Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Tryc Młodzieżowym Mistrzem Polski!

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 15.37)

Mateusz Tryc wywalczył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w boksie olimpijskim (kat. 81 kg). Wyszkowianin pokonał w finale imprezy Łukasza Staniocha.

XXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 8-12 października w Sokółce. W swojej pierwszej walce, faworyt imprezy jakim w oczach niemal wszystkich był Mateusz Tryc, w świetnym stylu pokonał Pawła Czyżyka z Energetyka Lubin przez TKO w drugiej rundzie (rywala poddał narożnik).
W ćwierćfinale, naprzeciw podopiecznego Huberta Migaczewa, stanął Wiktor Perczyński z Akademii Walki Warszawa. Tryc zdominował również tego rywala, przez trzy rundy skutecznie obijając na zmianę korpus i głowę przeciwnika. O wyniku musieli jednak zadecydować sędziowie, którzy w komplecie wypunktowali zwycięstwo wyszkowskiego boksera 3:0.
W walce półfinałowej Mateusz zmierzył się z Błażejem Surowcem z klubu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Już w pierwszej rundzie rywal Tryca zaczął walczyć bardzo nieczysto, atakować głową i klinczować. Mateusz spokojnie punktował rywala, obijając głównie „doły”. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Migaczewa włączył drugi bieg, rywal był nawet liczony. Do TKO jednak nie doszło, Surowiec został bowiem jeszcze przed końcem drugiej rundy zdyskwalifikowany przez arbitra głównego za notoryczne faulowanie.
W finale imprezy, nieco sensacyjnie, z Mateuszem zmierzył się nieznany szerszej publiczności Łukasz Stanioch, z klubu BKS Skorpion Szczecin. Zawodnik z zachodniopomorskiego postawił wyszkowianinowi ciężkie warunki. Faworyzowany Tryc musiał się porządnie napocić, żeby pokonać ambitnego rywala. Podopieczny trenera Migaczewa stanął jednak na wysokości zadania i wygrał pojedynek na punkty 3:0.
Tym samym do tytułu Mistrza Polski Seniorów, wyszkowianin dołożył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski, co czyni go absolutnym liderem wagi półciężkiej na krajowym podwórku. Miejmy nadzieję, że wkrótce Mateusz dołoży do swojego dorobku kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej. Szanse ku temu będą już niedługo, bowiem Tryc wraca po przerwie do kadry Hussars Poland, startującej w World Series of Boxing.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl