Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaZłota Jodła dla „Wyszkowa”

(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.29)

Działający w Zespole Szkół w Leszczydole Nowinach Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” wziął udział w 41. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach (6-20 lipca 2014).

Na przeglądzie konkursowym w ramach festiwalu zaprezentował folklor na najwyższym poziomie i otrzymał „Złotą Jodłę”.

Poza zmaganiami konkursowymi program festiwalu przewidywał także parady, koncerty na kieleckim rynku, występy w okolicznych miejscowościach, warsztaty artystyczne, imprezy integracyjne, relaks w kieleckich obiektach sportowych i wycieczki krajoznawcze.
Młodzi tancerze z „Wyszkowa” wzięli udział w korowodzie na otwarcie festiwalu, zatańczyli podczas koncertu „Świat Folkloru”, uświetnili otwarcie wystawy „Grand Canyon”, której współorganizatorem był konsulat amerykański w Krakowie, zatańczyli na koncercie galowym. Większość czasu pomiędzy próbami i prezentacjami spędzili jednak na warsztatach artystycznych, do prowadzenia których organizatorzy kieleckiego festiwalu zaprosili wysokiej klasy specjalistów. „Wyszków” ćwiczył technikę tańca klasycznego pod okiem Sebastiana Białobrzeskiego, poznał podstawy hip-hopu i salsy na zajęciach z Jackiem Suchińskim, a umiejętności aktorskie doskonalił na warsztatach teatralnych z Lilianą Wuczkowską-Petri.
Mimo napiętego programu i dość kapryśnej pogody, udało się też odpocząć nieco na kieleckiej odkrytej pływalni i „zaliczyć” część atrakcji turystycznych, w jakie obfituje Ziemia Świętokrzyska. Dzieciom z Leszczydołu szczególnie podobało się zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, wizyta w Geoparku Kielce oraz wycieczka na Święty Krzyż.
Na festiwalu nie mogło się obejść bez świetnej zabawy na imprezach integracyjnych. Harcerze zadbali, by nie zabrakło nie tylko wieczornych dyskotek, ale też nauki pląsów i piosenek harcerskich. Nasi tancerze szczególnie mocno zżyli się z Polsko-Kanadyjskim Zespołem Folklorystycznym z Toronto (laureatem Srebrnej Jodły). Warsztaty folklorystyczne z Kanadyjczykami prowadził Piotr Skawski (choreograf ZPiT „Wyszków”), a owocem wspólnej pracy był polsko-kanadyjski finał krakowiaka, wykonany przez oba zespoły na koncercie galowym. Podczas pożegnania wśród wielu ciepłych słów, a czasem i łez, wymieniano się pamiątkami i adresami.
Więcej informacji o tegorocznym festiwalu w Kielcach (w tym zdjęcia, reportaże i wywiady) można znaleźć na jego oficjalnej stronie: http://festiwal-kielce.zhp.pl.
A.S.
***
Materiał pochodzi z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl