Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Finał WOŚP w Jackowie Górnym

Ikona
(Zam: 11.01.2011 r., godz. 12.38)

Podczas wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jackowie Górnym zebrano 14 720 złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja Jurka Owsiaka, która zbiera pieniądze na leczenie chorych dzieci. Każdego roku organizowany jest tzw. wielki finał WOŚP, do którego włączają się niemalże wszystkie miasta i miasteczka z całej Polski. W minioną niedzielę 9 stycznia orkiestra zagrała już po raz dziewiętnasty. Do zbiórki pieniędzy ponownie przyłączyła się gmina Somianka. Sympatycy Wielkiej Orkiestry z Jackowa Górnego, jak co roku, włączyli się w pomoc chorym dzieciom. Finał, zorganizowany przez wójta gminy oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Jackowie Górnym, odbył się w budynku placówki. Wśród gości powitanych przez dyrektor szkoły Aleksandrę Kalinowską, znaleźli się m. in.: poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, posłanka Elżbieta Jakubiak, starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, radny powiatowy Tadeusz Kuchta, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, zastępca wójta gminy Somianka Agnieszka Salwin i inni. Wśród uczestników wydarzenia był również właściciel zakładu jubilerskiego Stanisław Świadkowski, który ufundował dwa serduszka przeznaczone na licytację, i sam wziął w niej aktywny udział.

Dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich do wysłuchania koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się w ramach gminnego etapu XII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział czternaście zespołów. Obowiązywały trzy kategorie: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum. W kategorii klas I-III zwyciężyły dzieci z PSP w Popowie Kościelnym, w kategorii klas IV-VI wygrała PSP w Ulasku, a w kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Zespołowi Szkół w Woli Mystkowskiej. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy. Kolejną atrakcją Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jackowie Górnym był występ Kazimierza Kowalskiego i artystów Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Jak zwykle, publiczność przyjęła muzyków ciepło i serdecznie bijąc im brawa. Na koniec finału odbyła się licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą poprowadzili: była dyrektor szkoły w Jackowie Górnym Anna Melion, dyrektor Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi Kazimierz Kowalski oraz Jarosław Kalinowski. Podczas licytacji sprzedano wszystkie przedmioty. W sumie podczas wielkiego finału Jackowo Górne zebrało 14 720 złotych (8 120 zł wolontariusze, a 6 600 zł podczas licytacji).

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl