Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Apelują o bojkotowanie komentarzy

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 16.15)

„Demokracja oznacza wolność wyrażania własnych opinii, ale nie oznacza prawa czynienia wszystkiego, na co mamy ochotę – nie daje prawa bezkarnego, anonimowego obrażania innych ludzi” – tak zaczyna się apel trzech komitetów popierających Grzegorza Nowosielskiego na burmistrza.

Ich przedstawicielom nie podoba się praktyka anonimowego komentowania w Internecie.

Kilka tygodni temu kandydatki komitetów Platforma Obywatelska, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa wystosowały apel do konkurentów o prowadzenie kampanii wyborczej z klasą, wspominając też o obraźliwych, ich zdaniem, komentarzach na stronach internetowych.
Teraz komitety piszą: „Protestujemy przeciwko obraźliwym, szkalującym, anonimowym komentarzom publikowanym w internecie. Apelujemy do wszystkich kulturalnych i godnych ludzi o bojkot tego rodzaju wyrażania opinii.
Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, a my nie boimy się krytyki. Krytyka otwarta, konstruktywna, nie skierowana personalnie do ludzi, ale ważnych kwestii, problemów, poglądów – jest potrzebna i twórcza.
Ale każdy człowiek, który ma zdanie na jakiś temat, powinien mieć też odwagę je wygłosić i ma nazwisko, aby pod tą opinią się nim podpisać. Będziemy dyskutować i polemizować z każdym, kto ma szacunek do swojego adwersarza, a dyskusję prowadzi kulturalnie, merytorycznie i w dobrym stylu.
Obrazić i urazić można każdego, każdy może być poddany takiej anonimowej, obraźliwej krytyce. Apelujemy zatem: nie rozmawiajmy w ten sposób ze sobą, nie czytajmy tego rodzaju komentarzy. Dialog społeczny, rozmowa polityczna, nawet w okresie wyborczym powinna i musi wyglądać inaczej. Na anonimową, brutalną i wulgarną kampanię nienawiści się nie godzimy. I mamy nadzieję, że Państwo też nie:-)
Z wyborczym pozdrowieniem
KWW Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa
KWW Razem dla Ziemi Wyszkowskiej
KWW Platforma Obywatelska”
Komitety przygotowały nawet logo i stronę internetową poświęconą inicjatywie www.mamnazwisko.pl. J.P.

Komentarze

Bez nazwiska - jeszcze raz
Dodane przez Mam zdanie. Mam odwagę. Mam nazwisko - Nie mam pracy lub zleceń z gminy!!!, w dniu 22.10.2014 r., godz. 16.53
To dobre :) Panie Mróz, Nowosielski z całą "ekipą" jesteście hipokrytami najwyższych lotów. Już na sesjach próbowaliście uciszyć Pana Szczerbę przemową jednego radnego. Nie pamiętam kto to był, ale pamiętam, że próbował uciszyć Pana Szczerbę wpierając, że na komisjach załatwia się dane sprawy, a nie na forum publicznym. Pracownicy urzędu też są zastraszeni, że jak przyjdzie nowa władza to stracą pracę. W obawie przed jej utratą uczestniczą w waszych wyborczych przedstawieniach. Nie przyjmujecie krytyki, a jeżeli się pojawi to chcecie każdego za nią ZNISZCZYĆ. Jak nie da się ktoś przekonać to go kupujecie. Przykładem jest tu Wróbel, którego macie na listach. Deklarował, że będzie się patrzył na ręce władzy. Taki był "chojrak", a jak dostał się na listę z waszego komitetu od razu w jego gazetce pojawiły się zdjęcia i teksty wychwalające wasze poczynania. Wystarczy, że kosz na śmieci przesuniecie, a w niej "wielka pompa" z tego zrobiona i oczywiście okraszona zdjęciami zadowolonego Nowosielskiego, Mroza i reszty. Zatraciliście się strasznie i w swojej bucie nie możecie znieść krytyki, Której na tym forum jest dużo. Próbujecie śmieszną akcją zamknąć usta ludziom komentującym, ale to tylko przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. Proponuję akcję nazwać. "Mam zdanie. Mam odwagę. Mam nazwisko" - NIE MAM PRACY lub ZLECEŃ Z GMINY!
Dodane przez Franek Kimono, w dniu 22.10.2014 r., godz. 17.18
boją się porażki i nawet przed komentarzami się bronią :P
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 22.10.2014 r., godz. 21.00
Ta akcja jest mi obojętna. Przytoczę opinię jednego z blogerów dotyczącą anonimowych komentatorów. "... A przecież nie każdy anonim jest taki zły. Czasem spotykam się z zablokowaniem możliwości pisania przez osoby, które nie upublicznią swojego profilu, czy też nicku. Każdy kij ma dwa końce. Anonimów można podzielić na kilka grup: anonim hejter - ta grupa komentatorów jest znienawidzona przez wszystkich. Wytyka im się, że cierpią na "ból doopy", nie mają, co robić, są zazdrośni i pewnie jeszcze chodzą na lekcje do gimnazjum. Ciężko mi się odnieść do tych opinii, ponieważ osobiście nie znam osób, które postępują w taki sposób. Pewnie nigdy by się nie przyznali :) anonim, który zawsze się zachwyca tym, co napisaliśmy, albo pokazaliśmy na blogu. Nie wiem, czy kiedykolwiek mnie to spotka, ale jeśli tak to tą datę zakreślę w kalendarzu kółeczkiem :) i wreszcie anonim, który jest przyjaźnie nastawiony do blogera, jednak nie boi się mu wytknąć ewentualnych błędów. Wychodzi z założenia, że uzasadniona krytyka może tylko pomóc. Sama przez ostatnie dwa tygodnie wystawiłam się na krytykę. Nawet chciałam, abyście naprawdę wyrazili swoje zdanie. I uważam, że dzięki temu wiele się nauczyłam. Oczywiście były z Waszej strony miłe słowa i również za nie dziękuję! Gdyby nie Wy, wygląd mojego CV stałby w miejscu. Dzięki Wam dokonały się duże zmiany. Dlaczego tak naprawdę doceniam anonimowych komentatorów? Osoby komentujące anonimowo cechuje jedna zaleta - jest nią SZCZEROŚĆ. Ci, którzy się zachwycają autentycznie są zachwyceni. Ci, którzy informują nas, że jesteśmy głupi, brzydcy, mogą mieć o nas takie zdanie. A już na pewno nie są w stosunku do nas przyjaźnie nastawieni. Kiedy już anonim zdecyduje się napisać komentarz to autentycznie ma potrzebę podzielić się z nami swoim zdaniem. Bo skoro nie miałby potrzeby to po, co by to robił?
Dodane przez Jątek, w dniu 22.10.2014 r., godz. 22.12
Jest takie przysłowie "na złodzieju czapka gore", stąd krzyk rozpaczy. Ale komentatorzy to też nie w ciemię bici, wyczekali momentu zarejestrowania skompromitowanych osób na listach i dopiero zaczęli ich demaskować. Mam nadzieję na jeszcze wiele smacznych kąsków
Dodane przez Do Grzegorz Gajewski, w dniu 22.10.2014 r., godz. 23.25
Sama piszesz te komentarze?????
Dodane przez Jacek, w dniu 22.10.2014 r., godz. 23.36
Mnie się podoba "Apel POległych" szczególnie z podkreśleniem tego PO -ległych
mam swoje zdanie
Dodane przez wyborca, w dniu 23.10.2014 r., godz. 07.38
Komentarze z ubiegłego tygodnia były więc trafne - Hryniewicz i Błaszczakowa - łączy ich zero honoru
Dodane przez Zyt, w dniu 23.10.2014 r., godz. 07.56
A le trzeba przyznać, że w tych komentarzach czuć, że co by nie zrobił to jest źle.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.10.2014 r., godz. 08.39
To jest przytoczona opinia blogera płci żeńskiej o anonimowych komentatorach. :P
Dodane przez Też wyborca, w dniu 23.10.2014 r., godz. 09.06
A ja proszę przewoźników prywatnych z Wyszkowa o wiatę przy dworcu wileńskim, aby biznes miał ludzką twarz
Dodane przez arek, w dniu 23.10.2014 r., godz. 09.53
W Wyszkowiaku czytałem wiele felietonów Marka Głowackiego, odnoszących się do obecnej władzy, wiele razy ją krytykujących za konkretne sprawy i nie widziałem odpowiedzi czy polemiki burmistrza Nowosielskiego czy pozostałych burmistrzów. Nie były to anonimy.
Panie Mróz, sam się zapędziłeś w kozi róg.
Dodane przez Kaliope, w dniu 23.10.2014 r., godz. 10.42
Brawo, panie Arku. Szałajda POd ścianą. Do śmietnika z tymi ich obłudnymi apelami!!!! Są tak naiwni, jak dzieci!
Dodane przez Zenek, w dniu 23.10.2014 r., godz. 11.23
Ale o co chodzi? Jakie komentarze obraźliwe? Przykłady. Konkrety? Ku pamięci włądzy skupionej w Trójkomitecie - Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Dodane przez do Grzegorz Gajewski, w dniu 23.10.2014 r., godz. 11.45
Acha, zabrakło mi "..."
Dodane przez Lupa, w dniu 23.10.2014 r., godz. 12.06
Mnie się przypomniała POwska kultura i wrażliwość wyższego rzędu związana z pogrzebem Janusza Jastrzębskiego. POdobno ten, który przejął PO nim schedę w lokalnych strukturach nie raczył POfatygować się na jego pogrzeb. Można mieć focha, ale są sytuacje kiedy, kultura powinna zapanować nad emocjami. Chodzi oczywiście o Adama Mroza.
Zmroziło
Dodane przez Zdzich, w dniu 23.10.2014 r., godz. 12.53
No cóż, ta wiadomość go POwaliła. Był w proszku, a nie tam jakaś kultura.
do "innych ludzi"
Dodane przez bezkarny anonim, w dniu 23.10.2014 r., godz. 13.14
Elisabeth K. Naj­bar­dziej pro­zai­cznym do­wodem na brak sza­cun­ku dla in­nych, jest "chodze­nie" z grypą lub inną za­razą i szu­kanie po­ten­cjal­nych na­bywców wi­rusów i bakterii... /cytaty.info
Dodane przez knom, w dniu 23.10.2014 r., godz. 13.40
No i co zastępco Mróz? POprosimy o następny apel. Może być to nawet Apel POległych w związku na okoliczność zdemaskowania twojego prawdziwego oblicza. Wstyd, bo Nowosielski, który Jastrzębskiemu też wiele zawdzięcza był na pogrzebie. I proszę mi nie histeryzować, że się tu POrusza takie tematy. Swojego charakterku nie schowasz tu POd dywan. To nie nowokomuch czy inna niemiecka szmata.
któremu zbiera się na odwagę
Dodane przez anonim wagi lekkiej, w dniu 23.10.2014 r., godz. 14.05
"Na anonimową, brutalną i wulgarną kampanię nienawiści "się nie godzę. W kwestii rozmowy politycznej, którą zamierzam przeprowadzić z moim oPOnentem wagi ciężkiej, mam pytanie do ekspertów, sygnatariuszy Powyższego apelu. Czy lepiej wchodzić z nim w półdystans chowając się za POdwójną gardę, czy też kontrować go z odchylenia. Anonimową POmoc nie doda mi odwagi, a z imienia i nazwiska owszem.
Drogi Chłopcze, ku przestrodze
Dodane przez detektyw ...kowski, w dniu 23.10.2014 r., godz. 14.41
tym Razem PO Ziemi Wyszkowskiej się nie włócz, lepiej zostań w domu i na żadną sobotnią galę z domu nie wychodż. Stanąć oko w oko z zawodowcem, w dodatku cięższym jest rzucaniem się na głęboką wodę
Dodane przez Sonda, w dniu 23.10.2014 r., godz. 15.52
To Apel do dresiarstwa!
Dodane przez Grześ, w dniu 23.10.2014 r., godz. 18.16
Naprawdę ta szałajda nie ma już POmysłów, od apeli trafiających ich samych tylko POlegną buraki. Mróz POkazał klasę i kulturę z tym pogrzebem. Niegdy nie miałem złudzeń co kryje się za tym jego "serdecznym uśmieszkiem". To człowiek dwulicowy.
Dwulicowy- wiemy o tym!
Dodane przez Kibic, w dniu 23.10.2014 r., godz. 19.09
Nie trenował w życiu żadnego sportu. A teraz jest wręcz fanatykiem wszystkiego co się rusza i na drzewo nie spie... Te apele, to rozpacz, jak premier KOPACZ
Apelują o bojkotowanie komentarzy
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 23.10.2014 r., godz. 22.25
Apeluje o bojkotowanie koryciarzy i alkoholików, byłych jak i obecnych!
Łubudubu, łubudubu !
Dodane przez Wacław Jarząbek - trener II klasy, w dniu 23.10.2014 r., godz. 22.50
Jak w filmie "Miś". Każdy powinien podejść do szafy, nacisnąć guzik i nagrać swoje "krytyczne" uwagi po czym powinien przedstawić się z imienia i nazwiska. Tylko gdzie ta szafa z guzikiem stoi tym razem? Drążąc dalej temat to głosowanie w wyborach też powinno być jawne, nieprawdaż? Każdy głosujący powinien mieć odwagę i na karcie do głosowania wpisywać imię, nazwisko, adres oraz pesel. Dość brutalnej anonimowości w życiu publicznym!
Brawo Wacuś!
Dodane przez Pies, w dniu 23.10.2014 r., godz. 23.12
Kolejny cios w pierd..e pazernego Mroza. Apel został definitywnie ośmieszony. Pakujecie się, ostatni gasi światło. Uwaga, na dworze może być MRÓZ!
Prosz Mroza o wystosowanie apelu, aby w kampanii nie cofać się do p
Dodane przez Pirx, w dniu 24.10.2014 r., godz. 07.43
Dodane przez arek, w dniu 23.10.2014 r., godz. 09.53 W Wyszkowiaku czytałem wiele felietonów Marka Głowackiego, odnoszących się do obecnej władzy, wiele razy ją krytykujących za konkretne sprawy i nie widziałem odpowiedzi czy polemiki burmistrza Nowosielskiego czy pozostałych burmistrzów. Nie były to anonimy.
do Arek
Dodane przez gs, w dniu 24.10.2014 r., godz. 10.02
ponieważ poziom felietonów w mojej ocenie jest daleki od poziomu z któym można polemizować. Jak można poważnie polemizować z kimś kto pisze "władzunia" itp...? Dodatkowo p. Marek Głowacki nie przestawiał swoich alternatywnych pomysłów. Była to tylko i wyłącznie krytyka. Z czym więc można polemizować jeżeli druga strona nie wie nic o pierwszej, a pierwsza wie dużo o drugiej?
Dodane przez hajke, w dniu 24.10.2014 r., godz. 11.52
A gs nadal swoje, ile to już lat? Kolejne wybory a on zamiast poruszać się do przodu cofa się. Korwin przewraca się w grobie. P.s. Nowosielski kłamał zrzucając winę za utratę pieniędzy na obwodnicę na powiat. Kłamał ewidentnie. Został przyłapany na wierutnym kłamstwie. Jak można oszukańca traktować POważnie? Ale gs jest ślepy i głuchy na takie argumenty. Słowo "władzunia" mu się nie POdoba!
Dodane przez gs, w dniu 24.10.2014 r., godz. 16.24
Czy ja napisałem, że p. Nowosielskiego traktuję poważnie? Każdy polityk musi mówić to co chcecie usłyszeć. Tak to już jest. Krytyka - tak, ale oponenta i to najlepiej wychodzi. Zastanawiam się cały czas kiedy nadejdzie czas, gdy dyskusja na forum będzie merytoryczna na agrumenty, a nie wyzwiska i użalanie się nad losem. Osoby które krytykują obecną władzę, a poniekąd promują innych kandydatów prezentują poziom swój i poniekąd kandydata. Ja bym się o takich odcinał, bo to wstyd.
Dodane przez joo, w dniu 24.10.2014 r., godz. 22.02
odp. dla też wyborco nie apeluj do prywatnych przewoźników o wiatę przystankową w Warszawie przy Dworcu Wileńskim tylko apeluj o nią w Warszawie czyli ZTM . A dopiero cokolwiek opisuj .
Wstyd gs
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.10.2014 r., godz. 22.17
Tak, panie gs, tak pan wszystkich w tym mieście odcinał, że został pan sam. Małooptymistyczne.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl