Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, TeodoraKto chce być wójtem w Zabrodziu? A kto w Somiance?

(Zam: 01.10.2014 r., godz. 17.57)

16 listopada odbędą się kolejne wybory samorządowe. Będziemy wybierać radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Nasze głosy zdecydują też, kto przez najbliższe cztery lata będzie piastował funkcję burmistrza czy wójta.

W każdej z gmin powiatu wyszkowskiego padają nazwiska potencjalnych kandydatów. Część z nich już się ujawniła, część czeka na ostatni moment. Zgodnie z kalendarzem wyborczym mają na to czas do 17 października. Do tego dnia, do północy gminne komisje wyborcze będą czekały na nazwiska kandydatów na wójtów i burmistrza.
W Zabrodziu wymienia się kilka nazwisk potencjalnych przyszłych wójtów tej gminy. Na pewno o reelekcję będzie walczył obecny wójt Tadeusz Michalik (wybrany w sierpniu ubiegłego roku po śmierci Adama Ołdaka). Wystawi go Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Zabrodzie. Tadeusz Michalik to doświadczony samorządowiec, przez kilka kadencji zasiadał w Radzie Powiatu Wyszkowskiego. Zawodowo od 1 września 1989 r. związany z Urzędem Gminy w Zabrodziu, gdzie przez 23 lata (od 1 października 1990 r. do 30 sierpnia 2013 r.) zajmował stanowisko do spraw działalności gospodarczej, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Posiada wykształcenie średnie techniczne na kierunku technik samochodowy.
Z Tadeuszem Michalikiem na pewno zmierzy się jego podwładny Krzysztof Jezierski, którego zapytaliśmy o powody takiej decyzji.
– Zdecydowałem się ubiegać o urząd wójta gminy Zabrodzie, ponieważ mam pomysł i wizję rozwoju naszej gminy, chciałbym mieć szansę ją zrealizować i mieć wpływ na jej przyszłość. Chcę, żebyśmy wykorzystali swoje atrakcyjne położenie i dynamicznie się rozwijali – z jednej strony poprzez gospodarcze ożywienie terenu i miejsca pracy przy drodze krajowej S-8, a z drugiej poprzez poprawę warunków życia, zachęcających do osiedlania się u nas nowych mieszkańców – powiedział w rozmowie z „Wyszkowiakiem”.
Krzysztof Jezierski od ponad sześciu lat pracuje w Urzędzie Gminy w Zabrodziu, udziela się również w Lokalnej Grupie Działania Równiny Wołomińskiej, za pośrednictwem której udało się gminie pozyskać dofinansowanie wielu zadań inwestycyjnych.
– Zagospodarowanie terenu przy szkole podstawowej w Adelinie, zagospodarowanie centrum miejscowości Zazdrość, Niegów czy Słopsk – wymienia kandydat. – W nadchodzącej nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej rola Lokalnych Grup Działania w podziale funduszy europejskich znacznie wrośnie, dlatego ważne jest sprawne poruszanie się w tej tematyce, a ja chciałbym służyć swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie mądrego korzystania ze środków unijnych.
Krzysztof Jezierski ma 35 lat. Od urodzenia mieszka w Dębinkach, a kilka lat temu namówił do tego samego swoją żonę Monikę, z którą ma troje dzieci Wojtka, Gabrysię i Jasia. Jest magistrem europeistyki. Wcześniej pracował w Warszawie – w Sądzie Okręgowym oraz w Izbie Skarbowej. W Urzędzie Gminy w Zabrodziu zajmuje stanowisko kierownika referatu planowania przestrzennego, ochrony środowiska i inwestycji. Jak sam mówi, jego główne obowiązki to aplikowanie o fundusze unijne, prowadzenie postępowań o udzielenie zamówień publicznych oraz rozliczenie pozyskanych środków.
– Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii politycznej, zamierzam ubiegać się o stanowisko wójta jako kandydat niezależny, otwarty na współpracę ze wszystkimi, którym zależy na dobrej przyszłości naszej gminy – dodaje K. Jezierski.
Wśród kandydatów wymieniane jest także nazwisko Babańczyk. Niestety, nie udało nam się skontaktować z pełnomocnikiem KWW Zabrodzie Młodych, które ma go w wyborach wystawić. Nieoficjalnie mówi się jednak, że ma on związek z „Przymierzem” Justyny Garbarczyk.
Nad wystawieniem swojego kandydata zastanawia się natomiast KWW Nasza Przyszłość – Zabrodzie. W rozmowie z nami przedstawiciel komitetu Andrzej Garbarczyk powiedział:
– Na razie trwają rozmowy. Jeśli nie dojdą do skutku – wystawimy swojego kandydata.
W Somiance na razie mówi się o dwóch kandydatach. Najprawdopodobniej z KWW Nasza Gmina Somianka wystartuje Jacek Kacperski, długoletni członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, radny powiatowy w latach 2002-2006, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Gminy Somianka „Soma”.
– Jeszcze nie podjąłem decyzji – powiedział nam J. Kacperski, gdy zapytaliśmy go, czy stanie do walki o fotel wójta Somianki.
Podobno o reelekcję ma się ubiegać obecny wójt Andrzej Żołyński, dla którego byłaby to już trzecia kadencja (po raz pierwszy został wybrany w 2006 r. – zgłoszony był wówczas przez KWW Porozumienie Lewicy i Demokratów; ponownie zwyciężył w wyborach w 2010 r., ale już jako członek Polskiego Stronnictwa Ludowego).
Jak nam powiedział Robert Ostatek, radny gminy i członek KWW Nasza Somianka, jego komitet nie podjął jeszcze decyzji o wystawieniu lub niewystawieniu swojego kandydata do fotela wójta. W podobnym tonie wypowiadają się też przedstawiciele KWW Razem dla Gminy Somianka.
Jakie plany ma komitet Młodzi dla Powiatu – nie wiadomo. Nie udało nam się skontaktować ani z pełnomocnikiem wyborczym Anną Groszkowską, ani finansowym – Kamilem Cichockim.
O pozostałych kandydatach, w tym wystawionych przez partie ogólnopolskie, które mają swoje struktury na terenie powiatu wyszkowskiego będziemy informować w najbliższym czasie.
A.B.

Komentarze

Dodane przez ?, w dniu 02.10.2014 r., godz. 21.11
Czy w Zabrodziu nie ma normalnych kandydatów na Wójta? Głosując na pracownika Urząd Gminy, nawet jeśli pracował poprzednio w instytucjach państwowych, nic nie zmienimy. Dalej w swoim sosie gmina będzie robić to samo. Za kolejne cztery lata obudzimy się w tym samym miejscu bez przyszłości o cztery lata starsi. Jeśli przez sześć czy osiem lat lat nie udało się komuś choćby przybliżyć gminy do jakiejś drogi, z której naszą przyszłość można zobaczyć, to wieki potrwają zanim ją zobaczymy. Starsi na pewno tego nie doczekają a dobrze by było żeby jeszcze choć trochę ogrzali się w promieniach dobrobytu. Jeśli doprowadzimy do takiego wyboru w dalszym ciągu przepisy będą łamane a sprawy zamiatane pod dywan. Brak w Biuletynie informacji publicznej oświadczeń majątkowych Wójta, Skarbnika, pierwszego oświadczenia Sekretarza Gminy coś mówi o całym tym towarzystwie. O konieczności przemysłowego uaktywnienia strefy przy trasie S-8 wiedzą już nawet dzieci. One jeszcze może nawet nie mówiły jak trzeba było zaczynać nad tym prace. Dla czego w ostatnich latach nic w tym kierunku nie zrobiono? Tych parę chodników, które wykonano to żaden sukces. I tak w większości, w przyszłości trzeba je rozebrać bo nie ma kompletnego uzbrojenia terenu. W innych gminach w tym samym czasie zrobili więcej a nam zamydlono oczy byle czym. Wyborcy rozważcie wybór przed głosowaniem, żebyśmy na wyborze nie wyszli jak po ostatnich ośmiu latach - bez pieniędzy i bez gwarantujących przyszłość inwestycji
Dodane przez Sąsiadka, w dniu 02.10.2014 r., godz. 22.22
Mądre słowa, wiele zawartych uwag jak ulał pasuje również do Wyszkowa...
Dodane przez Zwolennik Zabrodzie., w dniu 07.10.2014 r., godz. 18.21
Nasza Przeszłość Zabrodzie znowu ma zamiar wybrać samą siebie. Ciekawe jakie to rozmowy prowadzi znowu w tajemnicy przed Wyborcami Pan Radny. Widać że ujawnić ich nie chce. Znowu zamiast planowania knują. Czy tym razem uda im się przechytrzyć wyborców i wybrać samych siebie jak próbowali ostatnim razem? Czy uda im się zachować obsadzone stanowiska? Już niedługo się o tym przekonamy. Popieram,,?"

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta