skikasz. Jesteś najzwyklejszym szałajdzkim zającem, któremu szałajda zwolniła mamę.
do Bambaryły
Dodane przez Listonosz, w dniu 24.10.2014 r., godz. 21.59
Trzeba zapytać się szpakowatego, wysokiego pana co przyjeżdzał tam sinym volvo
i co Wy sobą reprezentujecie?
Dodane przez Michał, w dniu 24.10.2014 r., godz. 22.31
umiecie obrażać, poniżać, wyzywać, to już pokazaliście, a co poza tym? Nie wiem czemu uparliście się na to PO, to że Wasz lider był w PiS i przez większość swojej kariery politycznej z nimi współpracował to jasne, jest to fakt niezaprzeczalny, a teraz jak nawet PiS go nie chce to znalazł bande krzykaczy i zgrywacie poważnych polityków. Coś czuje, że jeszcze mleczny wąs pod nosem macie.
Co reprezentują sobą ci co zwolnili słabe kobiety, a tucza tłuste wieprze?
Dodane przez Listonosz, w dniu 24.10.2014 r., godz. 23.00
My zajączku reprezentujemy siebie, a ty wyszkowską SZAŁAJDĘ. Skup się na problemach jakie przynosi nam co dzień ta władza. Mamy wąsy mamy babcie i złote dla takich mądrali gacie. "Lewaku", "Uczniu", "wawo", "Eychleju"
Co wyszkowskie PO sobą reprezentuje
Dodane przez Michał, w dniu 24.10.2014 r., godz. 23.07
Jastrzębska i wyszkowskie PO Jastrzębska magister inżynier, studia podyplomowe w zakresie zarządzania, uprawnienia do rad nadzorczych spółek, egzamin Ministerstwa Skarbu Państwa , ponad25 lat pracy w przedsiębiorstwach branżowych i wiele innych kwalifikacji. Magister inżynier - po studiach dziennych, po skończeniu szkoły średniej czy wieczorowo jako tzw. swój człowiek wydelegowany z zakładu pracy? Trzeba by porównać daty urodzenia i ukończenia studiów. Studia podyplomowe - w tych czasach: płacisz, masz. Uprawnienia do rad nadzorczych spółek - wystarczy popatrzeć kto zasiada w tych radach w Wyszkowie. Najwyraźniej poziom trudności w ich zdobyciu podobny do egzaminu na kartę rowerową. Też "wystarczy chcieć". 25 lat pracy. Pracy czy zatrudnienia? Wielu innych kwalifikacji nie da się podważyć. Dodaj jeszcze prawo jazdy kat. B :) Naprawdę nie ma podstaw żeby się chełpić
Odkurzacz
Dodane przez TD, w dniu 24.10.2014 r., godz. 23.19
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 31.10.2013 r., godz. 12.57 dobrego prezesa można poznać również po jego pracownikach. O ile klasa robotnicza jest całkiem sprawna to pan na stołku wiceprezesa wydaje się być z księżyca (nie urażając jego dóbr osobistych). Ale ponoć z panią Jastrzębska tworzą świetny duet dzięki czemu i wodę mamy smaczną...
POrażka
Dodane przez TD, w dniu 24.10.2014 r., godz. 23.28
Dodane przez observer, w dniu 31.10.2013 r., godz. 13.50 Te umiejętności POwców są liche, nie muszą się starać bo mają stanowiska z politycznego nadania. Nawet u swoich kolesi w Warszawie nie zabiegają aby coś uszczknąć dla Wyszkowa. To pasożytnictwo
do Michała
Dodane przez obiektywna., w dniu 24.10.2014 r., godz. 23.29
Tak przeczytałam wszystkie tu zamieszczone komentarze i dziwią mnie trochę Twoje a mianowicie rzekome zwolnienie Twojej mamy przez obecną władzę. Nie jestem msciwa i nie chce nikogo tu obrazic ale gdyby moją mamę tak potraktowano jak Twoją to moje komentarze byłyby inne .Ty krytykujesz a jednocześnie bronisz.trzeba umieć się określić.jak na młodego czlowiwka to Jesteś dobrze zorientowany jesli chodzi o politykę. Czuje tu jakoś propagandę.
do Michała
Dodane przez sledcza, w dniu 25.10.2014 r., godz. 00.01
Rozgryzlam cie. Ty od kepki jestes
Dodane przez Cieć, w dniu 25.10.2014 r., godz. 01.20
Adam Kępka jest OK. Ma mój szacun za referendum
do Obiektywna
Dodane przez Michał, w dniu 25.10.2014 r., godz. 10.30
wpis "Co wyszkowskie PO sobą reprezentuje" nie jest mój. Nie wiem jak Ci to wyjaśnić, ale każdy ma inną osobowość i inaczej się wypowiada, a powiedz mi w jakim miejscu bronie? Czujesz propagande w komentarzach pod artykułami o wyborach, no wręcz nieprawdopodobne, to chyba oczywiste :) a najwięcej jest jej tutaj, bo nie widziałem nigdzie tyle miodu co u Was. Nie jesteś obiektywna, aha i co z zaproszeniem? W imieniu kogo zapraszacie? Sledcza widze, że kolejny Sherlock się znalazł, ale roczaruje Cię, Adam jest narodowcem, a ja konserwatystą.
Dodane przez Michał, w dniu 25.10.2014 r., godz. 11.49
Do wszystkich domyślnych. Skąd wzięła się pani Jastrzębska na tym stanowisku. Wygrała konkurs czy też dokonała jakiegoś wyczynu intelektualnego? Co bardziej wtajemniczeni mówią, że tym stanowiskiem zapłacił burmistrzyk za finansowanie przez Jastrzębskiego pierwszej kampanii wyborczej. Może to tylko plotka ale zważywszy na poziom intelektu pani Jastrzębskiej (znający tą panią wiedza o czym piszę) może być coś na rzeczy. A swoja drogą burmistrzyk o "obrósł" w układy na tyle że samorząd wyszkowski jest samorządem tylko bogatych wyszkowian pozostali poddawani są tylko propagandzie i o dziwo nadzwyczaj skutecznie..
do Michała
Dodane przez obiektywna, w dniu 25.10.2014 r., godz. 13.50
No w koncu zacząłeś pisać jak trzeba:) w tym komentarzu w pelni się z Tobą zgadzam. My zwykli obywatele się nie liczymy dla obecnej władzy ale ślepi nie jestesmy i widzimy jak Burmistrz imprezuje z biznesmenami a zresztą oni sami się tym chwalą pokazując źe mają znajomosci.Grzegorz Nowosielski burmistrzem bogatych
Bez skrupułów, jak ta hiena, żadnych zahamowań nie ma...
Dodane przez Dr. S, w dniu 25.10.2014 r., godz. 17.44
SZAŁAJDA - "samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny układ, żerujący na dobrach publicznych, charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów."
ludzie oderwani od rzeczywistości
Dodane przez Ktuś, w dniu 25.10.2014 r., godz. 20.55
Program nijaki, coś proponują ale są tak oderwani od rzeczywistości, że to już głowa mała. Pani Trzaska proponuje szkolnictwo zawodowe już od podstawówki a dlaczego nie pomyślałą o tym będąc w zarzadzie powiatu przez tyle lat a wcześniej wiceburmistrzem ???? Może zaczniemy od przedszkola ???? Kolejne, stawia na agroturystykę kto może i i chce działa w ten sposób, tylko to nie są tereny agroturystyczne Pani Tereso, trochę oleju i zimnej wody !!!!!
To są te nowe kadry?
Dodane przez Maga, w dniu 25.10.2014 r., godz. 21.49
Poza programem, chętnie bym się zapoznała z sukcesami zawodowymi osób z fotografii, zwłąszcza w zarządzaniu firm, instytucji, czy samorządu. Może jakąś listę zamieścicie? Z góry dziekuję:))
do ktus
Dodane przez zawiedziona burmistrzem, w dniu 25.10.2014 r., godz. 22.04
A może potrzeba nam takich ludzi"oderwanych od rzeczywistosci"? Widac jakie są skutki ludzi ktorzy w tej rzeczywistości siedzą. A co Trzaskowa miala zrobić jak nikt jej nie popieral? Jedna osoba nic nie zrobi chocby na głowie stawala bo potrzebne jest poparcie innych osob czego w naszej gminie nie ma bo nie ważne ze ktoś chce dobrze tylko to żeby komus rzucać klody pod nogi.zaczelam się tym troche interesować bo moje myślenie bylo podobne ale bylam na kilku spotkaniach i zmieniłam zdanie.ten co nie ma pojecia nie powinien się wypowiadać na takie tematy i nie sugerować się tym co inni mówią a już na pewno nie prasą. Ostatni wywiad przeprowadzony przez Arkadiusza Wróbla z Wyszków 24 z burmistrzem mnie rozwalił. Jaka jest wiarygodność tego wywiadu jak pan Wrobel startuje z listy burmistrza.cala gmina to jedna wielka mafia bo listy zapełnione osobami ktore tam pracują albo ich rodziny.nic nie zmienimy w tym mieście takim mysleniem.kazdy zrobi jak uważa ale ja popre komitet Masz Wybor i każdy inny oby nie dotychczasową władzę. Proszę przeczytac artykuł Pani Judyty
Maga, a co?
Dodane przez Iza, w dniu 26.10.2014 r., godz. 00.04
A co wniósł do samorządu "historyk" Mróz, jako burmstrz? :) cdn. POmadrzysz się?
Dodane przez :), w dniu 26.10.2014 r., godz. 07.12
Tereny agroturystyczne są tam gdzie powstają gospodarstwa agroturystyczne. A powstają tam, gdzie kto może i chce :) Logiczne, filozofie ktus :)
Konferencja na targowicy
Dodane przez Maga, w dniu 26.10.2014 r., godz. 07.56
Mnie z kolei "rozwaliła" konferencja pp. Głowackiego i Szczerby na targowicy. Kompletna amatorszczyzna i żenada. Początkowo sądziłam, ze MW stanowi realną alternatywę dla obecnej władzy. Teraz nabieram coraz większego przekonania, że poza wygórowanymi ambicjami liderów, nie posiadają nawet dostatecznego rozeznania w occzekiwaniach mieszkańców. Dwanaście lat temu wybraliśmy ingoranta, który dziś sam przyznaje, że pierwszą kadencję się uczył. Czego nayczył się przez dwie następne widzimy, aż nazbyt dobrze. Nie chcę, żeby sytuacja się powtórzyła.
z czego mamy płacić jak sami nie zarabiamy
Dodane przez wł.lokalu, w dniu 26.10.2014 r., godz. 09.19
Otoczyli Wyszków z każdej strony hipermarketami,a od właścicieli lokali handlowo-usługowych żądają 18 zł za metr o d lokalu który stoi pusty i nie zarabia.Z czego mamy płacić.Wymyślają sobie stadiony,nie wiadomo co jeszcze,a my będziemy zęby w ścianę wbijać i wyprzedawać swój dobytek aby łożyć na gminę kilkakrotnie większy podatek niż pozostali.Gdzie tu sprawiedliwość.
Dodane przez Iza, w dniu 26.10.2014 r., godz. 11.39
Porównajmy osobiste dokonania obu panów. Nowosielski w prywatnym biznesie byłby nikim, Głowacki osiąga same sukcesy. Będzie dobrym zarządcą miasta. Jest też uczciwie i porządnie wykształcony... Nie kompromituje się jakimiś "niemieckimi kancelariami prawnymi, gdzie jak się okazało trzepał worki po cemencie. To również powinniśmy porównać ;)
Dodane przez absurd, w dniu 26.10.2014 r., godz. 11.41
Pani maga, pani czerpie swoje informacje z targowicy z Infowyszków, a tak redaktorek pociął materiał, że nic w nim nie ma. A najlepsza jest wypowiedź gościa, który opowiadał o narkotykach a przy tym o strzelnicy. Niektórzy mówią, że ten gość to jeden z sołtysów popierających Noowosiela.
Dodane przez arek, w dniu 26.10.2014 r., godz. 13.34
Tak wchodzę w reklamy na stronach internetowych lokalnej prasy i tylko wchodząc w reklamę Marka Głowackiego ma bardzo dużo wiadomości o nim i komitecie, zdjęcia kandydatów, teksty programowe, informacje o fejsie, youtube. Pełna profeska. W Bezpartyjnym mamy tylko uśmiechniętego Bociana, trochę ogólnego programu. Żadnych zdjęć kandydatów, wszystko anonimowe. Podobnie u Wyszyńskiej na NW. U Puścian i drugiej osoby w ogóle nie ma wejścia. A pozostałe reklamy zniknęły. Widać, że tylko ten komitet Masz Wybór podchodzi do nas poważnie.
do Iza i absurd
Dodane przez Maga, w dniu 26.10.2014 r., godz. 13.39
Szanowna Izo, nie jestem zwolenniczką obecnego burmistrza. Co więcej, marzę, by on i jego ekipa przeszli do historii. Skoro jednak piszesz "porównajmy osobiste dokonania obu panów" - to wypisz sukcesy M. Głowackiego. Sam kandydat na burmistrza albo jest zbyt skromny , żeby się nimi chwalić, albo poza krytykowaniem (w tym jest dobry, jak każda opozycja) jednak nie za bardzo ma się czym wykazać. Poraź mnie więc swoją wiedzą na ten temat. I również na temat sukcesów pana Szczerby (oczywiście jeśli to dla ciebie nie problem). Szanowny absurdzie. Nie wiem co "pociął" pan redaktor, ale pan Głowacki pogubił się w odpowiedziach jak sztubak. Litościwie pominę banały na temat "nieprzetworzonych " produktów na naszej targowicy. Najwyraźniej nie on roi na codzień domowe zakupy.
JAKIE TO NIESPRAWIEDLIWE I KRZYWDZĄCE
Dodane przez WŁ LOKALU, w dniu 26.10.2014 r., godz. 15.03
Czy to sprawiedliwe aby osoba posiadająca lokal handlowo usługowy płaciła więcej przez miesiąc niż pozostali przez rok nawet jak jej lokal stoi pusty i nie zarabia,a korzysta tyle samo z gminnych dobrodziejstw albo i mniej co pozostali.Przecież lokal postawiła za własne pieniądze,a nie gminne
o Marku Głowackim
Dodane przez do Iza, w dniu 26.10.2014 r., godz. 15.52
nie zapominajmy o innych osiagnieciach naszego kandydata, jak na przykład szarpanie się z księdzem na Nowym Świecie. I zrobił to jak był radnym, ja nie chce za burmistrza osoby, która używa przemocy,bo nie tak się rozwiązuje problemy.
soltysi to lizusy a na pewno ich większość
Dodane przez gap, w dniu 26.10.2014 r., godz. 15.52
Bylam przypadkiem na targu jak prowadzona była rozmowa z Panem Glowackim to z ciekawosci ustalam posluchac.troche to inaczej wyglądało niż na nagraniu ale nie o to mi chodzi.Pan na nagraniu potem dopiero się przedstawil ze jest soltysem z Tulewa i na pytanie czemu tak chwali Nowosielskiego odpowiedzial że na jego wiosce wszystko jest a na pytanie tzn co?Znów odpowiedział wszystko.to ja zapytalam czy mają to wszystko ze złota? Kazal przyjechac zobaczyć; ).a w ogóle to jego wypowiedź nas rozbawila bo powiedzialam ze to drugi Kononowicz z Białegostoku (pamiętacie startowal na prezydenta miasta) .to jest wlasnie elektorat burmistrza
Dodane przez Tytus, w dniu 26.10.2014 r., godz. 17.55
Iza, a może coś bliżej o tych sukcesach biznesowych pana Głowackiego? Na dzien dzisiejszy jest on dla mnie "wyrwipłotem" dojeżdżającym do roboty gdzies do Wa-wy. To wszystko czym się dla Wyszkowa zasłużył.
lizus
Dodane przez gap, w dniu 26.10.2014 r., godz. 19.49
Ten soltys z Tulewa to jak Kononowicz z Białegostoku; ).
W obronie krzyża!
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 26.10.2014 r., godz. 22.18
Właśnie podziwiam Pana Głowackiego za swoją zdecydowaną postaw w obronie słusznej sprawy. Nie był już radnym, a szkoda.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą
Dodane przez Pies, w dniu 27.10.2014 r., godz. 00.38
Zapytajcie o osiągniecia Nowosielskiego kiedy nie był jeszcze burmistrzem... Może sam opowie :) Włos się jeży!
Dodane przez Uczeń, w dniu 27.10.2014 r., godz. 00.39
O, jak miło, że znaleziono moje kolejne wcielenia. Nie będę dłużej dyskutował na temat rozpoczęty w innym wątku. Ciekawszy jest ten o wyszkowskich mediach. Mnóstwo informacji, ostatnio nawet wywiadów, ale wszystkie skrzywione w którąś stronę. Pozostaje chyba czytać felietony i komentarze na Wyszkowiaku.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 27.10.2014 r., godz. 08.03
Sukcesy Adama Szczerby? To przede wszystkim powszechny szacunek jakim się cieszy jako radny. To samodzielność w myśleniu i cywilna odwaga przeciwstawiania swojego zdania podczas komisji oraz sesji Rady Miejskiej względem całej zaprzedanej mamonie i Nowosielskiemu reszcie bezwolnych marionetek. Jest sobą i na tym wygrywa. Jest wzorem dla ludzi młodych. Jest uczciwym, porządnym człowiekiem, czego o większości radnych z Nowosielskim, Mrozem i Warpasem na czele nie można powiedzieć. Jego obecność w przyszłej Radzie jest niezagrożona. W swoim okręgu nie ma godnych siebie konkurentów.
Obłuda typa Mroza - sPOłecznika (sic!)
Dodane przez Gang Olsena, w dniu 27.10.2014 r., godz. 10.09
Wieść gminna niesie, że Mróz (tak, ten najbardziej zakompleksiony z burmistrzów, PO) lansuje się na uwaga!!! sPOłecznika!!! Dobrze, ale zanim zaczął się chwalić, POwinien przyPOmnieć wszystkim, że co miesiąc ten "aktywny społecznik" inkasuje z naszych publicznych pieniędzy pensję 11 tys zł oraz 2,5 tys za POsiedzenia w Radzie Nadzorczej PWiK. Ten typ palcem nie kiwnie, bez przeliczenia na profity dla siebie i własnej rodziny. Mojego głosu nie dostanie!
Dodane przez Rabe, w dniu 27.10.2014 r., godz. 11.08
Panie Marku szacun za obronę Krzyża! Bo inni w Wyszkowie, wracają pod opiekę dawidowej gwiazdy. Robi się show z wizyty w Treblince, jak Chodkowski z Mrozem.
to nie była obrona krzyża
Dodane przez Rebe, w dniu 27.10.2014 r., godz. 11.27
chodze do kościoła co niedziele, jestem osobą wierzącą i w głowie mi się nie mieści jak można rzucic się na ksiedza i próbować mu krzyż zabrać. Skoro jesteście takimi obrońcami krzyża, to teraz w wyszkowie na każdej mszy ktoś z Masz Wybór w losowym momencie z zaskoczenie będzie rzucał się na ołtarz i próbował krzyż zabrać?
Ma parcie, gorzej z POparciem
Dodane przez Uczeń, w dniu 27.10.2014 r., godz. 12.27
Ja tęż mogę być sPOłecznikiem za taką kasę od mieszkanców. A swoją drogą, to czy ktokolwiek sam z siebie POwiedziałby o tym człowieku społecznik? Nie sądzę, dlatego jedynym wyjściem było żeby sam się nim mianował i sam sobie przyklasnął. Żenujące co nie?
Masakra
Dodane przez Zenek Kamizela, w dniu 27.10.2014 r., godz. 13.25
Mnie to ogólnie się rzygać chce jak widzę kumpli z undergroundu zajmujących się polityką...
Dodane przez Zdzich, w dniu 27.10.2014 r., godz. 16.01
Na mszy to co niedziela plackiem leżą tacy jegomoście jak Nowosielski, Mróz, Chodkowski, Wiśniewski Zbylo, Warpas, Sobczak. A w poniedziałek zwalniają biedne kucharki i sprzątaczki tucząc jednocześnie swojego kumpla pensją ponad 8 tys. na miesiąc Zbysia Wiśniewskiego! To sza prawdziwi parafianie w mordę lać! Rzygać się chce
Dodane przez Hołota z Pułruskiej, w dniu 27.10.2014 r., godz. 16.32
A mnie sę rzygać chce jak widzę, że Wyszków utrzymuje chu...go burmistrza i jego dwóch beznadziejnych zastępców. Jak dresiarz nie wygra pierwszej tury, to drugą przegra! I bardzo dobrze!!!
Dodane przez Lori, w dniu 27.10.2014 r., godz. 17.11
Blazenada,na tej fotce nawet w pierwszym rzedzie widze,,przechszty''wczesniej nalezeli do Solidarnosci i niestety dobrze sie ich nie wspomina.Teraz zmienili partie,a dlaczego?Dobrze wiemy co ich neci.Szefowie partii idzcie na jakosc ludzi w swoim ugrupowaniu a nie na byle jaka ilosc.Wybierajcie ludzi uczciwych,rozsadnych,madrych w dzialaniu,dla ktorych spolecznikowstwo jest ich zyciem a nie szukajacych profit ow z naszych podatkow.Przegladajac liste kandydatow wszystkich partii a znam ich wielu,zal serce sciska,kiedy pomyslimy jaki z nich bedzie pozytek,co soba wniosa?Poza dietami,ktore wezma to nic dbrego,oprocz komromitacji nie wykaza.
Warto przypomnić
Dodane przez Różowy nos, w dniu 27.10.2014 r., godz. 17.21
Dodane przez TD, w dniu 28.01.2014 r., godz. 11.29 "...Nowosielski to sprytny, cynik dla którego liczy się kasa a tą może zdobyć dzięki układom. To, że wszystkie ugrupowania wyszkowskiej polityki "kupił" i nimi steruje o tym świadczy. Inna sprawa, że Sobczak- PiS czy Mróz - PO to również ludzie pazerni na kasę i stanowiska. (...gdzie pracuje żona Mroza i cała rodzina Sobczaka? Wszyscy jak jeden liczą na to że społeczeństwo to zbiór głupków z którymi oni mogą robić co im odpowiada). ... Dla nich nie liczy się żaden człowiek nie mający siły przebicia. Wczorajszych przyjaciół dzisiaj na ulicy nie rozpoznają. Liczy się siła sprawcza w głosowaniu i kasa. O sprycie tego rzekomo "cudownego dziecka demokracji" świadczy fakt, że w Wyszkowie nie ma opozycji. Wszyscy stanowią koalicję. O parciu na kasę świadczy fakt, że w Wyszkowie o decyzjach zagospodarowania terenu tak naprawdę decydują najbogatsi ludzie. ...Co się dzieje wokół stadionu czy wokół terenów nadbużańskich przy dawnym dworcu PKS lub Przedszkolu Nr4 i jakie tam zastosowano pozory demokracji. To pewnie altruizm Nowosielskiego? Niezawodna frekwencja Nowosielskiego na różnych spotkaniach emerytów nie świadczy o jego dbałości o tę grupę społeczną a o dbałości o tę grupę wyborców naiwnie wierzącą w dobre intencje Burmistrza. Nic to jego samego nie kosztuje bo i tak wszystko organizowane jest na koszt społeczny przez urzędników samorządowych a Burmistrz "pracuje" za dobroczyńcę. Odsunięcie od władzy i późniejsze rozliczenie tych sprytnych pijawek w najbliższych wyborach będzie niezwykle trudne. Brak opozycji, brak zorganizowanej grupy i wyrazistego przywódcy. Nie liczcie na PiS bo jak wcześniej wspomniałem przywódcy wyszkowskiego PiS to ramię obecnego Burmistrza ze wszech miar przyssane do stanowisk i profitów. Burmistrz i jego zaplecze to potężna siła kierowana własnymi interesami i mająca zbyt wiele do stracenia w sytuacji przegranych wyborów. ...dyrektor banku, który będzie kierował oświatą jest w tej grupie wpływów i stąd ta jego nominacja. Zdaje się że startował na radnego z ugrupowania Nowosielskiego. Jedynie co można zrobić to rozpocząć pracę od podstaw nad uświadomieniem społeczeństwa i wyłonieniem ugrupowania i odpowiedniego lidera do przejęcia władzy samorządowej."
Pamiętamy!
Dodane przez Pamiętamy, w dniu 28.10.2014 r., godz. 00.34
"A dotychczasowi konkurenci polityczni - Marek Głowacki, Wojciech Pakieła i Wojciech Łysik - przekazali Grzegorzowi Nowosielskiemu swoje poparcie w drugiej turze wyborów na burmistrza Wyszkowa."
Dodane przez Kaliope, w dniu 28.10.2014 r., godz. 00.40
„Masz Wybór” nie jest partią a woleli z nim być uczciwi ludzie wywodzący się z Solidarności, jej członkowie, ale także bezpartyjni. Głosujemy tak naprawdę na ludzi, których znamy z dobrej strony. Mamy Wybór.
Koniec undergroundu!!!
Dodane przez Zenek Kamizela, w dniu 28.10.2014 r., godz. 08.37
Niektóre wyszkowskie kapele "undergroundowe" a teraz w sumie pseudo-undergroundowe nadal niech śpiewają pie...... system ,punk rock i takie inne głupoty. SZCZEGÓLNIE kiedy siedzą w urzędzie za ciepłym biurkiem do 16 a po 16 wielki sprzeciw wobec świata i systemu... W planach macie pomoc undergroundowi... W jaki sposób??? W sumie to i rzygać mi się już odechciało na tą hipokryzję... Oi!!!
Dodane przez Bert, w dniu 28.10.2014 r., godz. 10.12
A mi się rządy obecnej władzy podobają i będę na nich głosował. Mam doczynienia z samorządami powiatów ościennych, miast, gmin z powiatu ostrowskiego i pułtuskiego i powiem Wam szczerze, że tam sięnic nie dzieje... dokładnie nic... w Ostrowi Maz w przeciągu kilku lat wybudowali rondo i kawałek uliczki w centrum z ładnym oświetleniem (inwestycja i tak zakończyła się sprawą sądową z wykonawcą, miasto nie chciało zapłacić), a pozatym budują po 30 -100m uliczki, które dzielą jeszcze na kilka etapów. A u nas??? Cały Wyszków rozkopany, wszędzie coś się dzieje...i nie tylko w roku wyborczym... nowe boiska przy szkołach, nowe oświetlenie ulic, budowy ulic, dróg... Wyszków się zmienia... na dobre
Dodane przez Anonim, w dniu 28.10.2014 r., godz. 12.26
Za to w Wyszkowie się dzieje... Najfajniejsze "dzieło" to utrata 24 mln zł na dokończenie obwodnicy śródmiejskiej, dzięki temu fajnie "dzieje" się na wyszkowskich ulicach w godzinach szczytu i nie tylko. Dzieje się prawie jak w Warszawie. Ścieżki rowerowe poprawia się tu po 2-3 razy, dzieją się podejrzane historie na stadionie, które śmierdza wałkiem korupcji. Fajnie zadziało się na ul. Stolarskiej. Cyrk mamy i ubaw ze zwolnieniem przez Nowosielskiegi z Warpasem z PiS kobiet ze szkół. Kabaret w PWiK, gdzie Zbig Wiśniewski holi Wyszków co miesiąc na 10, tysięcy złotych. W Zadm, gdzie zrobili kierowniczke z Danusi Nowosad, co jej największe doświadczenie to handel barhanami na Rubel placu. Niech mi jeszcze kto powie, że w Wyszkowie się nic nie dzieje!
Dodane przez Idzie zima..., w dniu 28.10.2014 r., godz. 12.29
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu, a szczególnie zimą! Dodane przez RóżaL., w dniu 23.01.2014 r., godz. 20.00 Burmistrz: standard odśnieżania to kwestia pieniędzy. - No to wiem gdzie znaleźć potrzebne pieniądze. W naszym mieście brakuje na odśnieżanie, ale na trzech niepotrzebnie burmistrzów są pieniądze. W PWiK na kacyka Wiśniewskiego wiceprezesa niepotrzebnego też pieniądze są. O co chodzi panie Nowosielski, że Nie ma pan pieniędzy?
Dodane przez Bert, w dniu 28.10.2014 r., godz. 13.10
Jedźcie i popatrzcie na inwestycje wykonywane lub wykonane w Ostrowi Mazowieckiej w tym bądź zeszłym roku... i porównajcie do Wyszkowa to będziecie widzieć skalę różnicy... wystarczy tylko wejść na BIP miasta Ostrów Mazowiecka i na bip Wyszkowa... Jakie ścieżki rowerowe są poprawiane 2-3 razy? Chodzi o ul. I AWP? To ulica nie miejska a powiatowa... powiat przekładał swoją ścieżkę... ale myślę że kandydat na burmistrza i jego koledzy z kampanii takie rzeczy wiedzą;-) co za bzdura... to że ktoś zarabia parę groszy to chyba dobrze... każdy powinien zarabiać...
Nikt nie popiera Nowosielskiego bezinteresownie!!!
Dodane przez O.N.A,, w dniu 28.10.2014 r., godz. 13.25
Dlatego skończmy z tą etatową nadbudową. Już wiemy jakie to ma później skutki. Żeby utrzymać przy żłobie np. takiego kacyka PZPR Zbysia Wiśniewskiego przy PWiK Nowosielski rękoma Warpasa wdraża w życie "racjonalizację zatrudnienia" i zwalnia się personel szkolny. Kogo obejmie "racjonalizacja żeby utrzymać na stołku Bociana? Zlikwiduje się kolejną szkołę, pozwalnia się w innych nauczycieli?
Zamiana
Dodane przez Jola, w dniu 28.10.2014 r., godz. 13.30
Te starocie stojące z przodu powinny stać z tyłu. Dopuścić młodszych!
Próchno
Dodane przez Jolka, w dniu 28.10.2014 r., godz. 14.25
Hryniewicz, Błaszczakowa, Gitziński... Tauter, Sobiewski, Sosnowska, Sobczak, Mikołajczykowa... szkoda gadać
Dodane przez normalny, w dniu 28.10.2014 r., godz. 15.27
psy szczekają a karawana idzie dalej.
Dodane przez Świnie, w dniu 28.10.2014 r., godz. 17.04
Mają ryje przy korycie
Do Różowy nos
Dodane przez Pirx, w dniu 28.10.2014 r., godz. 19.14
Właśnie powstało silne ugrupowanie, które w połączeniu z wiekszością niezadowolonych mieszkańców Wyszkowa , myślących szerzej niż kawałek chodnika z prymitywnej przemysłowej kostki, wysiuda bandę głodomorów.
Dodane przez Pablo, w dniu 28.10.2014 r., godz. 21.34
Prix, rownież bardzo bym chciał zeby tak sie stało! Niestety, patrząc na to ile osób i ich rodzin ma swoj interes w tym, żeby obecna władza się nie zmieniła jest dosyć sporo. Do tego trzeba dodać część ciemnego ludu, który uważa, że i tak "lepiej nie będzie", wiec po co ryzykowac i coś zmieniać. A tamci w komitecie maja "fajnego i znanego" boksera, więc ja tez na nich zagłosuję. Podobnych przykładów mozna by było wymieniać jeszcze wiele. Reasumując, pan Głowacki, jak i cały komitet, może mieć dosyć ciężko, jednak nadal wierzę, że wybory mogą być ich. Z niewielką przewagą ale jednak, ja będę trzymać kciuki do końca!
Dodane przez osevatorre, w dniu 29.10.2014 r., godz. 00.04
Ten fajny i znany bokser może być fajny i znany, ale co najwyżej dla sobie podobnych. Dlatego zresztą jest z kim jest. Jego poziom, wiedzę, i doświadczenie można ocenić, po dłuższej rozmowie, kiedy okazuje się, że zaczyna dużo mówić na temat rzeczy, o których nie ma zielonego pojęcia. W gruncie rzeczy jest bardzo prostym, mało-skomplikowanym człowiekiem. Może i fajnym, ale jego start do wyborów porównać można z politycznymi ambicjami Diablo Włodarczyka, też fajnego i znanego boksera. Tylko zastanówmy się, czy nasz Sejm, Senat albo nawet Rada Gminy, powiatu powinna składać się z takich przedstawicieli. Jego ewentualny sukces, osobiście będę uważał za porażkę wyszkowskich elit, wszelkich.
Tłuk
Dodane przez Jątek, w dniu 29.10.2014 r., godz. 08.38
Po prostu "Tłuk". Ale to cecha PO, która jak żadna inna partia, na swoich listach do euro parlamentu wystawiła rekordową liczbę "celebrytów", z których mało kto się dostał (Wenta). Tej partii już dawno nie zależy na jakości składu polskiego parlamentu, ona chce mieć za wszelką cenę większość. Kosztem jakości, pan boxer jest tego świadomy.
Wszystko to lipa!
Dodane przez Leśny Władek, w dniu 29.10.2014 r., godz. 15.35
Koleś z brodą w drugim rzędzie co zrobił żeby Wyszków wyglądał ładnie, a nie według pomysłu "nadprojektanta"Leonardo"? Czy dopilnował ilości miejsc parkingowych przed nowopowstałymi budynkami? Czy sprawdził kiedyś jak wyglądają elewacje budynków? Etat w Gminie dla harcerza? No nie dziwię się, że pan blondyn z tyłu fotki się zaangażował... Robota lżejsza od powietrza. Pani Teresa już była... Dalej chce kupczyć w powiecie swoim jednym głosem i liczy na dziwny etat? Już zajmowała się szkolnictwem i sprawami społecznymi. I czego dokonała? Będzie reformować szkolnictwo? Bidula zapomniała, że powiat nie zmienia ustawy o szkolnictwie, bo to kompetencje parlamentu... Kolega Głowacki (zawodowy już kandydat na burmistrza), naczelny wyszkowski "wyrwipłot" czym się zasłużył? Był w radzie miasta i co? I nic... Nawet z przewodniczącego zrezygnował. Muzeum chciał budować, tylko nie wiedział za co i gdzie, bo plebania jest kościoła, a i do końca nie wiedział co to za muzeum i czego. Teraz coś słyszał, ale nie wie co i od kogo, jak z przenoszeniem targowiska. A jak go wybiorą i zrezygnuje? Kolega Adaś (nadal radny) czym zasłużył się dla miasta? Tym, że odgrzał kotlety w sprawie kolorów ścieżek rowerowych? Tym, że udzielił swojego głosu pani z Sitna? Uważam, że na cztery lata to niewiele. Do tego dorzucę jeszcze układy i koligacje rodzinne kandydatów i mamy cały komitet. I na kogo zagłosować? Pierdziu! Nie idę na wybory!
Ja o jednym wy o drugim...
Dodane przez Bert, w dniu 03.11.2014 r., godz. 09.09
A bokser wszech czasów Adamek z jakiej listy startował? ... raczej nie PO.. ja idę za drogą rozwoju który po Wyszkowie już widać i z roku na rok jest lepiej... jakby tak nie było toby tyle mieszkań domów się nie budowało... a ożywienie w budownictwie wielorodzinnym widać... tzn. że przyszli i teraźniejsi mieszkańcy chcą tu żyć
do Bert
Dodane przez O.N.A., w dniu 03.11.2014 r., godz. 10.39
"i z roku na rok jest lepiej" - osiwiejesz, zanim w tym tempie zajdą naprawdę istotne zmiany. 12 lat miernoty to zdecydowanie za dużo. Naucz się poprawnie pisać wielbicielu szałajdy. Zdejmij dres i weź do ręki książkę.
Dodane przez X, w dniu 10.11.2014 r., godz. 18.03
Jezu.. niech ten Rusak mi zejdzie z oczu. Cała rodzinka taka. On się do niczego nie nadaje!!!!!
Dodane przez x, w dniu 10.11.2014 r., godz. 18.08
I co tam robi wielce pobożna Jolka Oleksiak, ktora ma 21 lat. W domu mamie udaje świętą a jara i lata po imprezach!!
do X
Dodane przez Krzysztof Rusak, w dniu 11.11.2014 r., godz. 01.49
X nie znam cię, ale chętnie poznam. NIe ukrywaj się, miej odwagę podpisać się. A jeśli czepiasz się mojej rodziny to chyba źle ci nauka "szła" w szkole, bo moja rodzina to sami nauczyciele. Rozumiem twoje emocje, w głowie groch, kapusta ale za to wredne usta. Ale i tak cię lubię, widzę że nie jestem dla ciebie obojętny. A czy się nadaję, chyba się nadaję jeśli nie masz odwagi się podpisać.
do x
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2014 r., godz. 08.59
To normalne, że młodzi biegają po imprezach. Zasada i do tańca i do różańca jest znana nie od dziś. Jolka jest bardzo fajną, mądrą dziewczyną. Młodzi ludzie, których u nas jest dużo wnoszą nowe pomysły i energię. Już nie raz słyszałem, że pozytywnie wyróżnia to komitet Masz Wybór od innych. Tak w ogóle to bardzo ważne we wszelkiej działalności.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl