Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2023 r., imieniny Cypriana, JustynyGroźne podtopienia

(Zam: 04.01.2011 r., godz. 12.25)

Na terenie gminy Rząśnik wylała rzeka Narew. Wójt Paweł Kołodziejski 29 grudnia wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe dla sołectw Plewica i Rogóźno.

Podtopieniu uległo jedno gospodarstwo w Plewicy i cztery w Rogóźnie. Gmina przygotowywała mieszkańców do ewakuacji, w której miało pomóc wojsko. Nie przeprowadzono jej jednak, bo następnego dnia sytuacja powodziowa zaczęła się normalizować i do 3 stycznia stan wody się nie podniósł.

W gospodarstwach w Rogóźnie woda jest umiarkowanie głęboka, przejście do nich jest trudne, ale możliwe, natomiast gospodarstwo w Plewicy jest otoczone wodą, więc nie można inaczej się z niego wydostać, jak tylko pieszo. Jego mieszkańcy przenieśli swoje dzieci do dziadków, skąd łatwiej im będzie dotrzeć do szkoły. W razie konieczności, opuszczenie gospodarstwa nie będzie łatwe ze względu na dużą liczbę zwierząt i zalany teren, na który mogą wjechać tylko amfibie.

Gmina i odpowiedni służby monitorują sytuację na bieżąco i jeśli zaistnieje taka potrzeba, są gotowe do ewakuowania mieszkańców i ich dobytku.

E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta