Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny

Najważniejsza obecność drugiego człowieka

(Zam: 01.10.2014 r., godz. 17.53)

Po pięćdziesięciu latach małżeństwa są nadal ze sobą, tak jak ślubowali, w zdrowiu i chorobie. Za tę wspólną więź, wysiłek związany z wychowaniem dzieci prezydent Bronisław Komorowski przyznał kilkudziesięciu parom z gminy Wyszków medale za długoletnie pożycie.

Wręczył je burmistrz Grzegorz Nowosielski podczas uroczystości 14 września w Restauracji „Baśniowa”.

W spotkaniu w „Baśniowej” wzięli udział także małżonkowie z sześćdziesięcioletnim stażem, którym przedstawiciele władz miejskich również gratulowali jubileuszu. Najpierw jednak wszyscy modlili się podczas mszy w sanktuarium św. Idziego.
– W czasie 50 i 60 lat zmienił się świat, były nowe rządy, przemijały ustroje, a państwo nadal jesteście razem – mówiła kierownik wyszkowskiego Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Chełmicka, które towarzyszyli inni pracownicy USC. – O miłość, która jest fundamentem, dbaliście, by była silna i mogła zwyciężyć wszystko – dodała. – Nie święta jednak ani uroczystości były najważniejsze, ale zwykłe dni, uczucie, obecność drugiego człowieka, nawet w milczeniu.
Jak zaznaczyła, młode pokolenie może brać przykład z jubilatów. A ci, podczas uroczystości odnowili swoje małżeńskie przyrzeczenia i odebrali medale z rąk burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Gratulacje składali im także zastępca burmistrza Adam Mróz i wyszkowski dziekan, proboszcz parafii św. Idziego ks. Zdzisław Golan. Wśród goszczących w „Baśniowej” kapłanów byli też proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś i z parafii kamieńczykowskiej ks. Kazimierz Sztajerwald.
Organizator uroczystości (Urząd Miejski) zapewnił gościom poczęstunek i zabawę z muzyką w wykonaniu zespołu Grand.

50-lecie małżeństwa obchodzą:
Janina i Józef Czyżowie, Zofia i Jan Dawidzcy, Zofia i Jan Deptułowie, Kazimiera i Józef Deptułowie, Halina i Jan Dziewulscy, Janina i Henryk Frąckiewiczowie, Gabriela i Kazimierz Gawrońscy, Jadwiga i Tadeusz Glinkowie, Halina i Zdzisław Gołębiewscy, Alina i Marian Gotowiccy, Edwarda i Edward Gronieccy, Jadwiga i Henryk Jachimowiczowie, Aleksandra i Jan Kaczyńscy, Maria i Edward Koloskowie, Lucyna i Zdzisław Kopytowscy, Barbara i Marian Koźliczakowie, Krystyna i Zbigniew Kukwowie, Danuta i Tadeusz Kwiatkowscy, Rozalia i Edmund Mękałowie, Marianna i Ryszard Milczarczykowie, Krystyna i Jan Piechocińscy, Elżbieta i Marian Pomascy, Janina i Kazimierz Powierzowie, Marianna i Michał Przedpełscy, Krystyna i Jan Przesmyccy, Zofia i Lech Rogozińscy, Danuta i Stanisław Rugulscy, Henryka i Czesław Rosłońcowie, Halina i Stefan Rzemkowie, Krystyna i Czesław Sarnaccy, Karolina i Józef Skórowie, Barbara i Zygmunt Soliwodowie, Aniela i Józef Staniszewscy, Krystyna i Kazimierz Stankiewiczowie, Anna i Edward Szacherscy, Barbara i Franciszek Walaszkowie, Teresa i Tadeusz Wróblowie, Janina i Józef Zarębowie, Wiesława i Zygmunt Zawiszowie, Stanisława i Franciszek Zdunkowie, Kazimiera i Sylwester Ziajkowscy, Stanisława i Tadeusz Żerowie.
60-lecie małżeństwa obchodzą:
Maria i Jan Balejkowie, Helena i Stefan Chmielińscy, Stanisława i Zdzisław Grądzcy, Marianna i Bolesław Królikowscy, Marianna i Józef Kuleszowie, Helena i Bogumił Mateyowie, Zofia i Wincenty Młynarscy, Helena i Edward Nasiadkowie, Leokadia i Tadeusz Nowowiejscy, Krystyna i Kazimierz Pawlakowie, Leokadia i Stanisław Rogulscy, Monika i Kazimierz Rosińscy, Halina i Stanisław Wiśniewscy.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl