Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Droga w fatalnym stanie

Ikona
(Zam: 11.01.2011 r., godz. 12.48)

Ulica Pułtuska w mieście została wyremontowana, lecz im dalej w kierunku Pułtuska tym jej stan jest coraz gorszy - pełno jest w nawierzchni dziur, wybojów i nierówności. O problemie napisał jeden z naszych Czytelników.

„Jestem mieszkańcem Wyszkowa, codziennie dojeżdżam do pracy do Pułtuska i to, co widzę codziennie na odcinku od skrętu na Leszczydół do Olszanki jest tragedią” – napisał do redakcji „Wyszkowiaka” Czytelnik. „Dziury (odpowiednia nazwa to chyba by była „wąwozy”), które tam są, stwarzają zagrożenie dla życia każdego kierowcy. Nawet przy jeździe 40km/h koło wpadające w potężne wyrwy, które tam się znajdują, powoduje, że pojazd traci sterowność” – stwierdził.

Opisuje niebezpieczne sytuacje na tej drodze: „Pierwszy przypadek jaki widziałem: jadąc w stronę Wyszkowa zaobserwowałem, że auta próbując choć trochę ominąć dziury jeżdżą dwoma pasami na przemian, co powoduje ogromny chaos i niebezpieczeństwo na drodze. Drugi poważny przypadek: znowu na tym nieszczęśliwym odcinku jechałem za autem (według tablic rejestracyjnych kierowca był z Zamościa, tak więc nie mógł wiedzieć o przykrej niespodziance jaka go czeka na tym odcinku), które jechało 70km/h (przypominam, że ta prędkość jest dozwolona na tym terenie). (…) z tą prędkością w ciągu sekundy wyrzuciło auto na drugą stronę jezdni stawiając pojazd w poprzek drogi. To był chyba cud, że auta z naprzeciwka były na tyle daleko, że wyhamowały... I tak jest niestety codziennie....Władze miasta oczywiście nie reagują na protesty kierowców... Może jak dojdzie do śmiertelnego wypadku, to władze się „obudzą” i coś z tym zrobią... A naprawdę to, co się dzieje na tym odcinku, śmiertelny wypadek to tylko kwestia czasu...”

Ulica Pułtuska jest drogą wojewódzką, więc za jej utrzymanie i remonty odpowiada nie gmina Wyszków, a Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Władze lokalne mogą więc zwracać jedynie uwagę zarządcy na konieczność remontu drogi. Dzięki takiemu lobbingowi w ubiegłym roku MZDW wyremontował odcinek ul. Pułtuskiej od torów kolejowych do ronda Wyszyńskiego. Burmistrz Grzegorz Nowosielski deklaruje starania o inwestycje na dalszych odcinkach drogi.
- Na wiosnę zwrócimy uwagę na zły stan jezdni i wystosujemy prośbę nie tylko o załatanie, ale położenie nowej nakładki asfaltowej – mówi.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl