Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyW obronie poczty w Porębie

Ikona
(Zam: 04.01.2011 r., godz. 12.20)

O planowanym zamknięciu filii Poczty Polskiej w Porębie mieszkańcy nic nie wiedzieli. Choć kilka miesięcy wcześniej o połowę skrócono czas pracy poczty, co utrudniało im dostęp do usług, to pogodzili się z tym faktem uważając, że poczta w takim kształcie pozostanie.

Na początku grudnia 2010 r. zaczęły krążyć wieści, że od 1 stycznia 2011r. poczta będzie zamknięta. Dochodziły informacje, że usługi pocztowe przejmie sklep w Przyjmach, położonych w innej gminie i w innym powiecie, oddalonych od Poręby o 4 km i ponad 10 km od przeciwległych miejscowości obsługiwanych dotychczas przez pocztę w Porębie.

Natychmiast grupa 16 osób – mieszkańców Dudowizny, Poręby Średniej i Poręby Kocęby powołała Społeczny Komitet Obrony Poczty Polskiej w Porębie. Wybrano pięcioosobowy zarząd: przewodnicząca – Jadwiga Stokarska, z-ca przewodniczącego – Krzysztof Pieńkos, sekretarz – Tomasz Rytlewski, dwóch członków zarządu – Krystyna Grabowska i Agnieszka Stokarska-Piórkowska.

Stanowisko mieszkańców było jednoznaczne „musimy uratować pocztę”. Najbardziej zdeterminowani byli ludzie w podeszłym wieku. Rozpoczęto zbieranie podpisów. W ciągu kilku dni, w siedmiu wsiach komitet zebrał ich ponad tysiąc. Zarząd komitetu codziennie kontaktował się telefonicznie z Rejonowym Odziałem Poczty Polskiej SA w Ostrołęce. Jej przedstawiciele tłumaczyli, że placówka w Porębie jest deficytowa i w takim kształcie jak dotychczas istnieć nie może oraz, że decyzja o zamknięciu już zapadła.
23 grudnia, w trakcie rozmów, Dyrekcja Poczty, wyraziła zgodę, by placówkę w Porębie poprowadziła jej dotychczasowa pracownica.

Rozpoczęcie działalności agencji poczty w Porębie jest jednak możliwe dopiero od 1 lutego. Do tego momentu, wszystkie usługi pocztowe, oprócz nadawania paczek, będą realizowane u listonoszy w terenie, a każdego dnia roboczego od godz. 8.00 do 9.00 przed budynkiem dotychczasowej poczty, w samochodzie dyżur będzie pełnił listonosz.

Od 1 lutego agencja pocztowa rozpocznie przyjmowanie interesantów w nowym lokalu w Porębie.

Oprac. D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl