Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 maja 2020 r., imieniny Anieli, Petronela

PSL przedstawił kandydatów

(Zam: 08.10.2014 r., godz. 17.07)

Podczas Powiatowej Konwencji Wyborczej władze powiatowe Polskiego Stronnictwa Ludowego ogłosiły kandydatów startujących w najbliższych wyborach samorządowych. Jacek Bachański będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza, na wójtów kandydują dotychczas pełniące te funkcje osoby: Mieczysław Pękul (Brańszczyk), Stanisław Jastrzębski (Długosiodło), Andrzej Żołyński (Somianka), Paweł Kołodziejski (Rząśnik) i Tadeusz Michalik (Zabrodzie).

Jacek Kacperski wystartuje z własnego komitetu, zgodę na to wyrazili pozostali członkowie partii podczas konwencji. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 29 września o godz. 18.00 w biurze poselskim europosła Jarosława Kalinowskiego przy ul. Sowińskiego w Wyszkowie. Funkcję przewodniczącego obrad pełnił prezes Zarządu Powiatowego PSL Stanisław Jastrzębski, w skład komisji skrutacyjnej wchodzili: Barbara Pietrzak, Dorota Konopka i Jan Dawidzki, zaś komisję uchwał i wniosków tworzyli: Maria Jabłońska, Bartłomiej Bodio oraz Andrzej Łapiński. Obecnych na zebraniu było 27 osób.
Na wstępie poseł na Sejm RP Bartłomiej Bodio oraz starosta wyszkowski Bogdan Pągowski przedstawili sytuację przedwyborczą na terenie powiatu oraz ogólnokrajową. Jak można się było dowiedzieć, ludowcy zamierzają m.in. walczyć z janosikowym i chronić lasy przed prywatyzacją.
– Jesteśmy osłabieni – przyznał Bogdan Pągowski, oceniając okres kończącej się kadencji koalicji.
Jednak starosta wierzy w sukces PSL-u.
– Myślę, że wybraliśmy mocną grupę kandydatów na mandaty – stwierdził.
Listy kandydatów do Rady Powiatu wyszkowskiego PSL zostały przyjęte podczas konwencji jednomyślnie.
– W naszej ocenie jest to najlepszy kandydat – tak o ubiegającej się o mandat w sejmiku województwa mazowieckiego Cecylii Domżale, mówił Bartłomiej Bodio. Poseł zaznaczył również, że jej kandydatura to szansa na rozwój wyszkowskiego szpitala.
Ubiegający się o funkcję burmistrza z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Jacek Robert Bachański to wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie, dyrektor Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL, absolwent Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Głos zabrał także senior wśród członków PSL-u – Marian Jakubczak, który opowiedział ludowcom o początkach wyszkowskich struktur powiatowych, przedstawił idee jakie przyświecały jego działaniom i jakie powinny przyświecać każdemu politykowi do dziś, zwrócił też uwagę na rozwój powiatu i wszelkie zmiany, jakie w nim nastąpiły.
P.D.

Kandydaci do Rady Powiatu
Z okręgu wyborczego nr 1 wystartują: Jacek Robert Bachański, Bożena Teresa Jakubczak Zadrożna, Ewa Ćwik, Zofia Marciniak, Elżbieta Puścian, Jerzy Sadkowski, Adam Przemysław Turek, Zofia Małgorzata Gałązka, Krzysztof Stanisław Arbaszewski, Halina Kowalska, Dariusz Glinka, Piotr Ryszard Karsznia, Beata Dorota Szurawska, Konrad Rafał Księżak, Małgorzata Stanisława Stalmach, Marianna Kazimiera Popławska, Tomasz Buźniak, Łukasz Michał Mańko, Arkadiusz Waldemar Kozon, Robert Łapiński.

W okręgu wyborczym nr 2: Bogdan Pągowski, Stanisław Jastrzębski, Krystian Pędzich, Ewa Urszula Krysiak, Jolanta Szyszkowska, Sławomir Kazimierz Sowa, Teresa Kasprowicz, Sławomir Marek Pędzich.

W okręgu wyborczym nr 3: Tadeusz Mirosław Kuchta, Elżbieta Zofia Oleksiak, Agnieszka Powierza, Teresa Kulesza, Kamila Honorata Słomczyńska, Kamil Giza, Paweł Abramczyk, Marian Ryszard Skoczeń, Paweł Kołodziejski, Wojciech Kozon.

Do sejmiku wojewódzkiego z miejsca 4 wystartuje Cecylia Domżała.

Komentarze

GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ
Dodane przez wyborca, w dniu 08.10.2014 r., godz. 21.30
A czy ktoś z 27 osób uczestniczących w zebraniu nie kandyduje na żadne stanowisko ?
Dodane przez Mieszko, w dniu 08.10.2014 r., godz. 21.52
Czyżby tylko do powiatu , a do rady miejskiej nima?
PSL - a co tam prawo.
Dodane przez K.A., w dniu 09.10.2014 r., godz. 07.52
Nie tylko kandydują na stanowiska kierownicze ale również zajmują stanowiska kierownicze dzięki powiatowi a w zasadzie złotoustemu stasiulkowi. Jedna z pań jest pedagogiem w jednej ze szkół wyszkowskich a zwana jest przez młodzież - pewnie z szacunku dla jej postępowania -"garbata mańką". jednocześnie jest żoną dyrektora tej szkoły. Inny znów pan D.G. jest dyrektorem innej placówki oświatowej podległej powiatowi i jesze inny pełni inną rolę kierowniczą a jest również kiewrownik wydziału oświaty K.A. itd. itp.Kiedyś taka sytuacja była nazywana konfliktem interesów i była zakazana prawnie. Teraz widocznie nie. PSL wszystko może.
Dodane przez hajke, w dniu 09.10.2014 r., godz. 21.44
Wolelibyści Mroza z szałajdą na ich miejscu? (Mroza małżonka zajmuje prominentne stanowisko)
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2014 r., godz. 11.32
Nie cierpię niekompetencji, ale Mroza żona ma wykształcenie, doświadczenie i pracowała długo zanim zajęła stanowisko o którym pisze "hajke". A co powiecie o naczelniku, który nie ma ani stosowanego doświadczenia, ani wykształcenia a został naczelnikiem w powiecie tylko dlatego... no właśnie dlaczego??? muszę podawać nazwiska? Nie ma zakazu zatrudniania rodziny tylko dlaczego muszą pracować osoby kompletnie niekompetentne??? Mam też pytanie co robi skarbnik powiatu? proponuję zastanowić się jakie są jego zadania odpwiedzialność i czy wynagrodzenie jest stosowane do tego???
Nie cierpię niekompetencji
Dodane przez Kaliope, w dniu 10.10.2014 r., godz. 14.30
Żona Mroza ok, ale sam Mróz? Jakie to on ma kompetencje i doświadczenie, że musimy go utrzymywać na stołku burmistrza. Nie był w swojej karierze ani komendantem Straży Miejskiej, nie był naczelnikiem żadnego wydziału. Zaliczył w Pułtusku jakąś historię i ulepiono z niego burmistrza. Nie cierpię niekompetencji.
Dodane przez atol, w dniu 10.10.2014 r., godz. 19.23
Kto taka istote(piszacego komentarz) wychowywal i gdzie? A jakie ma A.K. oraz Anonim wyksztalcenie i kompetencje by tak bezmyslne przypinac latki?
Do K.A.
Dodane przez ja, w dniu 10.10.2014 r., godz. 21.36
Czy to ładnie k.a. naśmiewać się z ludzi chorych. Nie bronię tu nikogo ale naśmiewanie się z osoby po operacji kręgosłupa jest na twoim miejscu troszeczkę niewłaściwe.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2014 r., godz. 21.56
Atol...łatki??? to tylko pytania bardzo uzasadnione...kogo bronisz pana R.S. czy J.S.??? Pytasz kto mnie wychowywał? Mama i tata... a czy pytasz o moje wykształcenie???Ja nie mam problemu ani z moim wykształceniem, ani z wychowaniem ani z tym,że będę bronić Agnieszki Mróz bo jest osobą kompetentną do zajmowania swojego stanowiska... A wykształcenie to modny temat, dawny działacz psl Z.D. Bocian zostanie wkrótce doktorem, co prawda szkoły... w Pułtusku, ale zawsze... studia doktoranckie już rozpoczął więc wkrótce zostanie doktorem :)
Trzeba wiedzieć na kogo można głosować.
Dodane przez Aga, w dniu 11.10.2014 r., godz. 07.19
A może by tak spytać o kompetencje i zachowanie tej rzekomo pomówionej osoby - może rodziców i mlodzież lub współpracowników. Złośliwość tej osoby jest nieporównywalna. A to, że funkcjonują ona i jej mąż dzięki nominacji Jastrzębskiego i PSL to żadna tajemnica. Typowy przykład wpierw narobić niezliczonych podłości a następnie udawać skrzywdzone niewiniątko. Ponieważ osoba tak kandyduje na stanowisko radnego a więc staje się osoba publiczną dla jasności sprawy podaję nazwisko i imię Marianna Popławska przecież musimy wiedzieć na kogo można oddać swój głos.
Dodane przez Lokis, w dniu 11.10.2014 r., godz. 11.40
Panie Jacku, proszę nie zapomnieć zawczasu poinformować opinię publiczną kogo zamierza pan poprzeć w drugiej turze. Choć to tylko jeden głos, to powinniśmy wiedzieć.
Dodane przez Wyborca, w dniu 11.10.2014 r., godz. 22.20
Jak zwykle Ci sami, te same twarze. Radni powiatowi obecnej kadencji to jakaś prażka, nie chce sie chodzić na te wybory. Głosują jak im podpowie lider PSL i ciągle pieniadze wędrują w gminie Długosiodło. Gdzie sa wtedy radni innych gmin???
Gdzie sa wtedy radni innych gmin???
Dodane przez ;), w dniu 12.10.2014 r., godz. 14.51
Jak to gdzie? W PSL

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl