Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Dzięki nim Wyszków jest piękniejszy

(Zam: 24.09.2014 r., godz. 17.23)

To już sześć lat, od kiedy mieszkańcy nieruchomości zarządzanych przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dbają o swoje przydomowe ogródki i mają szansę na nagrody za te starania.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu „Moje piękne miasto”.

– Kiedy zaczynałem pracę jako dyrektor Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych, nie wyglądało to optymistycznie – brudne budynki, brak okien w klatkach itd. – mówił podczas spotkania, które odbyło się 12 września prezes WTBS Marek Siekierski (WTBS zarządza dziś budynkami komunalnymi po włączeniu ZADM-u w jego struktury). – Dziś jesteśmy w innym świecie – dodał podkreślając starania mieszkańców, którzy stworzyli bogato ukwiecone rabaty.
– Dziękuję za konsekwencję, z którą wykonujecie ogrody. Są co roku coraz piękniejsze, bardzo zadbane i coraz więcej osób bierze udział w konkursie – mówił z kolei burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Jesteśmy dumni z tego, że upiększacie miasto, jesteśmy z was dumni.
Szóstą edycję konkursu zorganizował Urząd Miejski, Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Otoczenie domów oceniali: Danuta Nowosad (WTBS), Jadwiga Smyk (OPS), Renata Polak (UM) oraz Elwira Czechowska („Głos Wyszkowa” – patron medialny). I miejsce i nagrodę indywidualną 1 000 zł zdobyli Zofia i Wiesław Wziątkowie (mieszkańcy ul. Serockiej 1, II miejsce i nagrodę indywidualną 800 zł komisja przyznała Cecylii Pielesz i Teresie Skoczeń (ul. Prosta 20), III miejsce i 600 zł – Ewie Rudnickiej, Halinie Sztorc i Mirosławowi Kurze.
Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Barbara Podgórska (nagroda 300 zł, ul. Prosta 8b), Teresa Jadwiga Tomasik (300 zł, ul. Serocka 1), Grażyna Kurowska, (300 zł, ul. Kościuszki 41b). W kategorii grupowej I miejsce (1 000 zł) zajęli mieszkańcy budynku przy ul. Łącznej 24, za konsekwentną zmianę swojego otoczenia, własny wkład w koszty zagospodarowania terenu wokół budynku oraz zgodną zespołową pracę nad upiększeniem tego miejsca. II (700 zł) przypadło mieszkańcom budynku przy ul. Łącznej 30, którzy wspólnymi siłami konsekwentnie od 6 lat utrzymują zieleń oraz ład i porządek przed budynkiem.
Niespodzianka czekała też na dziewczęta z bloku przy ul. Łącznej, podopieczne streetworkera Andrzeja Grajczyka, które przygotowały boisko do siatkówki. Otrzymały siatkę do gry.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl