Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaRazem przez życie...

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 15.51)

Tego dnia padło wiele ciepłych słów o przyjaźni, oddaniu, szacunku, miłości. Wszystko za sprawą wspaniałego jubileuszu, który świętowano w niedzielę, 5 października. Siedem par małżeńskich z gminy Somianka obchodzi bowiem w tym roku jubileusz 50-lecia, a pięć – 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w w kościele parafialnym w Somiance w intencji par i ich rodzin. Później jubilaci przyjechali do sali weselnej „Arkadia”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
– Nie sposób w kilku zdaniach ująć naszego szacunku i podziękowania za waszą historię życia w małżeństwie, za dotrzymanie wzajemnej wierności, za trud i poświęcenie w pokonywaniu problemów – powiedziała na wstępie Marianna Krakowiecka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. – Przed laty, gdy stanęliście na ślubnym kobiercu przyrzekliście sobie, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Wasza obecność dzisiaj świadczy, że dotrzymaliście słów tej przysięgi.
Następnie jubilaci podziękowali sobie za wspólnie spędzone lata, za wzajemną podporę w chwilach bólu i troski oraz wzajemne dzielenie radości.
Tradycyjnie parom obchodzącym Złote Gody wręczane są medale okolicznościowe, które przyznaje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Za pięćdziesięcioletnie udane pożycie małżeńskie zostali odznaczeni: Henryka i Stanisław Bartosiakowie, Janina i Marian Biernaccy, Czesława i Henryk Deptułowie, Stefania i Józef Lewandowscy, Marianna i Jan Loncowie, Alicja i Tadeusz Mrozowie oraz Halina i Mieczysław Szczerbowie. Drobnymi upominkami i kwiatami nagrodzono natomiast pary, które w tym roku obchodzą jubileusz Diamentowych Godów, byli to: Jadwiga i Tadeusz Bajorkowie, Helena i Józef Chmielewscy, Janina i Tadeusz Gąsiorowie, Marianna i Stefan Jeżowie, Leokadia i Kazimierz Zagumni.
Medale i upominki wręczyli wójt Andrzej Żołyński, przewodniczący rady Krzysztof Rakowski oraz radny sejmiku województwa mazowieckiego Marian Krupiński.
– Przyszło wam rozpocząć wspólną drogę życiową w okresie bardzo trudnym w dziejach naszego kraju, co miało swoje odbicie w codziennym życiu waszej rodziny. Dlatego tym bardziej jesteśmy pełni uznania, że wytrwaliście razem do dziś, że udało się wam zbudować dom rodzinny wypełniony miłością i wychować dzieci na wartościowych ludzi – podsumował Andrzej Żołyński. – Dlatego dziś siedzicie w otoczeniu swoich bliskich szczęśliwi i dumni z owoców swojej pracy.
Piękny i wzruszający moment zapewniły jubilatom ich wnuki i prawnuki – składając życzenia i dziękując za miłości i czas, który otrzymali przekazali im białe róże.
Uroczystość zakończył wspólny obiad, a wcześniej toast i szczere życzenia „Stu lat”.

A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl