Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 lutego 2021 r., imieniny Anastazji, Gabrieli

Wiesław Falba zaprezentował się

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 15.52)

W piątek, 10 października w Rząśniku odbyło się spotkanie inaugurujące kampanię wyborczą Wiesława Falby, kandydata na wójta gminy Rząśnik.

W. Falba podkreśla swoją znajomość zagadnień administracji, zarządzania, pozyskiwania unijnych funduszy i obsługi projektów. Pracuje w wyszkowskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– W tej gminie się urodziłem i wychowałem, założyłem rodzinę – mam żonę i dwie córki. Póki co, mam niespełna pięćdziesiąt lat, mnóstwo siły, energii i pomysłów, jak służyć swojej gminie i jej mieszkańcom – mówi W. Falba. – Cenię tradycję, jestem przywiązany do naszej obyczajowości, jestem praktykującym katolikiem i wyznaję raczej konserwatywne zasady, choć jestem też osobą tolerancyjną i szanującą zdanie innych. Bezpartyjny, niezależny, wykształcony.
Wśród swoich zainteresowań wymienia sport czy aktywny wypoczynek, folklor i taniec ludowy.
– Cała moja młodość to Zespół Pieśni i Tańca „Golądkowo”, Zespół Pieśni i Tańca „Puszcza Biała”. To zamiłowanie do polki galopki i walca pozostało do dziś – mówi. – W życiu stosuję zasadę prostą, w której zostałem wychowany: żyj tak, by nikt nigdy przez ciebie nie płakał. I tak staram się żyć.
W nadchodzących wyborach będzie też kandydował Rady Powiatu w Wyszkowie z listy Wspólnoty Samorządowej.
Podczas piątkowego spotkania kandydat zaprezentował siebie oraz swój program wyborczy, a także kandydatów na radnych, którzy wystartują z komitetu wyborczego Wiesława Falby.
– Dobry wójt to uczciwy człowiek i solidny gospodarz, ale też swojak, któremu bliskie są sprawy gminy i mieszkańców. Zapewniam, że potrafię uważnie słuchać mieszkańców, roztropnie gospodarować wspólnym dobrem, dbać o interesy gminy, a także godnie i skutecznie ją reprezentować. Proszę zatem państwa o poparcie, wiem, że jako wójt gminy Rząśnik zapewnię jej rozwój, a państwu służyć będę uczciwie, kompetentnie i życzliwie – zapewnia Wiesław Falba.
W swoim programie za priorytet uznał budowę infrastruktury.
– Abyśmy mogli inwestować w modernizację dróg, budowę kanalizacji, chodników, oświetlenia ulicznego i wiele innych ważnych elementów gminnej infrastruktury, niezbędne jest skuteczne sięganie po wszelkiego rodzaju fundusze. Ja wiem, jak to zrobić – podkreśla.
Drugi filar jego programu to rodzina – uważa, że potrzebne są inwestycje w przedszkola i place zabaw, wsparcie dla rozwoju budownictwa, zwłaszcza jednorodzinnego.
– Nie zapomnę o pomocy dla rodzin, które nie radzą sobie w trudnej codzienności, wykorzystując aktywność ośrodka pomocy społecznej. Sam przecież jestem mężem i ojcem, a moja rodzina jest dla mnie najważniejsza – mówi.
W. Falba chce też zadbać o bezpieczeństwo – zacieśnić współpracę z policją, strażą pożarną, wspólnie z wychowawcami wprowadzać do szkół programy przeciwdziałania przemocy.
W ramach troski o oświatę kandydat deklaruje wspólnie z gronem nauczycielskim zabieganie o to, by poziom kształcenia w szkołach był wysoki i gwarantował absolwentom równe szanse w szkołach ponadgimnazjalnych.
– Aby to skutecznie realizować, będziemy aplikować o unijne fundusze na doposażanie szkół w pomoce naukowe, zajęcia pozalekcyjne dla uczniów czy bezpłatne szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli – zapewnia.
Kandydat chce, by gmina Rząśnik była atrakcyjna dla ludzi młodych. Chce powołać Młodzieżową Radę Gminy, wspomagać zakładanie stowarzyszeń, inwestować w świetlice wiejskie, bezpłatny Internet, szkolenia dla młodych ludzi.
Wiesław Falba obiecuje wsparcie dla rozwoju nowoczesnego rolnictwa, przetwórstwa rolnego, ale także form alternatywnych działalności na wsi, jak choćby agroturystyki. Ważna jest dla niego także ekologia, współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i pozyskiwanie funduszy choćby na termomodernizacje, usuwanie wyrobów azbestowych, edukację ekologiczną. Myślącym o własnym biznesie W. Falba chce zapewnić wsparcie.
– Chcę wspierać aktywizację bezrobotnych, prowadzić rozsądną politykę w zakresie lokalnych podatków, a także pozyskiwać inwestorów, którzy chcieliby na terenie naszej gminy zakupić grunty z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą i nie tylko – zapewnia.
W swojej polityce chce zabiegać o zgodę i współpracę w Radzie Gminy oraz z innymi samorządami i instytucjami.
Oprac. J.P.

Komentarze

adres
Dodane przez olo, w dniu 27.10.2014 r., godz. 13.21
wszytko ładnie pięknie ale kandydat nie pisze gdzie mieszka i od ilu już lat i do powiatu do z wyszkowa staruje czy z rzasnika?
komentarz
Dodane przez Ilia, w dniu 27.10.2014 r., godz. 16.14
Rzeczywiście edukacja ekologiczna przydałaby się wielu, bo juz teraz nie można otworzyć okna taki smród palonymi śmieciami...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl