Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannySztuka jak podróż

(Zam: 24.09.2014 r., godz. 17.53)

– Dziś wracam do Wyszkowa ze swoimi pracami zupełnie inna – z innymi obrazami, z zupełnie inną twórczością. To wieczór wyjątkowy, bo to święto mojej sztuki – mówiła malarka Iwona Ostrowska, absolwentka wyszkowskiego ogólniaka, która zaprezentowała swoje prace w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w ramach obchodów 100-lecia LO.

Foto
Iwona Ostrowska
fot. Justyna Pochmara

Ekspozycja nosi tytuł „Głowy w chmurach”.
To kolejna odsłona wydarzeń jubileuszowych, wśród których było wiele tych związanych ze sztuką, pokazujących talenty wybitnych absolwentów.
– Jestem dumny, że mam takich kolegów, koleżanki, którzy są wielkimi artystami – mówił podczas wernisażu 19 września członek komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia LO Marek Napiórkowski. – Te wystawy, które zaprezentowaliśmy są może nie światowe, ale europejskie. To zaszczyt, że mogę zapowiedzieć po raz kolejny naszą absolwentkę.
Instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz przedstawiła bohaterkę wieczoru. Iwona Ostrowska skończyła studia na wydziale sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uzyskując dyplom z malarstwa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Jest członkinią Polskiego Związku Artystów Plastyków, należy do grup artystycznych PositiveART, Symfonia, Młodzi Sztuką, to uczestniczka plenerów międzynarodowych, sympozjów.
O artystce można przeczytać w wydanym na 100-lecie LO piśmie „Absolwent”, gdzie pisze o sobie m.in.: „Już od najmłodszych lat w szkole podstawowej brałam udział w konkursach rysunkowych. W liceum nie miała plastyki, tylko muzykę, więc pasja wzięła się z genów”.
Swoje prace prezentowała już w Wyszkowie w 2009 r. w miejskiej bibliotece. Motto, które jej przyświeca to: „Sztuka jest podróżą, w której horyzont jest jedynie iluzją”.
– Tę iluzję tworzę ja, tworzę z głębi siebie, z tego co czuję, odbieram zmysłami – powiedziała. – Tworząc jestem jak artysta na scenie – kiedy namaluje obraz, to ta sztuka w zasadzie się kończy – dodała.
O artystce mówił też podczas wernisażu grafik Bogusław Lustyk.
– Z twórczością jest jak z pisaniem książki – to musi być ciągle książka niedokończona, a cała część przed nami musi zawierać tajemnicę. To się rzadko zdarza u artystów, bo oni przeważnie dochodzą do jakiegoś etapu, kończą książkę i zaczynają pisać kolejne, takie same – powiedział. – U Iwonki mamy przykład książki sensownie zaczętej, która porusza kilka ciekawych, formalnych, może psychologicznych elementów – dodał. – Jest tu wielki potencjał, obietnica kolejnych obrazów. Wszystko zależy od tego jak się dalej potoczy życie, bo na twórczość wpływa bardzo dużo elementów – zdrowie, niepowodzenia, charakter, nieumiejętność przeżywania porażek, wyciągania wniosków. Myślę, że Iwona Ostrowska jest na najlepszej drodze, żeby jako artysta się spełnić.
Po wernisażu w sali widowiskowej „Hutnika” pokazano kronikę jubileuszu LO (filmowy skrót imprez, spotkań z ostatnich tygodni) oraz ostatni odcinek serialu „Nasze liceum”, tym razem zatytułowany „Droga na wschód”. Główny jego bohater to postać wzorowana na Andrzeju Zaorskim (w tej roli Łukasz Bala). W pozostałych rolach wystąpili: Michał Grus, Wojciech Pakieła, Wiesław Piasecki, Jakub Cieńkowski, Anna Chmielak, Jakub Wrzosek, Krzysztof Głowacki, Weronika Paczkowska, Magda Frąckiewicz, Maja Pawłowska. Scenariusz do serialu napisał Piotr Płochocki, a reżyserem i autorem zdjęć jest Bartek Krupka.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Królowa Bona, w dniu 24.09.2014 r., godz. 21.22
Pani Iwono Ostrowska (Dyl), bardzo się cieszę na okoliczność Pani wystawy w Wyszkowie. Rzeczywiście to nowa odsłona Pani subtelnej twórczości. Serdecznie pozdrawiam.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.09.2014 r., godz. 18.16
Gratuluję. Bardzo piękna, udana wystawa. Nie jestem znawcą malarstwa, ale uczciwie mogę powiedzieć, że te obrazy bardzo mi się podobają. Szczególnie dwa. Zachęcam czytelników Wyszkowiaka do odwiedzenia Hutnika i obejrzenia obrazów Iwony Ostrowskiej.
Dodane przez ola, w dniu 26.09.2014 r., godz. 15.01
tylko bez polityki, proszę...
Dodane przez Kaliopr, w dniu 26.09.2014 r., godz. 17.15
A ola, to w czyim imieniu?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.09.2014 r., godz. 08.15
Szacunku dla kultury i sztuki nauczył mnie tak na prawdę Ludwik Maciąg. Wcześniej zbyt mało rozumiałem rangę sztuki. A jest wielka pod każdym względem. Jeżeli chodzi o malarstwo to oceny są dla mnie trudne. Za bardzo nie znam stylów i historii malarstwa, choć podstawową wiedzę mam na ten temat. Od czasu do czasu chodzę na wystawy. Czasem mi się podobają, czasem nie. Ta mi się podoba. Stąd gratulacje dla Iwony Ostrowskiej za jej piękne obrazy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl