Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Sobotni wieczór pod znakiem poezji

(Zam: 01.10.2014 r., godz. 17.35)

Utwory wybitnych pisarzy i własne utwory prezentowali uczestnicy wieczoru poetyckiego „Picador zebrę ujeżdżał”, który odbył się 20 września w kawiarni „Zebra”.

Spotkane, nie pierwsze tego typu, zorganizowało Wyszkowskie Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej „Alternator”. Rozpoczął je konferansjer, gość z Pułtuska, Tomasz Wota. Na początku wystąpiła Sylwia Lewandowska, która przeczytała opowiadanie Dominika Młynarskiego „O świadomości rozpadu mojego”. Prezentujący się podczas poprzednich wieczorków Adrian Dylak tym razem przedstawił twórczość własną i Juliana Tuwima. Po nim Dominik Młynarski przeczytał własne opowiadanie „Nigdy nie kupuj mi szczotki do zębów”. Przed przerwą wiersze m.in. Charlesa Baudelaire’a, Nicka Cave’a i anonimowego lokalnego artysty zaprezentowała Anita Kruszewska.
Po przerwie wierszem „Przysięga” Marii Konopnickiej i własną „Impresją” zaskoczyła wszystkich osoba z publiczności – Natalia Kłobukowska, pracująca w rybienkowskiej filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Potem wystąpił angażując w występ publiczność, krakowianin, obecnie studiujący w Łodzi aktorstwo Michał Styczeń. Przezabawnymi etiudami teatralnymi, piosenkami, utworami muzycznymi, a nawet fascynującą deklamacją „Pana Tadeusza” (i przede wszystkim własną osobowością) sprawił słuchaczom przyjemność. Publiczność długo nie pozwoliła mu zejść ze sceny, a potem domagała się od występujących kolejnych deklamacji. Wówczas na scenę wyszedł także nieplanowanie Waldemar Wota, który zachwycił „Prowizorycznymi” Janusza Jęczmyka. Występy zamknął Tomasz Wota śpiewając autorską „Piosenkę o dziwnej pannie”. Dyskusje w artystycznej atmosferze trwały jeszcze długimi godzinami.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl