Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaRywale Campera w II lidze

(Zam: 24.08.2010 r., godz. 07.10)

W ostatnim tygodniu poznaliśmy ostateczny skład trzeciej grupy II ligi siatkarzy, w której w nadchodzącym sezonie rywalizować będzie wyszkowski Camper.

Rywalami wyszkowskiego zespołu w nadchodzącym sezonie będą: KPS Siedlce, Pronar Parkiet Hajnówka, MKS Bzura Ozorków, GTS Peiying Wilga Garwolin, KS AZS UWM Olsztyn, KU AZS UW Warszawa, BAS Legia Warszawa, Lechia Tomaszów Mazowiecki, UMKS MOS Wola Warszawa. Rywale wydają się wymagający, a to z kolei jest korzystne dla wyszkowskich kibiców, którym w tym sezonie na pewno nie zabraknie emocji.

Znany jest również terminarz spotkań ligowych Campera. Pierwsze dwa spotkania podopieczni trenera Szulca rozegrają na wyjeździe. W sobotę 9 października wyszkowianie zmierzą się w Warszawie z akademikami z Uniwersytetu Warszawskiego, tydzień później siatkarzy Campera podejmie stołeczna Legia Warszawa. Pierwszy mecz ligowy przed własną publicznością zawodnicy Campera rozegrają dopiero w sobotę 23 października. Rywalem wyszkowskiej drużyny będzie Lechia Tomaszów Lubelski. Wcześniej oczywiście zespół będzie mógł się zaprezentować w Wyszkowie na planowanym turnieju towarzyskim, a przede wszystkim podczas meczu przeciwko KPS Siedlce, z którym już 11 września wyszkowianie zmierzą się we własnej hali w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Dalszy terminarz Campera:
- sobota 30 października – Pronar Parkiet Hajnówka – Camper Wyszków,
- sobota 6 listopada – Camper Wyszków – KPS Siedlce,
- sobota 13 listopada – GTS Peiying Wilga Garwolin – Camper Wyszków,
- sobota 20 listopada – Camper Wyszków – MOS Wola Warszawa,
- sobota 27 listopada – Camper Wyszków – MKS Bzura Ozorków,
- sobota 4 grudnia – AZS UWM Olsztyn – Camper Wyszków,
- sobota 11 grudnia – Camper Wyszków – AZS Uniwersytet Warszawski,
- sobota 18 grudnia – Camper Wyszków – BAS Legia Warszawa,
- sobota 8 stycznia – Lechia Tomaszów Lubelski – Camper Wyszków,
- sobota 15 stycznia – Camper Wyszków – Pronar Parkiet Hajnówka,
- sobota 22 stycznia – KPS Siedlce – Camper Wyszków,
- sobota 29 stycznia – Camper Wyszków – GTS Peiying Wilga Garwolin,
- sobota 5 lutego – MOS Wola Warszawa – Camper Wyszków,
- sobota 12 lutego – MKS Bzura Ozorków – Camper Wyszków,
- sobota 19 lutego – Camper Wyszków – AZS UWM Olsztyn.

Dalsze, ewentualne występy wyszkowian w play-offach będą uzależnione od ostatecznej klasyfikacji po zakończeniu rundy zasadniczej ligi.
Obecnie podopieczni trenera Szulca przebywają na obozie przygotowawczym w Pucku (20-28 sierpnia). Tam wyszkowianie rozegrają między innymi kontrolne mecze z Treflem Gdańsk. Ważną informacją jest fakt, że na obóz nie pojechał rozgrywający i były trener Campera, Marcin Drabkowski. Jak dowiedzieliśmy się od zarządu klubu, Drabkowski ma obowiązujący jeszcze kontrakt z zespołem, w przyszłym sezonie jednak niemal w stu procentach nie będzie występował w barwach wyszkowskiego Campera. Powodem takiej decyzji zawodnika i zarządu jest brak możliwości uczestniczenia w przygotowaniach zespołu ze strony siatkarza. Wobec osłabienia zespołu brakiem Drabkowskiego do zespołu dołączył nowy rozgrywający, Robert Kiwior. Robert to leworęczny, mierzący 194 cm wzrostu zawodnik. Wcześniej występował w takich klubach jak: Energia Sosnowiec, SMS Spała, Czarni Radom, Fart Kielce, Cuprum Lubin, w których był ważną postacią. Nowemu zawodnikowi Campera życzymy samych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Po powrocie z obozu, siatkarze Campera wezmą udział w serii turniejów towarzyskich. Najpierw w dniach 28-29 sierpnia wystąpią w turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki, a tydzień później udadzą się do Hajnówki, w której rywalizować będą w turnieju z I- i II-ligowymi zespołami. Oba turnieje powinny pokazać możliwości zbudowanej niemal od podstaw drużyny, która miejmy nadzieję, przyniesie wszystkim sympatykom siatkówki z Wyszkowa i okolic wiele radości w nadchodzącym sezonie.

Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta