Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaA. Kępka: władze chcą udawać Greka

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 15.49)

– Nie ma potrzeby likwidowania istniejącego od dawna stadionu, chyba, że chce się dogodzić któremuś z deweloperów – podkreślał Adam Kępka podczas kolejnej konferencji prasowej organizowanej przez jego komitet wyborczy.

– Budowa stadionu koło cmentarza za miastem, pomijając kwestie realności tych planów nie ma większego sensu społecznego. Pytanie, komu potrzebna jest taka zabawka.

Adam Kępka i Rafał Bujak, a po porozumieniu z komitetem Czas na Zmiany także Jerzy Osęka co tydzień organizują konferencje prasowe, bo jak mówią, na każdej z nich chcą szczegółowo omówić te hasła, które zawarli w swoich postulatach programowych.
– Jeśli powiedzieliśmy, że władza w Wyszkowie jest nieudolna, to chcemy to podeprzeć dokumentami – oświadczył Jerzy Osęka.
Adam Kępka zabrał głos w sprawie bazy sportowej w Wyszkowie.
– Grzegorz Nowosielski za pośrednictwem prasy skierował zaproszenie do dyskusji na temat koncepcji dotyczącej budowy bazy sportowej, szczególnie do Marka Głowackiego i mnie. Jak odbieram to jako żart – podkreślił. – Grzegorz Nowosielski wystosował zaproszenie 3 października, a prasa opublikowała je 7 października. Wypada pogratulować samopoczucia burmistrzowi, bo nie byliśmy w żaden sposób odpowiedzieć, burmistrz dał czas do 7 października.
Jak zaznaczył, jego komitet chciał zorganizował pikietę w obronie stadionu (nie dostał pozwolenia na nią, bo za późno zgłosił te plany do Urzędu Miejskiego). Teraz domaga się w tej sprawie referendum.
– W ten sposób jasno określiliśmy swoje stanowisko w sprawie stadionu, czekamy na to referendum, żeby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć – zaznaczył. – Nie możemy czekać, że burmistrz przy pomocy służalczej Rady Miejskiej sam zdecyduje.
Zorganizowana 3 października w Urzędzie Miejskim dyskusja na temat bazy sportowej zdaniem A. Kępki, odbyła się zbyt późno.
– Był na to czas przed zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. Zrobiono zupełnie odwrotnie niż należało. Zamiast dyskusji arbitralnie przygotowano nowy plan, a teraz władze chcą udawać Greka – stwierdził. – Jesteśmy przekonani, że decyzje tego typu podejmuje się w Wyszkowie pod potrzeby niektórych przedsiębiorców i nie uwzględniają one żadnych przemyśleń specjalistów urbanistycznych ani dążeń społecznych – dodał.
Zastanawiał się też, czy w miejscu stadionu są potrzebne bloki, skoro Wyszków, jak mówił, ma dużo uzbrojonych terenów pod budownictwo.
Rafał Bujak na podstawie danych uzyskanych z Urzędu Miejskiego wskazywał, że wyszkowski samorząd od 2009 r. wydawał zdecydowanie mniej z unijnych funduszy niż planował. Według niego, miasto w latach 2009-2013 wykorzystało prawie 16 mln zł, a powiat, jak podał, nieco ponad 22 mln zł.
Jerzy Osęka zwrócił uwagę, że wyszkowski samorząd nie wykorzystał szansy pozyskiwania funduszy, które były dostępne w ramach Unii Europejskiej.
J.P.

Komentarze

wiecej usmiechu
Dodane przez wesoła, w dniu 25.10.2014 r., godz. 10.16
Trochę Pan Panie Kępka jak na swoj wiek poważny i wyniosły .życzę więcej pokory bo zachowuje się Pan jakby byl pepkiem świata.mialam okazje ostatnio poznac Adama K.i swoja postawa zrobił na mnie zle wrażenie udajac wazniaka.poglady ma ok.ale do ludzi trzeba z sympatią bo ja jako wyborca tez zwracam na to uwagę
Adama K.?
Dodane przez W., w dniu 25.10.2014 r., godz. 21.55
wesolutka, skoroś taka dobra kobieta, to czemu piszesz o nim jak o kryminaliście? tak trochę niemiło ;) ale ja nic nie mówie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl