Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryKandydat na burmistrza Marek Głowacki o układach, arogancji władzy i straconych szansach

(Zam: 24.09.2014 r., godz. 18.18)

– Naszym włodarzom wydaje się, że wszystko jest poukładane, rada jest grzeczna, partyjki są grzeczne, nie ma krytyki, nie ma starcia koncepcji, wszystko jest ułożone w zaciszu gabinetów – mówi Marek Głowacki, kandydat na burmistrza z ramienia komitetu „Masz wybór”. Jego członkowie i sympatycy zaprezentowali w ubiegłym tygodniu krytykę obecnych władz Wyszkowa i zarys swojego programu.

 
„Masz wybór”
fot. Justyna Pochmara

Spotkanie odbyło się 18 września w miejskiej bibliotece – sala konferencyjna na trzecim piętrze była pełna. Przedstawiciele komitetu zaprezentowali swoje logo, stronę internetową (www.masz-wybor.com) i zarys haseł, z którymi będą walczyć o mandaty w Radzie Miejskiej i Powiatowej oraz o urząd burmistrza (więcej szczegółów planują przedstawić na zapowiadanej konwencji programowej).
Spotkanie poprowadził członek komitetu, obecny miejski radny Adam Szczerba.
– Codziennie dokonujemy wyborów, to nieodzowny element naszego życia. Każdy ma wybór, bo jeśli go nie dokona, może wiele stracić – tłumaczył. – Myślę, że nasza nazwa daje jasny przekaz każdemu wyborcy, który jest zniechęcony, zrezygnowany, nie ma ochoty przyjść na wybory, że ma wybór, ma szansę. Jeśli przyjdzie na wybory, zagłosuje, to na pewno jego głos nie będzie stracony.
Jak zaznaczył, nazwa komitetu ma też odzwierciedlać zróżnicowanie środowisk, z których pochodzą jego członkowie oraz kandydaci.
– Zrzeszamy osoby z doświadczeniem samorządowym, zawodowym, ale też ludzi młodych. Jesteśmy otwarci na współpracę, na wszystkie osoby, które chcą zaangażować się w pracę komitetu, chcą zmieniać lokalną rzeczywistość – powiedział. – Wielu z państwa spotyka się na co dzień z opiniami, że w Wyszkowie nie da się już nic zmienić, że wszystko co zostało zrobione, to wystarczy, że nie mamy wyboru, bo układ, który jest teraz w samorządzie jest tak zabetonowany, skostniały, że nie ma szans go zmienić. My mówimy jasno – macie wybór, macie szansę zmienić tę rzeczywistość i my gwarantujemy tę zmianę – dodał.

„A może by tak przenieść Urząd Miejski zamiast stadionu”
 
Marek Głowacki - Opowieści, że jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych są typowym przykładem arogancji władzy, lekceważenia, wręcz kpin z obywateli, których traktuje się jak ludzi, którzy nie potrafią policzyć do dwudziestu
Marek Głowacki został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na burmistrza. To były przewodniczący Rady Miejskiej, lider wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej.
– Jaka jest przyczyna tego, że Wyszków nie rozwija się jak powinien, dlaczego tracimy swoje szanse, dlaczego mamy do czynienia z zaniedbaniami? – mówił wymieniając wśród nich niedokończoną obwodnicę śródmiejską, utracone 24 mln zł dofinansowania na ten cel, słabą jakość inwestycji, czy słabą promocję miasta i gminy. – Prócz zaniedbań mamy do czynienia z potężną arogancją władzy, lekceważeniem potrzeb mieszkańców – powiedział.
Zrobił zestawienie budżetów gminy Wyszków i, jak zaznaczył, w pięciu ostatnich latach (2009-2013) gmina pozyskała i zrealizowała z funduszy unijnych inwestycje za ok. 17 mln zł.
– Słyszymy, że jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, rzeczywistość jest jednak zupełnie inna – prawdziwi liderzy w pozyskiwaniu funduszy unijnych takie sumy co my przez pięć lat pozyskują w rok – uznał.
Podał przykład Ciechanowa, który w 2011 r. pozyskał 18 mln zł, Brwinowa – 15 mln.
– Opowieści, że jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych są typowym przykładem arogancji władzy, lekceważenia, wręcz kpin z obywateli, których traktuje się jak ludzi, którzy nie potrafią policzyć do dwudziestu – ocenił.
Skrytykował też pomysł obecnego burmistrza wybudowania nowego stadionu przy ul. Pułtuskiej i sprzedania terenu, gdzie znajduje się obecnie stadion WOSiR.
– Stadion jest potrzebny w środku miasta, by młodzież szkolna, ludzie, którzy chcą uprawiać sport mieli go blisko. Tymczasem stadion chce się przenosić w okolice cmentarza miejskiego. Moja propozycja dla panów burmistrzów jest taka – może by tak przenieść Urząd Miejski w okolice cmentarza, a stadion niech zostanie – powiedział Marek Głowacki. – Przykładem (arogancji władzy – przyp. red.) jest też niezorganizowanie plaży w mieście leżącym przecież nad rzeką i wysyłanie wyszkowian nad Zalew Zegrzyński. To jest po prostu groteska. Te wszystkie sprawy kojarzą mi się z filmem „Ranczo” – w Wilkowyjach takie groteskowe rzeczy się dzieją, wszyscy się z tego śmiejemy, a to samo jest u nas.
Marek Głowacki uznał, że arogancja władzy, nieliczenie się z potrzebami mieszkańców bierze się z poczucia bezkarności.
– Naszym włodarzom wydaje się, że wszystko jest poukładane, rada jest grzeczna, partyjki są grzeczne, nie ma krytyki, nie ma starcia koncepcji, wszystko jest ułożone w zaciszu gabinetów. Ale to tylko tak się wydaje. Sądzę, że wszystko to się powoli kończy i te zastępy kierowników w spółkach miejskich, które w ostatnich czasach narosły, to nie jest coś właściwego czy akceptowalnego – zaznaczył.

Pakiet rozwojowy
 
Adam Szczerba - Jesteśmy otwarci na współpracę, na wszystkie osoby, które chcą zaangażować się w pracę komitetu, chcą zmieniać lokalną rzeczywistość. Macie wybór, macie szansę zmienić tę rzeczywistość
Wśród swoich propozycji Marek Głowacki wymienił pokonanie marazmu, rozbicie układu rządzącego w Wyszkowie i nakierowanie działań na potrzeby mieszkańców.
– Jeśli wejdziemy do rady, będziemy mieli udział we władzy i na pewno nie dopuścimy do likwidacji stadionu – oświadczył. – Z pewnością też nie będzie takich problemów jak brak plaży miejskiej.
Zapowiedział pakiet rozwojowy dla Wyszkowa sprzeciwiający się stagnacji, m.in. wspieranie i rozwój przedsiębiorczości, przyjazną politykę podatkową i inwestycyjną, czytelne zasady umarzania podatków. Jak zaznaczył, konieczne jest ożywienie rynku nieruchomości poprzez inwestycje w uzbrojenie terenu. Marek Głowacki obiecuje też starania o lepsze pozyskiwanie pieniędzy z Unii Europejskiej.
– Kolejnym elementem pakietu rozwojowego będzie promocja miasta i gminy, a nie promocja burmistrza, która u nas ma miejsce, pokazanie walorów naszych okolic, promocja skierowana przede wszystkim na Warszawę, ale też i Polskę – oznajmił.
Marek Głowacki zapowiada też lepszą współpracę samorządową i z innymi instytucjami.
– Nasi włodarze zamiast współpracować z powiatem rozgrywają go, nie ma współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, województwem, energetyką, lokalnymi przedsiębiorcami. Tego brakuje i to musi się zmienić – powiedział.

Myśleć perspektywicznie
 
Teresa Trzaska - Kiedy analizuje się to, w jaki sposób rozwija się samorządność, to osoby blisko przy niej stojące twierdzą, że zbacza ona z toru, pogubiła się, idzie w kierunku politykierstwa. My chcemy tego uniknąć
O programie powiatowym mówiła Teresa Trzaska, która będzie ubiegała się ponownie o mandat radnej powiatowej.
– Kiedy analizuje się to, w jaki sposób rozwija się samorządność, to osoby blisko przy niej stojące twierdzą, że zbacza ona z toru, pogubiła się, idzie w kierunku politykierstwa. My chcemy tego uniknąć, jeśli wyborcy odpowiedzą pozytywnie na nasze propozycje, będziemy próbować działać – oznajmiła. – Uważamy, że wartością jest długofalowe, perspektywiczne patrzenie na rozwiązywanie problemów, a nie podejmowanie działań krótkofalowych, polegających na tym, że teraz robimy chodniczek, a potem drogę jedną czy drugą. Potrzebna jest analiza i wspólne podejmowanie decyzji – uznała.
Zdaniem T. Trzaski administracja samorządowa powinna być kompetentna, profesjonalna. Kandydatka zwróciła uwagę na walory przyrodnicze naszych terenów i szansę, jaką dla mieszkańców jest agroturystyka. Chce wysokiego poziomu edukacji, organizacji zajęć pozalekcyjnych zgodnych z potrzebami uczniów i utrzymania szpitala w dotychczasowej formie (jest przeciwna przekształceniu go w spółkę).
Teresa Trzaska jest też przeciwko likwidacji małych szkół – podczas spotkania zaproponowała, by te, które dziś cieszą się małym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów, służyły także edukacji dorosłych.

Mają ambicję być wiatrem odnowy
 
Piotr Głowacki - Chcemy dotrzeć do każdego mieszkańca z prostym przesłaniem – człowieku to jest twoja ziemia, twoje miasto, twoja wieś, to ty decydujesz jak to będzie urządzone, ty rzeczywiście masz wybór
Piotr Głowacki, który również zabrał głos podczas spotkania, to przedstawiciel Ruchu Narodowego, świeżo upieczony magister ekonomii i jednocześnie członek komitetu „Masz wybór”.
– Wyszkowska polityka jest nudna, mało ludzi się nią interesuje, wiem to po rozmowach z moimi rówieśnikami – gdyby przyszło co do czego, pewnie nie byliby w stanie powiedzieć, kto jest starostą w ich własnym powiecie – powiedział. – To poważny defekt wyszkowskiej polityki i to jest na rękę obecnej władzy, bo jeśli ludzie polityką się nie interesują, to automatycznie przestaje się patrzeć władzy na ręce. W wyszkowskiej polityce nie ma elektryzujących opinię publiczną sporów, poważnych debat, ludzie generalnie tym nie żyją. Jako komitet chcemy, by w wyszkowskiej polityce było ciekawiej, mniej wygodnie obozowi władzy – oznajmił. – Ruch Narodowy ma ambicje być wiatrem odnowy w polityce centralnej, ale też i lokalnej, dlatego gdy usłyszeliśmy, że w Wyszkowie powstaje komitet ludzi uczciwych i kompetentnych, chcących realnej zmiany to postanowiliśmy wesprzeć go aktywnie. Chcemy dać młodość, świeże spojrzenie na sprawy młodych ludzi, edukację, sport, pracę. Chcemy dotrzeć do każdego mieszkańca z prostym przesłaniem – człowieku to jest twoja ziemia, twoje miasto, twoja wieś, to ty decydujesz jak to będzie urządzone, ty rzeczywiście masz wybór.
Piotr Głowacki postuluje, prócz pozostawienia stadionu w jego obecnej lokalizacji, również zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców i stworzenie strzelnicy.
– Byłby to też drobny wkład w poprawę obronności kraju – zaznaczył.
– Zapraszamy do współpracy, podkreślamy swoją otwartość na różne środowiska i różne pomysły – powiedział na koniec Marek Głowacki.
J.P.

Komentarze

Masz Wybór!!!
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.09.2014 r., godz. 18.28
Bardzo dobra nazwa komitetu - wprost informuje, że nie jesteśmy skazani na panoszącą się w tym mieście ekipę. Pozdrawiam i wróżę sukces. Głosujemy na Was całymi rodzinami. W końcu mamy wybór.
Zróbmy Listę "Grzechów Głównych" naszej władzuni
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.09.2014 r., godz. 19.42
Taka lista skutecznie uświadomi mieszkańcom z jak niekompetentnymi osobami u władzy mamy do czynienia. Ile w wyniku tego tracimy jako miasto oraz poszczególne jednostki społeczne. Zacznę od propozycji: 1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)...
Dodane przez Widzimy!, w dniu 24.09.2014 r., godz. 20.02
Arogancja!!! Sama widziałam jak nasz burmistrz wjechał samochodem na zakazie na ul. Kościelnej podczas "święta latawca". Parking przed wyszkowianką był pusty ale trzeba było zrobić "wrażenie". Dziennikarka z Głosu Wyszkowa nie chciała tego widzieć wolała zrobić zdjęcie latawca niż burmistrza łamiącego przepisy.
Dodane przez Ptaszki na wierzbie, w dniu 24.09.2014 r., godz. 20.35
Ptaszki na wierzbie ćwierkają, że dziennikarka z "Głosu Wyszkowa" (Niemieckiego Głosu Wyszkowa), to cicha szefowa kampanii wyborczej Grzeszka Nowosielskiego. Może nawet będzie coś po niemiecku? Przecież sam gburmistrz jest z kancelarii prawnej w Niemczech!
Dodane przez nn, w dniu 24.09.2014 r., godz. 20.46
Zdaję mi się, że Pan Głowacki był też w tym układzie jako radny i przewodniczący rady w poprzedniej kadencji, jak brał kasę to cichą siedział i wszystko mu pasował, ale jak został wyrzucony, to nagłe olśnienie, zmiana frontu i fala krytyki i śmieszne felietoniki, żenada Panie Głowacki.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.16
Pan Głowacki był przewodniczącym Rady Miasta Wyszkowa i nikt go z niej nie wyrzucił. Chyba, że znajdzie się jakiś chętny, który się do takiego czynu przyzna? Nie ubiegał się o kolejna kadencję. Dziś po czterech latach wraca do gry. Sympatycy komitetu "Masz Wybór" zapełnili salę w bibliotece, konkurencja żeby tego dokonać musiała połączyć aż trzy niezależnie zarejestrowane komitety. To widzą wszyscy! Kaliope ma racje - MAMY WYBÓR!!!
Do Królowej Bony
Dodane przez nn, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.25
Wyrzucony został z PIS-u, jak był w Radzie to wtedy mu wszystko pasowało bo miał "stołek" przewodniczącego rady i kasę ze źródła. Dla mnie to farbowany LIS, idzie po naszą kasę. Nie jestem za obecną władzą, ale Pan nie jest od nich lepszy.
do nn
Dodane przez obiektywnie, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.43
Tak to prawda.Wyrzucony został P.Głowacki,P.Trzaska i P.Gajewski.
Dodane przez artur, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.45
Komitet pewnie nieduży ale jest nasz, wyszkowski. Charakterny.
nn - to głosuj na Bociana! hahahahhhaaaaa
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.49
Wszyscy wiemy, że do z PiS bezprawnie usunął go Waldemar "Mamhaka" Sobczak, bo nie znosi mądrzejszych od siebie. Musiał czerwony nos przełknąć gorzką pigułkę kiedy musiał go na kolanach z powrotem do PiSu przyjąć. Pan Marek Głowacki uznał jednak, że w takim bagnie (bo tym jest dziś wyszkowski psis) nie chce dłużej działać i wystąpił z tej partii. W naszych oczach zyskał wielkie uznanie człowieka bezkompromisowego w sprawach zasadniczych i prawego. Cieszy sie coraz większym uznaniem i poparciem w odróżnieniu od Nowosielskiego, który za swoje poparcie musi płacić wymyślając wciąż nowe posadki. Przypomnę, że za poparcie jakie uzyskał od Zbyla Wiśniewskiego- PZPRowskiego kacyka do dziś płacimy my wszyscy. Grześ płaci mu za nic właściwie 8,5 tysiąca zł. Niech teraz nn się wypowie na temat "naszej kasy", którą tak ochoczo swoim wierzycielom rozdaje balonik Nowosielski.
do nn
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.58
Widzi źdzbło w czyimś oku, ale belki w oku Nowosiela nie. nn zacznę cię szanować jak zaczniesz pisać coś konstruktywnego. Ta twoja żałosna dywersje na nic się tu zdaje. Głowacki to porządny i nieskompromitowany niczym kandydat na burmistrza. Ja go popieram, ale jeśli przedstawisz mi równie zacnego być może zmienię zdanie.
do obiektywnej
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.12
Prawdę napisała K. Bona. Czerwony nos Sobczak nie znosi lepszych od siebie, dlatego na polu walki został dziś jedynie w towarzystwie czerwonych nosów Sobieskiego i Tautera. Wymienionych musiał przyjąć z powrotem. Niektórzy wrócili, żeby z podniesiona głowa odejść. Kim okazał się "oburzony" Sobczak? Donosicielem! I to on "stoi tam, gdzie wtedy oni stali" (pseudo-solidarnościowiec).
Dodane przez gs, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.13
Jak dla mnie to właśnie nie ma wyboru. To są ciągle ci sami ludzie, którzy już byli. Powiązania rodzinne traktuję tak samo.
wyrzucić z Psisu...
Dodane przez Śmieszne, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.16
a jeszcze poza psisami z POdkulonymi przed Mrozem ogonami ktoś chce tam być? kto znaczący się tam ostatnio zapisał? ten psipsis ma nawet problemy z zającami
do Królowa Bona i Kaliope
Dodane przez obiektywnie, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.21
Te osoby to chyba nie są z Wyszkowa,bo albo nic nie wiedzą,albo wiedzą i kłamią w żywe oczy.W 2011 r.P.Głowacki został wyrzucony z Pis-u.Od decyzji złożył odwołanie do władz krajowych i dzięki kontaktom z byłym szefem CBA P.Mariuszem Kamińskim został z powrotem przyjęty.Widzi żdżbło w oku P.Nowosielskiego ,ale belki u Głowackiego to nie widzi,tylko łże bo tak im każą.Obłuda i jeszcze raz obłuda.
gs - jesteś jak Izraelita, który wciąż czeka na Mesjasza
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.23
I od dwudziestu pięciu lat stoisz w miejscu, nieprawdaż? Już się nie doczekasz.
obiektywnie z czerwonym nosem
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.32
Kaliope, zgadzam się z Tobą. Weźmy na sito te wieprze a okaże się, że faktycznie są sami. Całymi rodzinami będą bronić swoich żłobów i mniejszych korytek. Ale to nie wystarczy, bo są sami. Tym mityngiem przedwyborczym tylko się do tego przyznali i zarazem obnażyli.
Dodane przez artur, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.34
Mariusz Kamiński to super gość, państwowiec i fakt, że Głowacki jest jego znajomym to świadczy na jego korzyść. Był nawet Mariusz Kamiński w Wyszkowie, to spokojny i wyważony polityk.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.39
Witam Jana4P po dłuższej przerwie. Będzie nam miło częściej czytać rzeczowe komentarze. Chciałem zaapelować o nie wdawanie się w dyskusję z tymi, którzy nie mając argumentów atakują osobę naszego kandydata, w tak rozpaczliwy sposób bronią pewnie swoich zagrożonych korytek, albo tego co im od czasu do czasu skapnie z tych świńskich "stołów". Taka ich widocznie rola, takie ich zadanie.
Dodane przez nn, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.44
Prawda jest jedna: Głowacki w radzie był, nic nie zrobił dla naszego miasta jako przewodniczący rady, jest bezwartościowy i mojego poparcie mieć nie będzie.
Dodane przez Listonosz, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.56
Prawdę o tobie nn i obiektywny napisała właśnie K.B. :) Nic dodać nic ująć. Ale wyłamię sie i wejdę z tobą w polemikę i zapytam żeby było uczciwe porównanie. Co jako przewodniczący Rady zrobiła dla miasta ugotowany we własnym sosie "parowiec" Chodkowski, ciągle nieobecny marzyciel Bachański, czarna madonna Piórkowska? Czy wiesz jakie są zadanie przewodniczącego Rady? Pewnie nie. Ale jak widzisz wyszkowiakowe forum czyta masa mieszkańców, a potem na mieście o tym mówią. Poświęcę się i będę krok po kroku rozprawiał się z twoimi głupawymi komentarzami. Jak teraz, a ludzi sami wyciągną odpowiednie wnioski. Wierzę w ludzi, będą wiedzieli czym który z nas się kieruje. Dobrem ogólnym i ma na to argumenty czy tak jak ty wygodą własną i szałajdy.
Strach się bać
Dodane przez Lewak, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.56
Co do krytyki obecnych władz, to pełna zgoda. Dobrze, że coraz więcej osób mówi głośno o układach, jakie panują w mieście. Natomiast zarys programu bardzo mglisty. Tylko tym stadionem będą wszyscy grać przed wyborami? Przecież to tylko jeden z wielu problemów. "Wspieranie i rozwój przedsiębiorczości, przyjazną politykę podatkową i inwestycyjną, czytelne zasady umarzania podatków" - to same ogólniki, może to powiedzieć każdy kandydat. Trzeba by od razu przedstawić pomysły na rozwój przedsiębiorczości itd. "Promocja miasta i gminy, a nie promocja burmistrza, która u nas ma miejsce, pokazanie walorów naszych okolic" - oby tylko nie sprowadziło się to do stawiania kolejnych pomników i gadania o wojnie polsko-bolszewickiej, bo to na pewno nikogo nie przyciągnie do Wyszkowa. A poza tym, ja się go trochę boję: Gazeta Polska, Ruch Narodowy, szarpanina pod krzyżem, spotkania z Jerzym Robertem Nowakiem, marsze w obronie TV Trwam, przebieranie za Piłsudskiego... Jak go traktować poważnie?
Dodane przez uu, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.04
Jak już tak się domagasz prawdy to w kadencji w której przewodniczącym był Głowacki to budżet miasta wzrósł dynamicznie z 60 mln do prawie 100 mln zł i nie przyjmowano tak masowo kolesi jak obecnie, remontowano szkoły wiejskie a nie je likwidowano.
Dodane przez Jacek, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.06
Na program przyjdzie czas, to nie była konwencja programowa ale prezentacja komitetu. na wszystko przyjdzie odpowiednia chwila. Co do stadionu? On ułoży Wyszków na dwie grupy, tych za pozostawieniem i tych za przeniesieniem go w sąsiedztwo krematorium ludzkich zwłok przy ulicy Pułtuskiej.
Dodane przez Ja do Marka nic nie mam, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.18
prywatnie mam nawet pewien sentyment ale rozzłościł mnie tym, że zostawił wszystkich tych, którzy byli z nim i stał się wielkim opozycjonistą bazując na kładce przez Bug, budowie nabrzeża i pewnie jeszcze było kilka innych autorskich pomysłów forsowanych przez Niego i K. Pękula i co? I to tyle? Jako wyborca oczekiwałem więcej od przewodniczącego rady i kandydata na burmistrza a nie poddawanie się bez walki. Ja się zastanowię nad ponownym oddaniem głosu. Nudzi mnie problem stadionu i nowego ratusza, chociaż mam nadzieję, że stadion pozostanie tam gdzie jest. Jest wiele innych problemów w mieście i gminie. Wszystkiego Dobrego
Jak traktować ludzi poważnie?
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.18
Co powiesz na ludzi, którzy sami sobie nawzajem występują o przyznanie odznaczeń (Nowosielski, Mróz) żerując przy tym na pracy innych. To jak okradanie. Tak działają ludzie bardzo zakompleksieni, pamiętaj, że Hitler do takich należał. Zadowolony jesteś z rzeszy kierowników i ich zastępców POwsadzanych w miejskich spółkach. pływalnia 4 kierowników, PWiK 7 może sam jesteś jednym z nich? A nie boisz się strażaka Mroza co przynależy w tej "działalności" do wsi Kamieńczyk? Widziałeś go tam w akcji? Z pewnością nie, ale ten już zdążył pierś wypiąć po medal zasłużonego strażaka. To dopiero jest pajacowanie. czego sie jeszcze boisz?
Dodane przez gg, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.24
Lewaku łykaj dalej głodne kawałki kałki jak "jesteśmy liderem". Teraz już wiem co w ten sposób Mróz mówił do Nowosielskiego. "Jesteśmy liderem" w pozyskiwaniu lemngowej ciemnoty, która łyka takie kawałki. To o tobie
Kiedy program jak nie teraz?
Dodane przez Lewak, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.27
"On ułoży Wyszków na dwie grupy, tych za pozostawieniem i tych za przeniesieniem go w sąsiedztwo krematorium ludzkich zwłok przy ulicy Pułtuskiej" - takie stawianie sprawy tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że kwestia stadionu zdominuje kampanię wyborczą w Wyszkowie. Powtarzam, stadion to jeden z wielu problemów, nie chiałbym żeby Wyszków dzielił się z tego powodu, bo jest w mieście wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia. A kiedy ma być program, jak nie teraz? Do wyborów niecałe dwa miesiące. Jak się kandyduje, na burmistrza, to chyba ma się jakieś pomysły. Każdy komitet się prezentuje i każdy powtarza, że na program przyjdzie czas, a mnie się zdaje, że tego programu nikt nie ma. Po co prezentować komitet, żeby pokazać twarze i nazwiska? Te twarze muszą coś reprezentować, za tymi nazwiskami muszą stać pomysły, propozycje rozwiązań, a nie tylko diagnoza rzeczywistości. Wszyscy widzą co się w mieście dzieje, pytanie co z tym zrobić.
O co chodzi?
Dodane przez Lewak, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.44
Kaliope, przecież napisałem, że w pełni zgadzam się z krytyką obecnych władz miasta, w pełni zgadzam się z tym co piszesz. Ja się tylko pytam, co ma do zaoferowania Marek Głowacki i komitet Masz Wybór, bo znam ich tylko z takich akcji, o jakich wspomniałem.
Dodane przez Jacek, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.46
Może ty lewaku zostań burmistrzem, takiś błyskotliwy. Martw się o program szałajdy. Ten za którym ja zagłosuję będzie na czas ogłoszony i nie tobie ani niewtajemniczonym o tym decydować. Nie może być ogłoszony, ani za późno ani za wcześnie. Proste. Nie uczyli cię tego? Ostygnij, nagrzałeś się?
gg ciemnota
Dodane przez Lewak, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.50
gg, twój komentarz świadczy o tym, że albo nic nie zrozumiałeś z tego, co napisałem, albo masz zamiar obrażać każdego, kto nie popiera twojego kandydata. I to właśnie nazwałbym ciemnotą.
Dodane przez czas na zmiany, w dniu 24.09.2014 r., godz. 23.50
Mnie też nudzą tematy stadionu ale dlaczego z budżetu mają budować nowy stadion i jeszcze do tego halę sportową dla Campera. Hala na Polonezie na podobno być oddana szkole na Polonezie czyli zamiast na nauczycieli kasa pójdzie na utrzymanie hali.Dlaczego nic się nie dzieje na rzece to pytanie konkretne. Czytałem Nowosielaka w NW i nie tylko nie wie co robić ale utrzymanie jego kolegów zbyt dużo zaczyna nas kosztować. Wrzeszczy, że go atakują ale on w 2002 roku też krytykował władzę. Nie obrażajmy się na lewaków? Niech atakują z lewej flanki.
Dodane przez pi, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.10
Dlaczego "lewak" nie napisze: nad Głowackim się jeszcze zastanowię, ale ten Nowosielski jako burmistrz to zupełne dno.
Nie ma żadnych pomysłów
Dodane przez Lewak, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.10
Jacku, ja się nagrzałem? Czy to ja piszę te nerwowe komentarze, które pojawiły się po tym jak wspomniałem o programie i o tym z czym kojarzy mi się MG? Taka strategia wielka z tym programem? Jak ktoś ma popierać kogoś, kto nie chce powiedzieć, co zamierza robić, jak wygra wybory? Obiecanki cacanki z tym waszym programem, nie ma żadnych pomysłów...
Dodane przez Jacek, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.19
Chyba się napaliłeś (nie tylko na ten program) kup Wyszkowiaka papierowego, a program (na cały tydzień) dostaniesz w bonusie. Nie zależy nam na takich bufaonach jak ty. Co palisz? Strasznie jesteś niecierpliwy...
Dodane przez czas na zmiany, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.19
Lewak ma rację w ciemno też trudno popierać, ale czy ktoś od 12 lat, jakiś komitet, jakaś partia zgłosiła i przepuściła przez radę jakiś sensowy pomysł? Ja nie słyszałem. Bo napisać chcę chodniczek na takiej czy takiej ulicy to żadny pomysł. Ale skoro działają niezależnie od burmistrza i sobie radzą to też mają pomysły na Wyszków. Nie sądzę, że dużo ale kilka wystarczy.
Nie musi mieć żadnych POmysłów, ma cel, a te jest nadrzędny
Dodane przez Lupa, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.32
Wyszków podzieli na dwie strony sprawa stadionu. Druga sprawa, która podzieli Wyszków to będzie sprawa zwolnienia kobiet ze szkół a tuczenie Wiśnieszczka w PWiK. Pytania będą proste i konkretne. Tego się szałajda boi. Za dużo ma za paznokciami.
rzeczowa dyskusja
Dodane przez Lewak, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.37
To wszystko co macie do zaoferowania Jacku? Każdego, kto będzie próbował z wami dyskutować nazwiecie bufonem? To na kim wam zależy?
Nowe nieznane
Dodane przez Lewak, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.43
Od lat nikt nie przedstawia programu, nie ma mowy o pomysłach, jakiejkolwiek spójnej wizji, nikt przed wyborami nie rozmawia z ludźmi i dlatego tak długo burmistrzem jest Nowosielski. Ludzie boją się nowego - nieznanego.
Dodane przez .,, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.45
A co lewak uczepił się tak prawej strony, niech napisze co na lewicy słychać. Jest program, czy ma on dopiero powstać? Jest kandydat? Są POmysły? Może tęcze zbudujesz na skwerze im Jana Pawła II. Oddam na ciebie swój głos. No jakie tam jeszcze masz pomysły, śmiało... Co do komitetu, to bądź kulturalny i czekaj aż on sam zechce do ciebie dotrzeć. Jeśli nie masz ochoty nie pouczaj tu nikogo, bo niby kim ty jesteś, i czym możesz sie pochwalić? A może chciałeś być szefem czyjejś kampanii, tylko problem w tym, że nikt cię nie chciał. Co chcesz osiągnąć? Bo jak na razie wychodzisz na sfrustrowanego oszołoma co wyskakuje przed szereg i chciałby komuś ustawiać kampanię. Usłyszałeś już tu kilka rad, ostygnij, albo dalej gnij. Albo jeszcze lepiej, skup się razem z nami nad osoba np. Z. Wiśniewskiego na fikcyjnym stołku wiceprezesa PWiK, ale z prawdziwą pensja 8,5 tysiąca złotych.
POwtarzasz się i robisz się nudny, od czego a raczej kogo chcesz odwrócić uwagę?
Dodane przez Jacek, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.50
Głowacki to chyba nie kandydat dla lewaka. Chciałbyś żeby ktos wypsztykał się ze swoich nabojów?
Ten lewak, czy to nie hołota z Pułtuskiej? Wiele na to wskazuje...
Dodane przez Jan4P, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.57
Tak to wszystko co mamy dla lewaka na tym etapie do zaoferowania. Ty masz coś do zaoferowania? Napisz, kontakt znajdziesz na stronie www.maszwybór.pl Proponuję zrobić z trollem porządek, smędzi tu niczego nie wnosząc. Dość tego.
Zróbmy Listę "Grzechów Głównych" naszej władzuni
Dodane przez Cieć, w dniu 25.09.2014 r., godz. 01.14
Za pomysłem Jana4P 1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3)...
Po co obiecywać tak wiele ,skoro opór leni i arogantów przybrał takie skuteczne rozmiary ?
Dodane przez Wyborca, w dniu 25.09.2014 r., godz. 06.17
Fusy muszą wreszcie zacząć opadać.Ukazanie układów , ukrócenie układów, sprzeciw przeciwko arogancji , pokazywanie szans rozwojowych i wybieranie tych które wprowadzą te miasto w cywilizację XXI wieku zmieni oblicze tej gminy. Poparcie takiemu programowi się należy! Problem jest w tym, co wyzwoliła poprzednia ekipa. Zobojętnienie, wyrażające się zbyt niskim udziałem w wyborach na pewno sprawi ,że wybrani ponownie zostaną ci , którzy wybrani zostać nie powinni !
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.09.2014 r., godz. 08.38
Mogę powiedzieć krótko - program mamy, będzie on przedstawiany w coraz szczegółowej postaci poprzez naszą stronę internetową www.masz-wybor.com, stronę na facebooku, konferencje, konwencję programową,ogłoszenia w prasie jak również przez indywidualny kontakt z wyborcą. Nie będziemy unikać dyskusji na forum Wyszkowiaka. Czasu jest prawie dwa miesiące, to dużo patrząc, że Polacy podejmują decyzję w ostatniej chwili a niekiedy jeszcze przed wrzuceniem karty do głosowania do urny. Dziękuję za pozytywne głosy. Co do wątpiących, to uważam, że dwanaście lat obecnego burmistrza starczy, ostatnie cztery lata to okres stagnacji w Wyszkowie i nie reagowania na problemy miasta, należy dać szansę osobom, które mają świeższe spojrzenie na sprawy, My proponujemy -"Masz Wybór" Marka Głowackiego
MAMY WYBÓR! Jest Alternatywa do skompromitowanej SZAŁAJDY
Dodane przez Lokis, w dniu 25.09.2014 r., godz. 08.59
Nie do końca jest jak mówisz wyborco. System JOW (Jednomandatowych Okręgów Wyborczych) spowodował już widoczne ożywienie. W wieleu okręgach może dojść do pozytywnych niespodzianek. Poza tym pierwszy raz od lat MAMY WYBÓR. Wielu ludzi pójdzie do wyborów tylko dlatego, żeby ukrócić patologię zatrudnieniową w gminie. Przykład Zbyśka Wiśniewskiego z PWiK. Nowosielskiemu odbije się on powyborczą czkawką.
sami jesteście korytowcami
Dodane przez Pani Barbara, w dniu 25.09.2014 r., godz. 10.00
Kim jest P.Głowacki,dawnym korytowcem,kim jest P.Trzaska obecnym korytowcem,kim jest P.Szczerba obecnym korytowcem,a syn Głowackiego jeszcze jeden chętny do koryta.Wciągać swoją rodzinę do żłobu,daje dużo wyborcom do myślenia.Masz Wybór-----na tych korytowców,nie głosujmy.
Dodane przez O.N.A., w dniu 25.09.2014 r., godz. 10.49
Lewak z Pułtuskiej (saksończyk) zatrollił w swoim stylu. Admina prosimy o niezaśmiecanie forum. Ten typ nie ma i nie miał nic konstruktywnego do POwiedzenia, niech więc wróci trollić do swojego nowokomucha. Niech tam Mrozowi i reszcie robi kampanię (programową). W sprawie programu, to czuć na kilometr, ze szłajda chciałaby jak najwięcej usłyszeć, a najciekawsze pomysły POdkraść. Nie raz już tak było. To jest towarzystwo, które zawsze żerowało na czyjś pomysłach.
Zawsze wiedziałam, że "obiektywna" to kobieta, teraz nazywa siebie Pani Barbara, ma ją to niby uwiarygodnić.
Dodane przez Kaliope, w dniu 25.09.2014 r., godz. 11.51
Pan Szczerba jedyny szlachetny człowiek w obecnej radzie. Idzie za nim siła uczciwości o czym wszyscy wiedzą. Jak w porównaniu wygląda z nim np. Warpas? Donosiciel z PSiSu, czego on szuka jeszcze w polityce? Litości z swój wypadek? Polityka nie toleruje wykończonych.
Dodane przez buhaha, w dniu 25.09.2014 r., godz. 12.08
Obiektywnie i Pani Barbara to jedna osoba. Na Wyszkowiaku krytykuje Głowackiego a na Nowym Wyszkowiaku jako wyszkowianka chwali Nowosiela. Ach ty, niedobra.
Jacku, nie strasz, nie strasz, bo się zesr...
Dodane przez Lewak, w dniu 25.09.2014 r., godz. 13.09
Jacku, nie strasz, nie strasz, bo się zesr...
Dodane przez Knom, w dniu 25.09.2014 r., godz. 18.09
Wielu ludzi omija konwancje, wiece i konferencje. Swoje jednak zrobią, bo mają dość tej bandy trojga. Absolutnie, wyniki tej bandy nie sankcjonują zasadności utrzymania aż trzech kiepskich burmistrzów darmozjadów.
Widziałem domy o milionach okien...
Dodane przez Antybox, w dniu 25.09.2014 r., godz. 18.32
100 lecie LO a miasto jak na ironię ma burmistrza pyszałka, gdzie elito byliści?
Dodane przez gs, w dniu 25.09.2014 r., godz. 19.54
Naiwni są ci, którzy wierzą w to, że gdy p. Głowacki wygra to w ramach podziękowania za wsparcie nie "podziękuje" kilku osobom w postaci ciekawych stanowisk w ciekawych spółkach za ciekawe pieniądze.
Dodane przez Jątek, w dniu 25.09.2014 r., godz. 19.59
Wiśniewski kacyk PZPR nie może kandydować bo dostał od Mroza Reprymendę :)
gs
Dodane przez .,, w dniu 25.09.2014 r., godz. 20.21
Podziękuje i taka jest chyba kolej rzeczy. Ale może zweryfikuje pewne stanowiska iaj kacyka PZPR Wiśniewskiego? Oddam głos na pana Marka tylko z tego powodu, a przecież ma o wiele więcej do zaoferowania. Rady muszą być, normalna sprawa. Ale pensja dla kacyka, który nic prawie nie robi a jego wiceprezesura została wymyślona przez balona Nowosielskiego jest nieadekwatna do jego wykształcenia i zdolności
paranoja
Dodane przez nowa, w dniu 25.09.2014 r., godz. 20.59
W życiu nie napisałam żadnego komentarza ale to co się tu dzieje to już naprawdę przesada. Krytykujesz - kandyduj albo zrób coś konstruktywnego, najłatwiej anonimowo wylać wiadro pomyj na ludzi, którzy próbują coś zmienić. Zarzuty na zasadzie "korytowiec", bo kiedyś coś probował zrobić (np, był albo jest radnym) nikogo logicznie myślącego nie przekonają. Czy ktoś z piszących był chociaż raz na sesji i widział jak wygląda praca w radzie. MOże przed wyborami warto się wybrać i samodzielnie ocenić kto się nadaje a kto nie.
Dodane przez pani, w dniu 25.09.2014 r., godz. 21.22
witam, swój głos oddam na pana Głowackiego. Mija liczna rodzina równiez widzi w tym człowieku jakąś nadzieję. Pozdrawiam
Cóż za głós rozsądku "nowa" - POsiKAŁEM się z wrażenia.
Dodane przez C14, w dniu 25.09.2014 r., godz. 23.17
Nowa, to można wywnioskować z rozpaczliwego tonu jej wypowiedzi. Wiemy jak wyglądają sesje. Nie ma tam żadnej dyskusji a wszystko jest wcześniej ustawione pod burmistrza. Nie ma tam żadnej opozycji, bo wszyscy od lewa do prawego i sprawiedliwego psisu pilnują swoich miseczek. Swojego korytka. Pracy swojego zięcia i żony. Partyjnego kolegi i koleżanki. Wszyscy zgodnie przyklepali zawyżone opłaty za śmieci, zmianę zagospodarowania umożliwiające sprzedaż terenu stadionu. Jak nic nie zrobimy ci bezwolni radni od lewa do prawa sprzedadzą ciepłownie niemcom a później PWiK szwedom. Z nowymi o takich sprawach się nie mówi.
czy na pewno?
Dodane przez nowa, w dniu 26.09.2014 r., godz. 07.28
A mi się zdaje że np. w sprawie stadionu i kilku innych sprawach ktoś był przeciw. Warto sprawdzić zanim się napisze
Horror
Dodane przez Horror, w dniu 26.09.2014 r., godz. 08.51
Mieszkańcy Wyszkowa zbierają w dniu 26 . IX .2014 r podpisy pod protestem o sprzedaży stadionu oraz targowiska! W dniu 25 .09.2014 r. Pani Prezydent ogłosiła koniec prywatyzacji!
Dodane przez ela, w dniu 26.09.2014 r., godz. 09.32
Pani Barbaro, rodzinnych korytowców w naszym mieście nie brakuje. Zna pani rodzinkę Mrozów, on wiceburmistrz ona dyrektorka OPS? Radna Mikołajczyk też wsadziła męża na stołek naczelnika. Nie wspomnę o urzędnikach pomniejszej rangi gdzie tatuś, mamusia, córka i syn obskakują samorządowe korytko w urzędzie.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 26.09.2014 r., godz. 09.40
Tak 'nowa' , był taki jeden przciwko zmianie planu zagospodarowania terenu obejmującego stadion. To radny Adam Szczerba, jeden z liderów komitetu Masz Wybór Marka Głowackiego.
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 26.09.2014 r., godz. 11.57
Kaliope- jad przez ciebie przemawia
Dodane przez kibic, w dniu 26.09.2014 r., godz. 12.00
Popatrzcie na te komitety związane z Nowosielskim i jego kolegami. Co z nich wynika. Camper Wyszków był projektem biznesowym Czyżaka i wyszkowskiego biznesu. Teraz zaczyna być projektem politycznym, za który zapłacą nasi mieszkańcy. Bo wybudują, niepotrzebnie, nową halę za ponad 20 milionów, nie ma tylu entuzjastów siatkarskich na Plusligę, w końcu zrezygnują i zostanie hala, którą nasza gmina czyli my będziemy utrzymywać. Obecna hala sportowa na Polonezie, jak mówią plotki będzie oddana szkole Polonezie czyli zamiast pieniądze na nauczycieli, na remonty szkoła będzie utrzymywana halę.Fajnie. Następny pomnik to będzie nowy stadion przy cmentarzu, czyli obok nowej hali. Ile obecnie przychodzi ludzi na mecze Bugu? Pewnie z 300 osób. Burmistrz chce wybudować 2 pomniki za nasze pieniądze. Oczywiście może też oszukać go teraz popierających, ale to ich sprawa. Ja patrzę na Andrzeja Grajczyka, nie angażuje się bo wie, że dla sportu to wszyscy są dobrzy przed wyborami.
Dodane przez Kaliope, w dniu 26.09.2014 r., godz. 12.33
A co mieszkanko przemawiało Warpasem, kiedy w ramach "racjonalizacji zatrudnienia" POstanowił zwolnić słabe kobiety, a trzymać kacyka PZPR w PWiK z pensją 8,5 tysiąca zł na rękę. Twoje słowa mieszkanko mnie nie dotykają, jego czynów nikt tu nie zapomni. Tyle mam ci do powiedzenia.
Dodane przez osevatorre, w dniu 26.09.2014 r., godz. 13.08
Andrzej Grajczyk zaangażował sie w politykę po stronie Warpasowo-Sobczakowego PiS. Nawet kandydował. Dostał za to posadkę w Hutniku, Powierza w Bibliotece, Cabaj w WOSiR. Andrzeja Grajczyka wraz z wsadzeniem przez Nowosielskiego i Mroza na stołek dyrektora Hutnika Mariusza Kowalskiego, olano i wylano na ulicę wraz z kąpielą. Nazwali to (Strett walking). Czy się nie angażuje, to nie wiem?
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 26.09.2014 r., godz. 13.47
Kaliope- jad przez ciebie przemawia
3) Zniszczenie i sprzedaż stadionu
Dodane przez Lista Grzechów Nowosielskiego, w dniu 26.09.2014 r., godz. 14.28
1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3) Zniszczenie i sprzedaż stadionu!
A przez Warpasa, mieszkanko?
Dodane przez Kaliope, w dniu 26.09.2014 r., godz. 17.12
A co mieszkanko przemawiało Warpasem, kiedy w ramach "racjonalizacji zatrudnienia" POstanowił zwolnić słabe kobiety, a trzymać kacyka PZPR w PWiK z pensją 8,5 tysiąca zł na rękę. Twoje słowa mieszkanko mnie nie dotykają, jego czynów nikt tu nie zapomni. Tyle mam ci do powiedzenia.
Dodane przez mieszkaniec 1, w dniu 26.09.2014 r., godz. 17.42
1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3) Zniszczenie i zamiana stadionu na bloki! 4) zastąpienie promocji miasta promocją swojej osoby; 5) likwidacja szkół wiejskich przy jednoczesnym umorzeniu podatków dla niektórych grubych misiów; 6) sprowadzenie sklepów dyskontowych do centrum miasta, że nawet Biały Dom podupadł; 7) zakorkował miasto; 8) zmienił opłaty za odpady dopiero pod pistoletem referendum w sprawie jego odwołania; 9) zniszczył relacje między gminą Wyszków a powiatem; A właściwie to dlaczego jest burmistrzem już trzecią kadencję?
10) Zaniechanie urządzenia plaży, pod pretekstem braku funduszy
Dodane przez Asia, w dniu 26.09.2014 r., godz. 18.30
1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3) Zniszczenie i zamiana stadionu na bloki! 4) zastąpienie promocji miasta promocją swojej osoby; 5) likwidacja szkół wiejskich przy jednoczesnym umorzeniu podatków dla niektórych grubych misiów; 6) sprowadzenie sklepów dyskontowych do centrum miasta, że nawet Biały Dom podupadł; 7) zakorkowanie miasta; 8) zamiana opłaty za odpady dopiero pod pistoletem referendum w sprawie jego odwołania; 9) zniszczenie relacji między gminą Wyszków a powiatem; 10) zaniechanie urządzenia plaży, pod pretekstem braku funduszy
Sposób na plażę
Dodane przez Pani Bożenka dama Ostrołęcka, w dniu 26.09.2014 r., godz. 19.31
Wiśniewski razem z bratem jako pasożytniczy tandem, jeden z gwizdkiem drugi (Zbylo) z łopatą przerzucać piasek. Może choć w małej części zasłużyłby na swoje wynagrodzenie. Teraz Zbylo kandyduje, bo jeszcze mu mało, co za rasa? Wstydu nie mieć
Dodane przez 11) Z wyszkowskiego samorządu zrobili cyrk., w dniu 27.09.2014 r., godz. 00.02
1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3) Zniszczenie i zamiana stadionu na bloki! 4) zastąpienie promocji miasta promocją swojej osoby; 5) likwidacja szkół wiejskich przy jednoczesnym umorzeniu podatków dla niektórych grubych misiów; 6) sprowadzenie sklepów dyskontowych do centrum miasta, że nawet Biały Dom podupadł; 7) zakorkowanie miasta; 8) zamiana opłaty za odpady dopiero pod pistoletem referendum w sprawie jego odwołania; 9) zniszczenie relacji między gminą Wyszków a powiatem; 10) zaniechanie urządzenia plaży, pod pretekstem braku funduszy; 11) Z wyszkowskiego samorządu zrobili cyrk.
Do pomocuy potrzebuje aż 2 zastępców, w New York jest jeden burmistrz!
Dodane przez Kazik z Sowińskiego - GRZECHY Grzecha, w dniu 27.09.2014 r., godz. 08.54
1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3) Zniszczenie i zamiana stadionu na bloki! 4) zastąpienie promocji miasta promocją swojej osoby; 5) likwidacja szkół wiejskich przy jednoczesnym umorzeniu podatków dla niektórych grubych misiów; 6) sprowadzenie sklepów dyskontowych do centrum miasta, że nawet Biały Dom podupadł; 7) zakorkowanie miasta; 8) zamiana opłaty za odpady dopiero pod pistoletem referendum w sprawie jego odwołania; 9) zniszczenie relacji między gminą Wyszków a powiatem; 10) zaniechanie urządzenia plaży, pod pretekstem braku funduszy; 11) z wyszkowskiego samorządu zrobili cyrk; 12) zorganizowanie koryta dla 3 burmistrzów - nieudolność własna potwierdzona dwoma zastępcami; 13)
Dodane przez fikumiku, w dniu 27.09.2014 r., godz. 10.34
Pamiętajcie, że głosując na pewne osoby zapewniacie im nietykalność w pracy. Praktycznie są nie do zwolnienia. Tym samym przechowują sie przez lata we wszelkich spółkach gminnych, urzędach itp. Może czas postawić na młodych ludzi. Jezeli starzy przez 25lat nie wykazali się zupełnie niczym postawienie na młodych niedoświadczonych na pewno nie zaszkodzi a zmieni porządek w tym mieście. Nie dajcie się więcej nabrać na obietnice bez pokrycia.
Dodane przez Świnia, w dniu 27.09.2014 r., godz. 13.16
Teraz wiem dlaczego Zbyśko Wiśniewski kandyduje na radnego. Jako Radny, będzie zabezpieczony przed zwolnieniem z POsadki w PWiK z pensją 8,5 tyisa na miesiąc. Wyciągnijcie wnioski sami.
Nikt nie popiera Nowosa za darmo. 13) - nepotyzm!
Dodane przez Listonosz, w dniu 27.09.2014 r., godz. 18.00
Dodane przez Kazik z Sowińskiego - GRZECHY Grzecha, w dniu 27.09.2014 r., godz. 08.54 1) Utrata 24 mln zł (przyznanych na dokończenie małej obwodnicy etap III i IV) 2)... Zwolnienie kobiet ze szkół przy jednoczesnym tuczeniu Wiśniewskiego Zbigniewa, 3) Zniszczenie i zamiana stadionu na bloki! 4) zastąpienie promocji miasta promocją swojej osoby; 5) likwidacja szkół wiejskich przy jednoczesnym umorzeniu podatków dla niektórych grubych misiów; 6) sprowadzenie sklepów dyskontowych do centrum miasta, że nawet Biały Dom podupadł; 7) zakorkowanie miasta; 8) zamiana opłaty za odpady dopiero pod pistoletem referendum w sprawie jego odwołania; 9) zniszczenie relacji między gminą Wyszków a powiatem; 10) zaniechanie urządzenia plaży, pod pretekstem braku funduszy; 11) z wyszkowskiego samorządu zrobili cyrk; 12) zorganizowanie koryta dla 3 burmistrzów - nieudolność własna potwierdzona dwoma zastępcami; 13) nepotyzm na nie spotykaną dotą skalę nigdy
mieszkańcu/mieszkanko od Warpasa
Dodane przez Głodomor, w dniu 27.09.2014 r., godz. 19.13
Pozwalniał Warpas w imię jakiejś 'racjonalizacji zatrudnienia" kobiety w szkołach, a prawda jest taka, że kuchnia w SP2 w ciężkich czasach komunizmu lat 80 XX w. szafowana była przez jego babcię ze strony matki Bazylową. Znacie Państwo powiedzenie mówiące, że ten kto na kuchni robi nie będzie głodny. Tak kuchnie żywiła ponadplanowo nie jedną rodzinę z pobliskich ogródków. Są ludzie, którzy wszystko dobrze pamiętają. Dziś w geście "wdzięczności" pozamykał pan szkolne kuchnie łącznie z tą babci w SP2. Niech Barbara panu opowie o czasach kiedy sama pracowała w browarze na butelkowni, o tym jak było ciężko i do gara nie było co włożyć. Już pan tej biedy i babcinej kuchni nie pamięta. Upasł się pan Warpas na budżetowym wikcie. Woźną w SP2 była pańska ciocia, siostra mamy... dziś i woźne p. zwolnił. Nie zasługujesz pan juz na złamany czy przekupny głos. Odejdź pan z polityki. Wstydu oszczędź sobie i rodzinie,. Zacznij bilansować swoje życie na plus.
Dodane przez obi, w dniu 27.09.2014 r., godz. 22.30
Masz Wybór to fajna nazwa komitetu Marka Głowackiego. Odróżnia się od tych siermiężnych nazw typu Razem dla Naszej Pensji. Nie da się makijażem przykryć defektu intelektualnego.
Wyślijmy Grzesia do kancelarii w Niemcach, na roboty!
Dodane przez Grzech, w dniu 27.09.2014 r., godz. 23.05
Wspólnota samorządowa dla uchronienia koryta Zbigniewa Wiśniewskiego (8,5 tys.) Dziesięć obojętnych osób zmobilizuję, żeby ukrócić Nowosielskiemu i jego szalajdzie te płacowe fanaberie.
Nikt nie popiera Nowosielskiego bezinteresownie
Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2014 r., godz. 09.17
Czy to POwiaki, PiSiaki, PSlaki... nikt, taka prawda.
Jego władza na nasz koszt, może już z tym skończmy?
Dodane przez osevatorre, w dniu 28.09.2014 r., godz. 11.38
Po 12 latach ci tzw. koalicjanci też się zmądrzyli, wiedzą, że poparcia poza grupką urzdników, paru sałtysów i drobnych brukarzy co swojego korytka pilnują, on nie ma żadnego zaplecza.
do Głodomora
Dodane przez Warpas na bezrobocie, w dniu 28.09.2014 r., godz. 13.30
Jestem dalszym sąsiadem Państwa Bazylów z ulicy Wolności i w 100% potwierdzam racje dotyczące Pani Bazylowej
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 28.09.2014 r., godz. 13.41
Ostatnie odprawy dla tłustych misiów z władz centralnych powoduje, że należałoby spojrzeć pod tym względem na nasz samorząd. Widzimy, że w Wyszkowie prezesami spółek komunalnych są przeważnie osoby z klucza partyjnego czy głębiej mówiąc osób popierających koalicję samorządową. Nie są to osoby wybierane w konkursach gdzie najważniejsze umiejętności to zarządzanie czy umiejętności biznesowe. Podobnie jest z stanowiskami w urzędach czy instytucjach podległych samorządowi. Uważam, że należy to zmienić. Wybieramy burmistrza, który może mieć najwyżej zastępcę, wiceburmistrza, najlepiej osobę merytorycznie przygotowaną do pracy( mogła być zarazem naczelnikiem konkretnego wydziału np. inwestycji lub oświaty). Urzędnicy stanowiący służbę cywilną w drodze konkursów, decydowałaby fachowość a nie przynależność "samorządowa". Nie byłoby gorączkowania czy jak przyjdzie nowa władza to wyrzuci. Podobnie w spółkach komunalnych, konkursy, w których najważniejsze są umiejętności a nie przynależność. Więcej etatów powiązanych z charakterem pracy a nie przyjmowanie swojaków, których najważniejszą rolą jest pilnowanie swojego miejsca w szeregu. Występuje też inny problem. Otóż obecna władza angażując się do wyborów uaktywnia wszystkich z nią związanych, straszą, że jeśli nas wywalą to was też. To powoduje, że do wyborów startują osoby, które powinny w wyborach nie uczestniczyć np. dyrektorzy szkół, kierownicy różnych instytucji itp. Wywoływane są też niepotrzebne presje na osoby, które mogłyby startować, bo są osobami o dużej wiedzy, szlachetne i mogły sprawdzić się w samorządzie ale nie są związane z urzędującą władzę. Będziemy chcieli poprawić tą sytuację jeśli wyborcy nam zaufają i poprą.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 28.09.2014 r., godz. 13.55
Znalazłem ostatnio na facebooku tekst Stefana Kisielewskiego o następującej treści: "Władza, która chce zarządzać wszystkim dziwi się, gdy pociągają ją do odpowiedzialności za wszystko". To tak w odpowiedzi burmistrzowi, który krytykuje krytykujących.
Dodane przez Kuweta, w dniu 28.09.2014 r., godz. 17.07
Nowosielski szantażował Kępkę, że go poda do sądu o manipulacje. Nie znam większego manipulanta od dersika w gerniturze Nowosa
...14) nikt z wyszkowskich społeczników nie zyskał w oczach Nowosielskiego uznania, żeby ten go wytypował do państwowego odznaczenia. Załużyła za to mieszkanka Białołęki, koleżanka z Poczty Polskiej..
Dodane przez Głos, w dniu 28.09.2014 r., godz. 19.29
9) zniszczenie relacji między gminą Wyszków a powiatem; 10) zaniechanie urządzenia plaży, pod pretekstem braku funduszy; 11) z wyszkowskiego samorządu zrobili cyrk; 12) zorganizowanie koryta dla 3 burmistrzów - nieudolność własna potwierdzona dwoma zastępcami; 13) nepotyzm na nie spotykaną dotą skalę; 14) nikt z wyszkowskich społeczników nie zyskał w oczach Nowosielskiego uznania, żeby ten go wytypował do państwowego odznaczenia. Zasłużyła za to mieszkanka Białołęki, koleżanka z Poczty Polskiej E. Świtalska autorka słynnej reklamy naszego miasta "szału tutaj nima"
15) inwestycyjne pudło w ul. Stolarską!
Dodane przez Jątek, w dniu 29.09.2014 r., godz. 11.30
Świetny pomysł z ta lista "grzechów" Grześka. Wyklaruje się z czasem z tego świetna lektura. Ja dodam "grzech"; 15) niewłaściwe priorytety, zainwestowano 1,6 mln zł w ślepą uliczkę Stolarską (można było połatać), a np. Komunalna nadal w płytach, kurzu i błocie.
Głowa go boli!
Dodane przez Jątek, w dniu 29.09.2014 r., godz. 11.39
Dostaje 11 tysięcy na rękę (Mróz), żonka na samorządowej budżetówce w OPS i jeszcze go głowa boli. Może martwi się, że syn nie ma jeszcze własnego samorzędowego korytka?
Dodane przez S, w dniu 29.09.2014 r., godz. 12.36
Chyba ci się Jątuś pomyliły artykuły ;)
Dodane przez an, w dniu 29.09.2014 r., godz. 15.28
Każdy wie o co chodzi. Nie mogę sie doczekać ogłoszenie przez Wyszkowiaka kandydatów szałajdy do Rad. Są tam prawdziwe rodzynki. A co niektórym będzie trzeba przypomnieć ich alternatywne życiorysy, jakże odmienne od tych, które sami sobie przygotują. Chwała Internetowi, niech żyje niezależny obieg informacji!!!
Dodane przez do ann, w dniu 30.09.2014 r., godz. 18.29
Bardzo dobrze,że są rodzynki, bo sa najlepsze.
Dodane przez an, w dniu 30.09.2014 r., godz. 19.39
To są jednak "rodzynki", w cudzysłowiu :)
Dodane przez osevatorre, w dniu 30.09.2014 r., godz. 23.21
Nowosielskiemu topnieje z każdym dniem, jego elektorat jest bardzo czytelny. Trochę urzędników szantażowanych zwolnieniem, trochę rodzin utrzymujacych się z samorządowego koryta, trochę pomniejszych biznesów typu układacze kostki (większość pracowników to wieś pozagminna) i paru sołtysów. To niewielki, przewidywalny i obliczalny elektorat.
16) nieskuteczność ekipy Nowosielskiego...
Dodane przez knom, w dniu 01.10.2014 r., godz. 06.04
16) Blachobuda w centrum miasta, od 12 lat Nowosielski nie potrafił zrobić porządku z tak zwaną "Kolumną Transportu Sanitarnego" (Pierd... na kółkach). A ma podobno hipokryta wydeptane ścieżki w centralach...
Dodane przez Ja, w dniu 01.10.2014 r., godz. 07.33
Sprawa stadionu skutecznie zniechęciła wielu Wyszkowian do dresika (bynajmniej nie sportowca) burmistrza.
Dodane przez Sabaka, w dniu 01.10.2014 r., godz. 08.43
a Ja wam mówię że jesteście Psy i tylko szczekacie, a karawana idzie dalej i Pan( obecny) Burmistrz będzie wybrany,no może w drugim podejściu.Pozdrawiam Sabaka.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 01.10.2014 r., godz. 10.12
12 lat obecnego burmistrza starczy, jak to się przedłuży to sitwa zabije nasze miasto i za 4 lata będzie jeszcze gorzej.
Dodane przez Aaaaa, w dniu 01.10.2014 r., godz. 12.24
Dał nam przykład Adam Kępka jak o swoje walczyć mamy, Nowos juz nigdy nie będzie miał spokoju ze swoimi kontrowersyjnymi decyzjami. W końcu miarka się przepełni a referenda zrobią swoje. On to wie i z tego powodu przedwcześnie siwieje. Dlatego goli głowę na krótko ala dresiarz.
Dodane przez Lupa, w dniu 01.10.2014 r., godz. 17.16
Czy oni wszyscy myślą, że są przyspawani do tych stołków?
spostrzegawcza
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2014 r., godz. 20.47
W ostatnim wydaniu obydwu gazet wyszkowiak byli przedstawieni kandydaci z ramienia burmistrza i jego spółki. Dużo tych osób to pracownicy urzędu gminy albo ich rodziny.dalej nie skomentuje.
mam wybor
Dodane przez zadowolona, w dniu 01.10.2014 r., godz. 22.07
No w końcu będę miala wybór bo do tej pory wszystko się kręciło wokół jednych.niby ludzie gadają a w radach zawsze ci sami . I co wybory to obiecanki a po wyborach się o tym zapomina.oby się wam udało:)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta