Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, Michała„Mamy prawo do…”

(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.42)

W bieżącym roku wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym świętuje jubileusz dwudziestolecia istnienia na terenie miasta.

Od kilku miesięcy trwa akcja promująca to wydarzenie. Jej finał będzie miał miejsce 10 września w „Hutniku”. Tymczasem, 18 sierpnia przy ulicy Sowińskiego przy fontannie otwarto wystawę „Mamy prawo do…”. Inicjatywę tę PSOUU zrealizowało przy wsparciu gminy Wyszków, w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wczoraj dziś jutro przeciw dyskryminacji”.

Wystawa prezentuje ciąg praw, spostrzeżeń i dokonań, które udało się osiągnąć w ciągu działalności stowarzyszenia. Przybyłych na otwarcie witała przewodnicząca zarządu Urszula Mikołajczyk.
– Kampanię rozpoczęliśmy w maju tego roku – poinformowała. – Rok temu zorganizowaliśmy debatę na temat „Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych”, szkolenia dotyczące zadania „Bliżej siebie”, które były skierowane do pracowników samorządów gminnych oraz ich jednostek organizacyjnych – zaznaczyła.
Jak stwierdziła, w trakcie wieloletniej działalności koła dużą wagę jego współpracownicy przykładali do walki z dyskryminacją i wykluczeniem osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przestrzegania wobec nich praw człowieka. U. Mikołajczyk szczególne słowa podziękowania skierowała w stronę burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, za jego otwartość i wsparcie działań podejmowanych przez PSOUU, pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.
– Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Jest to bardzo dobrze przyjęta forma zewnętrznych prezentacji, które docierają do wielu osób z naszego miasta – zaznaczył burmistrz G. Nowosielski.
Do tej pory w maju i czerwcu 2014 r. odbył się cykl szkoleń dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Istota niepełnosprawności intelektualnej, savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”, dni otwarte w WTZ i OREW dla uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania.
10 września PSOUU Koło w Wyszkowie zaplanowało uroczystość. Już 5 września w kościele pw. św. Wojciecha zainauguruje ją o godz. 11.00 msza św. jubileuszowa. 8 września w sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury obędzie się projekcja głośnego filmu „Chce się żyć”, natomiast 10 września – gala jubileuszowa.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta