Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Gimnazjon APIN Wyszków na podium Mistrzostw Świata

(Zam: 17.09.2014 r., godz. 17.02)

W dniach 6-14 września we włoskim mieście Rimini odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów w kickboxingu. Wyszków w formule K-1 reprezentowali Marcin Borecki i Adrian Łokietek. W tym samym czasie w Londynie odbywały się Mistrzostwa Świata K-1 Global, gdzie wystąpili Piotr Trześniewski-Tryc i Błażej Sarnacki.

Marcin Borecki (-63,5kg) pierwszy pojedynek we Włoszech stoczył z zawodnikiem gospodarzy, dlatego aby zwyciężyć musiał pokazać w walce
miażdżącą przewagę. Borecki dwa razy posyłał gospodarza na deski, zwyciężając ostatecznie 2:1. W półfinale MŚ, wyszkowianin spotkał się z doświadczonym Rosjaninem (późniejszym złotym medalistą). Starcie zakończyło się 2:1 dla przeciwnika. Tym samym Borecki zdobył brązowy medal MŚ.
Adrian Łokietek (-57 kg) stoczył trudną walkę z innym Rosjaninem i nie awansował do strefy medalowej. Warto jednak wspomnieć, że pierwszy raz brał udział w zawodach takiej rangi.
Na londyńskim turnieju w barwach Wyszkowa mieli okazję pokazać się trener Paweł Deluga wraz z Piotrem Trześniewskim-Tryc oraz Błażejem Sarnackim. Obaj zawodnicy wrócili ze srebrnymi krążkami. Piotr walczył w A-klasie (-70kg). Na początek jednogłośnie pokonał zawodnika gospodarzy, rozprawiając się z nim niskimi kopnięciami, w drugiej walce jeszcze lepiej poradził sobie z reprezentantem Rumunii, dokładając precyzyjny boks. W pojedynku finałowym
(3x3min.) walczył ze swoim rodakiem. Sędziowie uznali, że rywal Tryca zwyciężył pojedynek. Stosunkiem 2:1 Piotr został Wicemistrzem Świata K-1.
Błażej rywalizował natomiast w B-klasie (-70 kg). W pierwszej potyczce walczył z Anglikiem. Premierowa runda Błażeja nie zapowiadała się dobrze, jednak w kolejnych dwóch Sarnacki odbudował się i wypunktował bezlitośnie swojego rywala. W finale po raz kolejny przeciwnikiem Sarnackiego był zawodnik z Wysp Brytyjskich. Wyszkowianinowi zabrakło trochę precyzji i ostatecznie uległ rywalowi, jednak drugie miejsce na Mistrzostwach Świata to ogromny sukces.
Trener Paweł Deluga pozytywnie wypowiada się o wszystkich zawodnikach.
– Jestem dumny, zarówno z juniorów startujących w Rimini, jak i srebrnych medalistów z Londynu. Piotrek i Marcin są już na wysokim poziomie wytrenowania, dlatego ich sukces mnie nie dziwi. Błażej i Adrian wykonali ogromny progres w krótkim czasie, to ich pierwsze międzynarodowe zawody i świetnie się zaprezentowali. Uważam, że młodych wyszkowian trenujących sporty walki stać na to, aby osiągać tak duże sukcesy.
opr. Turu

Komentarze

Dodane przez hajke, w dniu 17.09.2014 r., godz. 20.30
Gratulacje dla naszych chłopców!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl