Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Koszmar trwa

(Zam: 24.08.2010 r., godz. 07.05)

Drugą porażkę w swoim drugim spotkaniu w tym sezonie zaliczyli piłkarze Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Marka Krzywickiego po bardzo słabym meczu ulegli w Mławie miejscowemu MKS-owi wynikiem 0:4.

Mecz pomiędzy Bugiem a MKS-em Mława został rozegrany w sobotę 21 sierpnia w Mławie. Od początku spotkania widać było, który zespół będzie dyktował warunki na boisku. Napór gospodarzy w pierwszych minutach, wyszkowski zespół , zepchnięty wyraźnie do defensywy, przerywał jedynie sporadycznymi wybiciami na rzut rożny. W 9. minucie obrońcy i bramkarz Bugu byli już jednak bez szans, gdy jeden z zawodników MKS-u ładnie wyłożył piłkę partnerowi z drużyny, a ten z kilku metrów wbił ją do bramki Bugu. Po wyjściu na prowadzenie piłkarze z Mławy nie spuszczali z tonu. Tylko szczęście ratowało wyszkowski zespół przed stratą bramki po kolejnych dobrych akcjach rywali. W 18. minucie stało się nieuniknione – Mława podwyższyła swoje prowadzenie na 2:0. Ładną, indywidualną akcję skutecznym strzałem zakończył jeden z piłkarzy MKS-u, a bezradny Rogulski mógł tylko wyjąć piłkę z siatki. Trener Krzywicki próbował jeszcze ratować sytuację, wprowadzając na boisko Michała Chorzępę za Wróbla, zmiana ta nie przyniosła jednak żadnych efektów. Trzy minuty później bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Maciej Czachór, który w bezsensowny sposób (mając już żółty kartonik na koncie) podczas jednej z akcji kopnął bramkarza Mławy, za co chwilę później wyleciał z boiska. Grający w dziesiątkę Bug nie potrafił poradzić sobie z rozpędzonymi przeciwnikami. W 29. minucie mogło być już 3:0, po dobrym podaniu jednego z pomocników z Mławy z piłką o centymetry minął się wychodzący na czystą pozycję napastnik. Piłkarze Bugu nie potrafili wyprowadzić w tym okresie gry żadnej groźnej akcji. W 33. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym wyszkowian. Jeden z napastników z Mławy, zupełnie nieatakowany, upadł w polu karnym, za co sędzia podyktował ,,jedenastkę”. Pewnie wykorzystał ją jeden z rywali podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 3:0. Czwarta bramka dla MKS-u padła na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Z piłką, dośrodkowywaną w pole karne, minął się bramkarz Bugu. Futbolówka trafiła wprost pod nogi rywala, który strzałem z najbliższej odległości umieścił ją w bramce Bugu. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się 4:0 na korzyść gospodarzy.

W drugiej odsłonie gra wyszkowskiej drużyny nie poprawiła się, w co święcie wierzyli kibice, a wręcz uległa jeszcze pogorszeniu. Pierwsze minuty były dość wyrównane. W 51. minucie jeden z nielicznych strzałów na bramkę rywali w całym spotkaniu oddał Tomasz Zbrzeźniak. Kolejne minuty to już zdecydowane oblężenie wyszkowskiej bramki. Mławianie z dziecinną łatwością rozmontowywali defensywę Bugu, w karygodny sposób marnowali jednak kolejne niemal stuprocentowe sytuacje. Gdyby rywale choć połowę swoich akcji kończyli skutecznymi strzałami, to wynik meczu mógłby być zdecydowanie bardziej niekorzystny dla piłkarzy Bugu. W końcówce tempo meczu zdecydowanie osłabło. Mławianie stworzyli sobie jeszcze kilka okazji bramkowych, ich duża nieskuteczność pozwoliła jednak utrzymać wyszkowianom wynik 0:4, który patrząc obiektywnie na przebieg spotkania był najniższym wymiarem kary w sobotnim meczu.

MKS Mława – Bug Wyszków 4:0 (4:0)
Bug: Ł. Rogulski – R. Szreiber (76 – J. Gołębiewski), W. Woźniak, A. Wróbel (22 – M. Chorzępa), M. Czachór, Sz. Chalski, Ł. Szala, K. Krzywicki, Ł. Kowalczyk, P. Kitliński (84 – M. Szajczyk), T. Zbrzeźniak (60 – K. Ryczkowski).

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna rezerw Wisły Płock. Mecz pomiędzy obiema ekipami zostanie rozegrany w sobotę 28 sierpnia o godzinie 15.00 w Wyszkowie.

MKS Przasnysz – Marcovia 2000 Marki 4:1
Victoria Sulejówek – Huragan Wołomin 0:4
Hutnik Warszawa – MKS Ciechanów 3:0
Wisła II Płock – Wkra Żuromin 8:0
Tęcza 34 Płońsk – Nadnarwianka Pułtusk 0:1
Kryształ Glinojeck – Korona Ostrołęka 5:3
Iskra Krasne – Kasztelan Sierpc 0:4

1. Kasztelan Sierpc 6 9-2