Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

Do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Ikona
(Zam: 11.01.2011 r., godz. 13.00)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz kolejny – w niedzielę 9 stycznia w całej Polsce i poza jej granicami odbył się XIX finał akcji Jurka Owsiaka. W zbieranie funduszy na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi aktywnie włączyli się mieszkańcy naszego miasta – w sobotę i niedzielę na terenie Wyszkowa i innych gmin odbywały się turniej sportowe, występy artystyczne, koncerty i licytacje. W sumie udało się zebrać 64 369 zł i 86 gr, czyli więcej niż rok temu, kiedy na konto WOŚP wpłynęło 54 272 zł 36 gr. W całym powiecie zebrano ponad 90 tys. zł.

Foto
Jeden z wolontariuszy Patryk Grzeszkowicz przyjmuje datek
odwdzięczając się serduszkiem Alicji Szymańskiej

fot. Bogdan Osik

Centrum niedzielnych wydarzeń był Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” – tu mieściła się siedziba wyszkowskiego sztabu, współtworzonego przez WOK, I LO im. C.K. Norwida i Hufiec ZHP „Rój Promienistych”. Nad pracą załogi czuwały jej szefowe, doskonale wprawione w tych rolach – Katarzyna Mielcarz i Beata Ziembowska. Oprócz skrupulatnego liczenia pieniędzy ciągle donoszonych przez stu dwóch wolontariuszy, którzy od rana kwestowali na wyszkowskich ulicach, w „Hutniku” działo się o wiele więcej.

Foto
Do zbiórki pieniędzy włączyli się także w tym roku uczniowie
ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym

fot. org.

Zgodnie z tradycją, niedzielna impreza rozpoczęła się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, która pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego wykonała swoje najlepsze aranżacje. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej – Marzena Wasilewska i Adam Łoziński wykonali razem kilka utworów, w tym kolędę i włoski przebój. Muzyczny klimat przerwały prezentacje Szkoły Sztuk Walki „Gimnazjon Apin”, w tym m.in. pokazy boksu. W międzyczasie uhonorowano zespoły, które triumfowały w czasie weekendowych turniejów piłki halowej i siatkowej – puchary wręczył dyrektor I LO Władysław Klimaszewski (więcej na temat przebiegu turniejów czyt. na str. 17).

Foto
Liczenie pieniędzy w sztabie
fot. Ł.Ch.

Tanecznie, muzycznie i kabaretowo
Napięty plan niedzielnej imprezy nie pozwalał, by widzowie chociaż przez chwilę się nudzili. Muzycznym talentem zachwycili: uczeń I LO Konrad Zacharski oraz uczeń ogniska muzycznego z WOK „Hutnik” Piotr Lewandowski, którzy dali oddzielne koncerty fortepianowe. Członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego z Wyszkowa udzielali krótkich lekcji pierwszej pomocy. W przerwach między występami sztabowcy informowali o ilości zebranych przez wolontariuszy pieniędzy: do godziny 15.00 naliczono 9 800 zł. Kwota ta sukcesywnie rosła: o 19.00 w kasie było już 39 642 zł i 60 gr. W czasie, gdy sztabowcy liczyli pieniądze z puszek, śpiewem zachwycały wokalistki z Klubu Piosenki z „Hutnika”: Izabela Abramczyk, Klaudia Wykowska, Paulina Końska i Ewa Rapacz. Pewną nowością okazał się dla wyszkowian koncert zespołu „Atataduku” – jego członkowie zagrali na bębnach. Nie zabrakło widowiskowych występów grup tanecznych działających w WOK-u, w tym m.in. Rewii Dziecięcej „Sylaba”. Tradycją finałów WOŚP w Wyszkowie stały się występy kabaretowe. W ostatnich latach publiczność bawiła wyszkowska grupa CKM – w niedzielę, z powodu innych obowiązków, chłopaki z grupy nie mogli wspólnie wystąpić. Fani kabaretu nie byli jednak zawiedzeni. Spontanicznym występem zabawił zebranych jeden z członków grupy Maciej Czyżewski. Dyskusje z widzami o wątrobie, taniec do przeboju Michaela Jacksona czy prześmieszne wykonanie przeboju „How deep is your love” – spontaniczne pomysły Maćka rozśmieszały do łez. Oprócz występów scenicznych, w gronie atrakcji nie zabrakło przejażdżek kucykami przez „Hutnikiem” czy loterii fantowej przygotowanej przez licealistów z I LO.

Foto
Prezentacje Szkoły Sztuk Walki „Gimnazjon Apin”, w tym m.in. pokazy boksu
fot. Bogdan Osik

12 tys. zł z licytacji
Od 1998 roku tradycyjnym punktem programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wyszkowie jest licytacja, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Poprowadzili ją, jak co roku, Stanisław Świadkowski i Tomasz Abramczyk – fundatorzy złotego i srebrnych serduszek. Zlicytowano ponad 50 przedmiotów, w tym m.in. obrazy, karnety na basen i zabiegi kosmetyczne, biżuterię, zegarki, książki i gadżety WOŚP. Wysoko poszedł obraz Volodymyra Grishyna (510 zł, zakupu dokonali przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 ze składek uczniowskich i wkładu dyrekcji) oraz karnet na zajęcia fitness (460 zł). Ogromną popularnością cieszyły się orkiestrowe gadżety – koszulkę sprzedano za 400 zł, kubek za 320 zł, a kalendarz za 300 zł. Głównym punktem była licytacja serduszek. Jedno ze srebrnych serduszek wylicytował za 1 200 zł Adam Rogulski. Drugie zostało sprzedane za 1 000 zł. Złote serduszko osiągnęło wartość aż 2 000 zł, a zakupu dokonał Marcin Podpora, który kolejny rok z rzędu je wylicytował. Ma już na swoim koncie cztery złote serduszka, które, jak mówi, stoją w jego domu na szafie. By je kupić podczas Wielkiego Finału WOŚP, odkłada pieniądze przez cały rok. Na pytanie, dlaczego co roku walczy o złote serduszko, odpowiada krótko.
- Po prostu z chęci pomocy dzieciom – mówi.

Foto
Pokaz Rewii Dziecięcej „Sylaba”
fot. Ł.Ch.

Bank Spółdzielczy, który 10 lat temu wylicytował złote serduszko podczas niedzielnej licytacji oddał je do ponownej licytacji. Nowym nabywcą okazał się Marek Siembor, który wydał na serduszko 2 000 zł.
– Macie wielkie serca – mówił ze sceny Stanisław Świadkowski, który przez całą licytację skutecznie zachęcał zebranych do zabawy.
Dochód wyniósł ponad 12000 zł, czyli pobito rekord (w zeszłym roku udało się zebrać 10 090 zł). Łączny wkład Wyszkowa (licytacja, loteria, kwesta wolontariuszy) w XIX finał WOŚP wyniósł 64 369,86 zł, w tym z kawiarenki – 741 zł 25 gr, loterii – 1 256 zł, koncertu rockowego – 4 327 zł, turnieju sportowego – 1 399 zł 20 gr, puszek – 40 625 zł 88 gr, koncertu przedszkolaków – 332 zł 35 gr, licytacji 12 472 zł.

Foto
Licytację poprowadzili Stanisław Świadkowski (na zdjęciu z prawej) i Tomasz Abramczyk
fot. Ł.Ch.

Bardzo owocna niedzielna impreza zakończyła się ufundowanym przez burmistrza Wyszkowa „światełkiem do nieba”, czyli widowiskowym pokazem sztucznych ogni.
Ł.CH.
współpraca J.P.

Foto
O godz. 20.00 wystrzałem fajerwerków rozpoczęło się „światełko do nieba”
fot. Ł.Ch.

Foto
W warszawskim studiu WOŚP w studiu Telewizji Polskiej gościła w niedzielę delegacja wyszkowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry. Herb Wyszkowa trzyma Marcin Podpora - nabywca złotego serduszka
fot. Małgorzata Wyszyńska

Komentarze

rewia dziecięca (sic!)
Dodane przez Jana, w dniu 11.01.2011 r., godz. 17.53
Dorodne te "dzieci" z Sylaby, ale nieco przerośnięte. I sukienczyny już trochę za krótkie...
POruszcie sumienie starosty
Dodane przez zabużak, w dniu 12.01.2011 r., godz. 07.48
"W całym powiecie zebrano ponad 90 tys. zł." Widzisz Pan, Panie Pągowski, w całym długosiedlskim kondominium zabrakło jakieś "marne" 50-60 tys. zł. A tyle ludzie zapłacą, żeby Pan dalej mógł tak wspaniale dla ich dobra rządzić. Nie sądzisz Pan, że byłoby lepiej przeznaczyć te pieniądze - zamiast dla pewnej pani - na zakup sprzęt diagnostycznego dla dziecięcego oddziału wyszkowskiego szpitala. Pokaż Pan jeszcze, póki czas, że masz Pan serce proporcjonalne do tułowia.
Serca
Dodane przez NO_NWO, w dniu 12.01.2011 r., godz. 11.10
Przykład WOSP jest dowodem na to że prywatna inicjatywa zawsze i w każdych warunkach (wyłączając wojnę) jest lepsza i bardziej wydajna. Nie zależnie od tego na jakim poziomie administracji odbywa się zarządzanie Naszymi pieniędzmi, przez Naszymi rozumiem prywatny biznes legalny i ten z szarej strefy, pracowników tych firm i naszą największą siłę czyli Polski eksport usług milionów rodaków pracujących za granicą, a wydających zarobione pieniądze w kraju. Urzędnicy jako tacy nie tworzą dochodu, jedynie koszty, i jako zbędne obciążenie powinni zostać zwolnieni do normalnej produktywnej pracy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl