Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza

Inwestor nie może budować, gmina zmienia plan

(Zam: 08.10.2014 r., godz. 17.05)

Miasto musi zmienić plan zagospodarowania przestrzennego na terenie targowiska miejskiego przy ul. Dworcowej. W przeciwnym wypadku wybudowanie nowych obiektów handlowych przy obecnym sklepie ogrodniczym może okazać się niemożliwe. Na początku tego roku gmina rozstrzygnęła przetarg, w którym wydzierżawiła na 30 lat część działek na targowisku dwóm przedsiębiorcom (firma Mleks, Janusz Kordowski).

Warunki były jasne – w ciągu pół roku od podpisania umowy z gminą mają przedstawić pozwolenie na budowę (termin ten jeszcze nie minął), a w ciągu roku postawić nowe obiekty wzdłuż ul. Dworcowej podobne do obecnego sklepu ogrodniczego (zgodnie z przygotowaną przez Urząd Miejski wizualizacją). Okazało się jednak, że najprawdopodobniej co najmniej jeden z dzierżawców na podstawie dotychczasowego planu zagospodarowania przestrzennego takiego pozwolenia na budowę nie dostanie. Zastępca burmistrza Adam Mróz uważa, że nie wynika to z niedopatrzenia, ale różnej interpretacji prawa jaką przyjmują urzędnicy miejscy i powiatowi.
– Zapisy w planie przestrzennego zagospodarowania w naszej ocenie, a także gminnej komisji urbanistycznej, dawały możliwość realizacji zabudowy zwartej – podkreśla. – Kiedy inwestorzy trafili do Starostwa okazało się, że budować nie można i trzeba zmienić plan. Żeby jak najszybciej naprawić tę rozbieżność, moim zdaniem interpretacyjną, zdecydowaliśmy się na procedurę zmiany planu.
Radni na sesji pod koniec września podjęli uchwałę pozwalającą na rozpoczęcie procedury zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, który wprost ma przewidywać zabudowę pierzejową, usługowo-handlową na tym terenie (do tej pory przewidywał zabudowę usługową). Prawdopodobnie wejdą w życie dopiero w połowie przyszłego roku, dlatego gmina będzie musiała aneksować umowy z dzierżawcami działek na targowisku.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kibic, w dniu 08.10.2014 r., godz. 17.47
Jak zwykle Mróz jest niewinny bo nie wie jak zwykle o co chodzi. 11 tys. co miesiąc inkasuje. Kto zgadnie dlaczego tak mocno angażuje się w zbliżające się wybory?
Dodane przez Jątek, w dniu 08.10.2014 r., godz. 18.52
No nie mogę, oni (Nowosielki z Mrozem) znów swoje nieudacznictwo zwalają na kogoś innego. Tym razem na powiat. Ostatnio mieliśmy podobny cyrk ze ścieżkami rowerowymi.
Za dużo prawie burmistrzów
Dodane przez Gest Kozakiewicza, w dniu 08.10.2014 r., godz. 20.04
Za dużo wróżenia z map i z przepisów prawa. Za dużo biurwów w dodatku nie kompetentnych ! Następstwem tego były nawet procesy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie ! Drugie dno to inwestor zainteresowany wybudowaniem na targowisku bloku wielorodzinnego , Problem w tym ,jakie przewidzieć ogrzewanie w sytuacji mocy ciepłowni istniejącej . Pojawiła się raptem wizja przebudowy ciepłowni na gazową ! I oczywiście nowy pomysł na sięgnięcie do kieszeni spółdzielców spółdzielni mieszkaniowych - aby właściciele mieszkań partycypowali w przedsięwzięciu , Oczywiście taka partycypacja skutkowała by podwyżką czynszu ! Znaczną podwyżką. Obecne czynsze w Wyszkowie np. dla mieszkań 62 m. pow użytkowej , już dziś są wyższe od porównywalnych w Warszawie o ca" 100 zł. Szykuje się niezła szopka! Spółdzielnie Mieszkaniowe prawem są zobligowane do nie podnoszenia czynszu !
Dodane przez ela, w dniu 09.10.2014 r., godz. 22.09
Ile jeszcze trzeba, żeby ludzie przekonali się, że obecna polityka władzuni doprowadzi ich do tego, że któregoś dnia obudzą się z ręką w nocniku?
potrzebny 4 burmistrz
Dodane przez Zonk, w dniu 10.10.2014 r., godz. 08.55
Mamy trzech burmistrzów i rzeszę naczelników, może trzeba jeszcze jednego burmistrza który zająłby się uczciwą pracą?
Dodane przez Sąsiad, w dniu 14.10.2014 r., godz. 23.33
Podobno Mróz oPOwiada, że umięjętnie i nowocześnie zarządza. Na takich błachych sprawch się gubi. Niech wraca do miejskiej straży i kasuje bilety na targowicy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl