Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaBurmistrz zaryzykował i bierze schetynówkę

(Zam: 15.10.2014 r., godz. 17.15)

Gmina Wyszków dostanie jednak pieniądze z tzw. schetynówki na przebudowę ul. 11 Listopada. Mimo późnej pory roku burmistrz postanowił zaryzykować i wykonać w ciągu najbliższych tygodni cały zakres robót przewidzianych we wniosku o dofinansowanie.

Kiedy na początku tego roku, mimo wcześniejszych zapowiedzi wojewody, okazało się, że schetynówki dla Wyszkowa nie będzie, burmistrz zdecydował realizować inwestycję z budżetu gminnego ograniczając jednak jej zakres. Do tej pory wykonane zostały nowe parkingi (na wysokości popularnego „Blaszaka”, na terenie pod przyszły ratusz), przebudowana została kanalizacja deszczowa, zburzony stary budynek przy skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Pułtuskiej i inne. Teraz okazuje się, że dzięki oszczędnościom poczynionym w przetargach przez samorządy, które schetynówkę wcześniej dostały, pieniędzy wystarczy także dla Wyszkowa. Dzięki temu samorząd mógłby wykonać prace w pełnym zakresie. Początkowo przedstawiciele gminy zastrzegali, że ze względu na późną porę roku nie będą w stanie sprostać zadaniu i zrealizować całość inwestycji, teraz jednak zmienili zdanie.
– Jedynym zagrożeniem jest późna pora roku i pogoda. Jeśli nie będzie żadnych anomalii, jesteśmy wstanie wykonać w tym roku tę inwestycję. Mamy harmonogram rozpisany bardzo ściśle – podkreśla burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Jeśli nie wykonamy inwestycji do końca roku, to będziemy musieli zrobić ją z własnych środków. Po konsultacjach z inspektorami nadzoru, wykonawcami zdecydowaliśmy jednak, że zaryzykujemy,
Burmistrz ocenia, że do tej pory została wykonana jedna trzecia z zaplanowanego pełnego zakresu prac. W ubiegłym tygodniu urzędnicy otworzyli oferty złożone w przetargu na przebudowę nawierzchni ul. 11 Listopada na docinku od ul. Pułtuskiej do Prostej. Gmina musi w najbliższych tygodniach ogłosić i rozstrzygnąć jeszcze dwa przetargi na budowę oświetlenia ulicznego (ma powstać 30 nowych słupów z oprawami typu LED) oraz przebudowę nawierzchni asfaltowej ul. 11 Listopada na odcinku od ul. Tadeusza Kościuszki do Pułtuskiej, budowę chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji, parkingów.
Koszt inwestycji ocenia się na 2,6 mln zł, z czego połowa kosztów będzie pokryta z rządowej dotacji.
J.P.

Komentarze

Dodane przez mama z dzieckiem, w dniu 16.10.2014 r., godz. 09.56
Brawo Panie Burmistrzu! Tak trzymać.
Dodane przez Sprzątaczka z dzieckiem, w dniu 16.10.2014 r., godz. 10.42
Co dalej panie burmistrzu z racjonalizacją zatrudnienia? Zwolnił pan wszystkie kobiety w szkołach poza żoną radnego Rojka. Brawo, też chciałabym pana POlizać.
paranoja
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2014 r., godz. 21.00
No tak wczesniej nie mial na to funduszy ale jak przejrzal na oczy i pojawiła się myśl ze moze utracić stolek to raptem robi co się da i kasa sie znalazła. W zasadzie tyle lat juz rzadzi to może ze swoja ekipą zrobili na to zrzutke;).robią zeby tylko się pokazać a za parę miesięcy będą poprawiac
Dodane przez bleee, w dniu 18.10.2014 r., godz. 15.27
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Przysłowie rosyjskie, ale coś w tym jest. Z drugiej strony, gdyby burmistrz nie zaryzykował, to byście wieszali psy, że nie zaryzykował. Jeszcze inne trafne powiedzenie "jest ryzyko, jest zabawa". A gmina jednak dostanie kasę na inwestycję. To się porobiło... Powinniśmy się cieszyć. Czewgoś nie rozumiem, kiedy ma się pieniądze i coś się robi, to jest źle, bo się robi, a kiedy się nie robi, to jest bardzo źle, bo się nie robi. Gdzie ci radni miejscy, co to doradzają? Ta opozycja, co to dba tylko o to, żeby namieszać i aby było lepiej. To zastanawiające! Ludzie, zacznijcie działać, a nie przeszkadzać. Chociaż już jesteśmy u zbiegu kadencji.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 18.10.2014 r., godz. 17.48
Można było zrobić jako schetynówkę wiele ważniejszych dróg, które są w złym stanie. Chociażby ulicę Kasztanową, która jest wprost na pałac, odpowiednio wkomponowując rosnące kasztany. Ulicę Handlową i dalej Księżycową, która jest główną ulicą osiedla Bajkowego i bez kanalizacji deszczowej w tej ulicy nie będzie można urządzać pozostałych uliczek na osiedlu.
Do Grzegorza Gajewskiego
Dodane przez BOB, w dniu 20.10.2014 r., godz. 16.12
Żeby wziąść pieniądze na schetynówkę trzeba spełnić szereg kryteriów, w tym m. innymi premiowane drogi stanowiące połączenie dróg krajowych, wojewódzkich itp. Żadna z tych ulic nie stanowi tego połączenia także nie spełnia jednego z podstawowych kryteriów... także dofinansowania by nie było na starcie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl