Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPotrójna wygrana, piękny gest

(Zam: 01.10.2014 r., godz. 17.21)

Wyszkowscy niepełnosprawni z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Szron” stanowili reprezentację gminy Wyszków podczas XXI Ogólnopolskich Zawodów Sportowych w Sochaczewie. Wyszkowianie jak zwykle nie zawiedli.

Reprezentacja gminy Wyszków okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła – a to w przypadku jej zawodników i zawodniczek już dwie wygrane: sportowa i nad własnymi słabościami. Trzecie zwycięstwo sportowców jest szczególne: zdobytą podczas zawodów nagrodę – tablet – niepełnosprawni sportowcy przekazali w upominku zdolnej i pracowitej Marlenie Wysockiej – uczennicy liceum, wytypowanej przez wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Piękny, szlachetny i sportowy gest.
Reprezentacja „Szronu” w zawodach w Sochaczewie brała udział już po raz szósty. Co roku wyszkowscy niepełnosprawni sportowcy przywożą z tych zawodów całą moc medali. W tym roku okazali się bezkonkurencyjni – zajęli drużynowo pierwsze miejsce, zdobywając aż czternaście krążków. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Grzegorz Kowalewski, Wiesław Fankidejski, Sonata Szydłowska, Kinga Michalik, Jolanta Młynarska, Grzegorz Jabłonowski, Agnieszka Maciejewska oraz Szymon Nowak. Opiekunem grupy była Iwona Kowalewska.
Zwycięzcy oraz Marlena Wysocka spotkali się u burmistrza Wyszkowa. Wiceburmistrz Adam Mróz pogratulował zespołowi potrójnego zwycięstwa, podziękował za promocję Wyszkowa i wyraził swoje wielkie uznanie dla szlachetnego gestu sportowców. Otrzymali od burmistrza dyplom gratulacyjny, a Marlena od sportowców – wyjątkowy upominek.
– Jesteście bezkonkurencyjni, i w sportowej walce, i w przełamywaniu słabości. Ale pokazaliście także triumf dobra i szlachetności, decydując się na tak piękny gest w stosunku do Marleny – dziękował Adam Mróz sportowcom.
– Doszliśmy do wniosku, że Marlenie bardziej się przyda taka nagroda, jesteśmy pewni, że dzięki niej będzie ona odnosić jeszcze większe sukcesy w nauce – argumentowali sportowcy. Wzruszona Marlena dziękowała i obiecywała sumienną naukę.
Należy być dumnym z takich sportowców, nie tylko dlatego, że mimo swoich ograniczeń są aktywni i kreatywni, że stają na najwyższym stopniu podium, ale także z tego, że w dyscyplinie szczególnej, jaką jest człowieczeństwo, okazują się być mistrzami.
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl