Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaPromocja dźwignią rozwoju

(Zam: 10.09.2014 r., godz. 17.36)

Tygodnik „Wyszkowiak” zaprezentował na swojej stronie internetowej film o naszym mieście. Film to może zresztą za dużo powiedziane. Raczej teledysk, ponieważ w szybkim tempie zmieniają się w nim obrazy najciekawszych i najważniejszych miejsc w Wyszkowie. Świetnie zrobiony. Duże wrażenie robią zdjęcia wykonane, jak dowiedziałem się z artykułu na ten temat, techniką prawie szpiegowską (z wykorzystaniem drona).

Z przyjemnością obejrzałem go już kilka razy robiąc coraz nowe spostrzeżenia. Przede wszystkim nasuwa mi się refleksja, którą miałem już niejednokrotnie jeżdżąc rowerem po Wyszkowie i okolicy – ile u nas pięknych miejsc. Pisałem w jednym z moich poprzednich felietonów o tym, że Ziemia Wyszkowska jest wciąż nieodkrytym lądem. Nie znamy często naszej historii, czy też okolicznej przyrody. Musimy to zmieniać, warto to zmieniać, poznawajmy na nowo Wyszków i okolice, poznawajmy naszą historię i kulturę!!! Z pewnością teledysk „Wyszkowiaka” może zachęcić nas samych do innego spojrzenia na swoje otoczenie, zatrzymania przy pomniku, obok którego codziennie przejeżdżamy, wyjścia na spacer, czy rowerowej przejażdżki.
Wydaje się jednak, że ważniejszą rolą takiego filmu będzie promocja w stosunku do przybyszów, czy też osób z zewnątrz, ponieważ może skutecznie zachęcić je do odwiedzenia Wyszkowa. A jak odwiedzą nasze miasto, to z pewnością zostawią jakieś pieniądze. Dlaczego jednak klasyczny film promocyjny naszego miasta zrealizowany został przez pasjonatów, a nie nasze władze dysponujące przecież znacznie większymi możliwościami zarówno finansowymi, jak i personalnymi? Podobnie było przed laty z pierwszym przewodnikiem po Ziemi Wyszkowskiej, który zrealizowany został przez społeczników. Dlaczego prywatne muzeum w Kamieńczyku nie może doczekać się wsparcia władz? Dlaczego zatrudniane są w wydziale promocji osoby niemające zielonego pojęcia o Wyszkowie, a nawet odnoszące się do naszego miasta pogardliwie, jak pokazał przykład pewnej prowokacji dziennikarskiej w Punkcie Informacji Turystycznej? Dlaczego ta osoba jest później odznaczana w ramach samorządowego święta za wybitne zasługi dla Wyszkowa? Dlaczego wychodzi tak mało publikacji o Wyszkowie, o naszej historii i kulturze?
Pytań związanych z promocją naszego miasta można stawiać wiele. Ważniejsze są jednak odpowiedzi. Otóż, z jednej strony cały wydział promocji jest podporządkowany promocji burmistrza. Reszta jest mniej ważna. A skoro tak, to nic dziwnego, że brak jest kreatywności w pomysłach na promocję miasta. Dlatego ciekawy, profesjonalny film promujący Wyszków jest na stronie internetowej naszej gazety, natomiast na stronie urzędu jest kilka bardzo amatorskich filmików wykonanych przez młodzież. Po drugie, układowość. Układ jest najważniejszy. Wszystko jest poukładane. Partyjki stoją co prawda grzecznie na baczność, ale obowiązuje zasada „rączka rączkę myje”. A więc osóbka z polecenia partyjnego może sobie nic nie robić i nic nie wiedzieć. Co to ma za znaczenie? I tak dostanie order, lud Wyszkowa nie zaprotestuje, ponieważ o tym nie wie. Wiedzą nieliczni, którzy się interesują. A kto ma czas się interesować? Życie niesie przecież tak wiele problemów, którymi trzeba się zająć. Po trzecie wreszcie, brak pomysłów i wizji u naszego burmistrza. Nigdy nie spotkałem, będąc 4 lata radnym, żeby nasz burmistrz miał jakiś pomysł, czy nie daj Boże, długofalową wizję. Żaden większy projekt nie został przez 12 lat rządów burmistrza Nowosielskiego w Wyszkowie zrealizowany. Szanse miała obwodnica śródmiejska, ale popełniono w gminie błędy i projekt przepadł, i razem z nim 24 mln zł dofinansowania. Zostało to sprytnie ukryte przed poprzednimi wyborami samorządowymi. Zamiast obwodnicy mamy dziś drogę wewnętrzną i rosnące korki. Natomiast brak wizji i konsekwencji w promocji naszej gminy prowadzi do tego, że nasze miasto się nie rozwija tak, jak by mogło. Bowiem promocja jest jedną z dźwigni rozwoju.

Komentarze

Dodane przez Edo, w dniu 10.09.2014 r., godz. 23.13
To za co pani Świtalsk dostała te odznaczenie?
Jesteśmy Liderem - krzyknął średniak i myśli, że na tym POlega promocja!
Dodane przez Laluś, w dniu 10.09.2014 r., godz. 23.29
Mrózwymysl coś, Nowos dostał kolejne odznaczenie. Twoja kolej, nie pękaj. Może jakiegoś POkojowego pieska na wystawę POślesz i za zwierzę przypniesz sobie medal do klapy. Będziesz jeszcze większy! Nie pękaj, wymyśl coś
Dodane przez ole, w dniu 11.09.2014 r., godz. 10.47
Pan Marek ma rację, większość imprez jest robiona pod Nowosiela a jego pracownicy pilnują aby nikt niepożądany nie wszedł w kadr. A na folderach jego fotka i mętny tekst. To jest chore.
Świtalska
Dodane przez Strzał w dziesiątkę!, w dniu 11.09.2014 r., godz. 20.44
"Dlaczego zatrudniane są w wydziale promocji osoby niemające zielonego pojęcia o Wyszkowie, a nawet odnoszące się do naszego miasta pogardliwie, jak pokazał przykład pewnej prowokacji dziennikarskiej w Punkcie Informacji Turystycznej? Dlaczego ta osoba jest później odznaczana w ramach samorządowego święta za wybitne zasługi dla Wyszkowa?"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.09.2014 r., godz. 20.55
Ach, te odznaczenia. Jeden urzednik daje drugiemu odznaczenie "Pro patria", a więc za pracę społeczną na rzecz Ojczyzny. Drugi rewanżuje się pierwszemu. Parodia to delikatne słowo na określenie takich działań. Żenujące dno. Najbardziej mnie jednak dziwi ten brak wstydu, brak jakiegoś minimum kultury. Niby goście na stanowiskach, a słoma z butów wychodzi.
Dodane przez Inka (mała Inka), w dniu 11.09.2014 r., godz. 21.52
...a słoma z butów wychodzi.Wychoidzi kiepskie wychowanie, brak pokory i przede wszystkim kompleksy.
Dodane przez promocja, w dniu 11.09.2014 r., godz. 22.15
Promocję najlepiej zrobią społecznicy. Oni tym żyją a nie traktują jak słabo płatną pracę od8 do 16. W naszym mieście jest wiele osób, które mogłyby coś zrobić dla miasta a co lepsze nawet im się chce to zrobić. Jednak często brak wsparcia i pieniędzy jest sporą przeszkodą. Film jest świetnym przykładem. Obchody 100 LO również. Rajdy rowerowe, samochodów terenowych itp. Ale to są wszystko zabawy za własną kasę. Gmina może zamiast coś sama organizować na siłę powinna posiłkować się tymi wszystkimi ludźmi. Przede wszystkim powinna ustalić jasne i transparentne zasady. Każdy kto zgłosi imprezę do gminy może zostać dopisany do harmonogramu i w zależności od oceny może liczyć na konkretne wsparcie finansowe, lub inne materialne itp itd. Sprawi to ze imprezy będą ciekawsze robione przez pasjonatów, profesjonalistów a uzgodnienie ich z gmina stworzy harmonogram imprez na caly rok ktorym gmina będzie mogla się wszędzie pochwalić. Potrzeba tylko trochę dobrej woli. I może nowych świeżych ludzi w urzędzie.
Dodane przez POmysłowy, w dniu 11.09.2014 r., godz. 23.46
Nigdy nie spotkałem, będąc 4 lata radnym, żeby nasz burmistrz miał jakiś pomysł, czy nie daj Boże, długofalową wizję. - jego POmysły, to sprzedać PEC i narazić mieszkańców na niekontrolowany wzrost cen za energię cieplną. Sprzedać PWIK i narazić mieszkańców na niekontrolowany wzrost cen za wodę i ścieki. Zatrudnić i tuczyć kacyka PZPR-owskiego Zbigniewa Wiśniewskiego na niepotrzebnym nikomu stanowisku wiceprezesa PWiK. Jego POmysł to zlikwidowanie szkolnych kuchni i zwolnienie kucharek rękoma PiSiorka Warpasa (życie POkazuje, że miasto radzi sobie bez tego malowanego 3 "burmistrza"). Zwolnienie sprzątaczek...
Dodane przez wyborca, w dniu 12.09.2014 r., godz. 11.21
p.Marku pana twarz nie budzi mojego zufania,może p.aspiracje w innym kierunku np.biznes center club.
Dodane przez G., w dniu 12.09.2014 r., godz. 14.58
A twarz różowego balonika Nowosielskiego budzi pańskie zaufanie, a Mroza co ma parcie na medale? A Chodkowskiego i Jastrzębskiej, a Wiśniewskiego z PWiK a Sobczaka i Warpasa co po sądach donoszą. Oni wzbudzają pańskie zainteresowanie. Tylko POgratulować!
Dodane przez Evrybody na wybory, w dniu 12.09.2014 r., godz. 15.21
A dlaczego Wyszków mamy zostawić nowosielskim kacykom? A dlaczego biznes ma się nie kręcić w Wyszkowie? Człowiek sensownie pisze od kilku lat wyśmiewa ten układzik, ja dałbym mu szansę.
Dodane przez Mamhaka, w dniu 12.09.2014 r., godz. 16.41
Spójrzcie na hiPOkryzję św. Franciszka. Od miesiąca unika jazdy swoją wypasioną skodą, a udaje członka ludu jeżdżąc na składaczku. Przypomnijmy temu ludowi jego odcinek z oświadczenia majątkowego. Sprawdźmy czy jest juz ten dom, czy ma on dopiero powstać, po wyborach żeby ludu nie kłuło w oczy.
Dodane przez Anonimowo, w dniu 12.09.2014 r., godz. 16.57
A może Mróz ze swoim ukrzyżowaniem jest twoim (wyborco) faworytem? ja nie lubię ludz, którzy dla podtrzymania się na stołku są przyjacielami wszystkich. Nagle i o mnie sobie przypomniał, z daleka kiwa cześć. Śmieszne, miałem z nim w sumie bardzo niewiele do czynienia.
Dodane przez POmiot, w dniu 13.09.2014 r., godz. 16.20
Dobre określenie, ten pan chce być przyjacielem wszystkich, nawet w niepopularności schował swoją przynależność do PO w jakimś komiteciku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.09.2014 r., godz. 20.10
Pan Mróz zdaje się ponownie nie odważy się kandydować w konkurencji wobec swojego szefa. Będzie znów udawanie, że to jakaś inna koncepcja. Ale z pewnością niejeden naiwny uwierzy. Z kolei inni kandydaci już ogłosili tzw. kampanię pozytywną -i będą udawać, że chodzi o kulturę, takt, czy tego typu sprawy. W rzeczywistości są poukładani z miłym misiem i chcą pogrzać się w jego ciepełku, a potem podczepić się do układziku.
Dodane przez Zuzanna, w dniu 14.09.2014 r., godz. 20.55
Panie Marku, czy Pan już wie kto grzał się będzie w Pana ciepełku? W przypadku wygranej w wyborach. Przepraszam ale takie wycieczki wobec kontrkandydata, są nieco ponżej pasa. Pozdrawiam.
Dodane przez program, w dniu 14.09.2014 r., godz. 22.45
Porozmawiajmy o programie. Bo krytykować każdy głupi potrafi.
Dodane przez wyborca1, w dniu 15.09.2014 r., godz. 08.39
To porozmawiajmy o programie. Jaki program mieli Nowosielski i Mróz przez te 12 lat? Należałoby zrobić podsumowanie tych 12 lat. Po pierwszych 4 latach to płakał, że się poprawi, żeby dać mu szansę. Przed drugą kadencją wciskał kit o bazach pobytowych na EURO i obwodnicy północnej. Teraz likwiduje stadion i chce budować obiekty sportowe przy cmentarzu. Nic konkretnego przez te 12 lat nie zbudował. Chwalił się, że sprowadził Winkowskiego ale to dzięki determinacji tego biznesmena doszło do transakcji i jest drukarnia w Wyszkowie. Razem z Osęką chcieli nie wiadomo co. Może przedstawią swoich ludzi, którzy pracowali jako ich doradcy i nie są pracownikami urzędu. Pamiętam jak były projekty dotyczące modernizacji stadionu to burmistrz wybrał jeden projekt a WOSiR optował za innym. Wiemy jak to się skończyło, niczym.Może nam Nowosielski powie, kto jest w tej Wspólnocie Samorządowej w Wyszkowie bo strasznie ciekaw jestem. Chcemy poznać tych ludzi.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 15.09.2014 r., godz. 09.43
Do 7 października trzeba zarejestrować listy wyborcze i na tym się głównie skupiamy. Będzie później ponad miesiąc czasu na prezentację szczegółową programu, przedstawienie priorytetów i dyskusję. Każdy ma prawo do oceny działania obecnej ekipy. Jest wiele niepokojących zdarzeń i trzeba o nich mówić równolegle z przedstawianiem własnych rozwiązań. Zapraszamy do współpracy z naszym komitetem Masz Wybór.
Poprawić drogę przed wyborami również na Sosnowej !
Dodane przez Wyborca, w dniu 15.09.2014 r., godz. 13.57
Promocja może być taką dżwignią jeżeli nic nie zamiata pod dywan . A- ul. Sosnowa , w środku miasta i tej niby dzielnicy przemysłowej , droga jak z horroru . Może Burmistrz nie wie gdzie to jest , a jest blisko jego domu rodzinnego . Taka na pewno zamożna gmina dobrze zarządzana na pewno nie nie powinna na to pozwolić, jeżeli faktycznie ma zamiar promować Wyszków ,aby pozyskać nowych inwestorów !
Dodane przez Anonim, w dniu 15.09.2014 r., godz. 19.49
Czy przy sosnowej mieszka B. od transportu? A może jaki inny wyszkowski nowobogacki? Nie? To jak się sami nie złożycie to będziecie dalej po dziurach jeździć.
Do Adama Mroza
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 16.09.2014 r., godz. 11.10
Ile gmina wydała na tzw. "Forum Gospodarcze" Wyszków - ukraina? Jakie płyna z tego korzyści dla Wyszkowa. Czy chodziło o to by za nasze pieniądze wylansować np. takiego POwiaka jak Halicki?
Dodane przez Jacek, w dniu 16.09.2014 r., godz. 12.37
Przez kilka wiosen te forum było głównym zadaniem zastępcy Mroza. Niewiele więcej robił.
Czas czynów społecznych dawno minął !
Dodane przez Wyborca, w dniu 17.09.2014 r., godz. 07.49
Do anonima. Ta droga /raczej ulica Leśna , wg panu zagospodarowania miasta , tak wygląda ponieważ gmina nie egzekwuje obowiązku utrzymania porządku i czystości przez kolej i właściciela tor prowadzących do spółki miejskiej . Już można powiedzieć ,że jest to dzikie wysypisko śmieci. Budowanie dróg w czynach społecznych to historia i mieszkańcy tej ulicy pewno przyjdą na wybory nawet po to aby zademonstrować że o tym wiedzą !
Dodane przez ela, w dniu 17.09.2014 r., godz. 14.12
Kłania się bezsensowna modernizacja ulicy Stolarskiej. Komunalna nadal w kurzu i błocie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl