Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaZ nowym w nowy rok szkolny

(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.40)

Już są! Pierwsza – kolorowa, ogrodzona, świetnie wyposażona, druga równie profesjonalnie wykonana. Chodzi o najnowsze inwestycje, które zrealizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Jackowie Górnym we współpracy w gminnymi władzami – plac zabaw i boisko wielofunkcyjne.

Pierwsze przedsięwzięcie – plac zabaw – to konsekwencja zakończenia projektu „Wymarzone przedszkole gwarancją dobrego startu”. Koszt, który pokryło Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z tradycjami” prowadzące szkołę w Jackowie Górnym to 48 050 zł. Inicjatywę wsparła również gmina Somianka.
Dzisiaj plac przed szkołą wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze na początku roku. Na całym terenie obejmującym plac zabaw została wykonana bezpieczna nawierzchnia, a dookoła postawiono drewniany płotek z furtką. Dzieciom, do zabawy będzie służył taki sprzęt, jak: huśtawka z siedziskiem typu bocianie gniazdo, koniczyna na sprężynach, duża piaskownica (3m x 3m) i dodatkowo dwa zestawy zabawowe. Wkład Somianki to budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego, parkingu oraz doposażenie placu zabaw w karuzelę, podwójną huśtawkę, huśtawkę ważkę z czterema siedziskami, ławki i kosze na śmieci. Władze gminy zdecydowały także o uzupełnieniu ogrodzenia i żwirowej nawierzchni, zadbały też o poprawienie stanu drogi prowadzącej do szkoły.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl