Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyOkiem rzuciłam

(Zam: 20.08.2014 r., godz. 17.09)

W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Przetarg z wieloma zastrzeżeniami” dotyczący przetargu, który przeprowadziła gmina Wyszków na wydanie przewodnika turystycznego oraz folderu promocyjnego gminy. Brak profesjonalizmu, kpinę z prawa zamówień publicznych i składających oferty zarzuca Urzędowi Miejskiemu jeden przedsiębiorców startujących do przetargu.

Ciąg pomyłek
Prawo zamówień publicznych jest skomplikowane, nie znam się na nim i nie będę się odnosiła do niego odnosiła. Moją uwagę zwróciło to, że urzędnicy popełnili błąd przy ocenie jednej z ofert i po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez oferenta dokonali ponownej oceny oferty. Cóż, każdy człowiek (a człowiekiem jest również urzędnik) ma prawo popełnić błąd. Dlaczego o tym piszę?

***

Do „Głosu Wyszkowa” (do 2 innych gazet również) trafiło pismo PWiK dotyczące artykułu „Z kranu jak z butelki?”, który ukazał się w nr 31 „Wyszkowiaka”. PWiK zarzuca „Wyszkowiakowi” zamieszczanie nierzetelnych informacji, błędnej interpretacji wyników dotyczących m.in. zawartości żelaza w uzdatnianej wodzie w sieci wodociągowej. W wyszkowskiej kranówce zawartość żelaza wynosi 0,02 mg/l, a nie jak błędnie podała gazeta 0,2 mg/l. Być może zarzuty PWiK można by uznać za słuszne gdyby nie to, że „Wyszkowiak” w następnym wydaniu gazety (nr 32) na str. 5 zamieścił sprostowanie do artykułu oraz przeprosił za pomyłkę. Skoro gazeta sprostowała pomyłkę, to dlaczego została oskarżona o zamieszczenie nierzetelnych informacji? Dlaczego PWiK tak szybko zaatakowało „Wyszkowiaka”, skoro wiedziało, że pojawi się sprostowanie? Już pisałam, że każdy człowiek ma prawo popełnić błąd (a człowiekiem jest również dziennikarz). Dziwne tylko, że wybacza się błędy urzędników, nie wybacza się jednak błędów dziennikarza. Tak na marginesie dodam, że od dawna jestem smakoszem wyszkowskiej kranówki i bojkotuję kupowanie butelkowanej wody. Tym bardziej ucieszyła mnie informacja podana w „Wyszkowiaku”, że nasza woda jest the best!

„A było tak ładnie”
Tak napisał „Nowy Wyszkowiak”. Tuż przed obchodami 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na skwerku na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Pułtuskiej pojawiła się zielona trawka z rolki. Trawa szybko się pojawiła i tak samo szybko uschła, gdyż nikt nie zadbał o jej podlewanie w upalne dni. Pracownicy magistratu mówią, iż inwestycja nie jest jeszcze zakończona, lecz „podczas odbioru trawa ma być zielona”. Jestem przekonana, że w czasie odbioru inwestycji trawka będzie soczyście zielona! Ile czasu trawka będzie „trzymała” zieleń nie wiem, gdyż jak widać uzależnione jest to od pogody. Jeśli będzie deszczyk, trawka będzie zielona, jeśli będzie słonko, nabierze koloru żółtego.

Gminne inwestycje
„Wyszkowiak” opublikował artykuł „Radni na placu budowy”. Radni miejscy po raz kolejny po placach budowy paradowali w odblaskowych kamizelkach. Jednakże w trakcie tej wizytacji pan Jan Abramczyk zaprzeczył przypuszczeniom niektórych mieszkańców Wyszkowa, że w roku wyborczym gmina najwięcej inwestuje. Pan Abramczyk przedstawił wykres, według którego w 2013 r. gmina na inwestycje wydała więcej. Jestem rozczarowana, że gazeta nie wydrukowała tego wykresu. Bardzo chciałam zobaczyć, jak przedstawiają się wykresowe słupki w kolejnych latach obecnej kadencji.

Po co aż tyle?
W mojej gazecie znalazła się krótka informacja „Oświetlenie tylko po lewej”. Jak wiemy, dobiega końca inwestycja na ul. I AWP (od ul. Komunalnej do ul. Sosnowej). Moją uwagę zwróciło zdjęcie, którym redakcja przystroiła artykuł. Na nim widać mnogość latarni ustawionych przy ulicy i nie wiem, czy ktoś już policzył, ile ich tam jest. Z ciekawości pojechałam więc obejrzeć najbardziej oświetloną ulicę Wyszkowa. Wiele razy narzekaliśmy na niewłaściwe doświetlenie naszego miasta (co prawda chodziło głównie o doświetlenie przejść dla pieszych), ale moim zdaniem ulica I AWP została doświetlona aż nadto. Bardzo ładnie ulica nie wygląda, oświetlenie będzie za to na pewno bardzo kosztowne.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Cieć, w dniu 21.08.2014 r., godz. 00.50
POd latarnia najciemniej. Jak się nie inwestuje, to się nie ukradnie - mówi stare POwskie przysłowie!
PWiK
Dodane przez Kask w Folii, w dniu 21.08.2014 r., godz. 09.26
Niech rzetelne p. Jastrzębska z PWiK wytłumaczy swoje niedomagania, które spowodowały zatrudnienie kacyka Z. Wiśniewskiego? W czym była aż, taka kiepska.
Po co aż tyle?
Dodane przez Naćkany, w dniu 21.08.2014 r., godz. 10.26
Nasraćkane tech latarni na gęsto. Bociany bedą miały gdzie gniazda budować. Tylko zobaczcie gdzie ta "reprezentacyjna" arteria prowadzi? Do Rząśnika!
Dodane przez Si, w dniu 26.08.2014 r., godz. 12.37
W najświeższym Wyszkowiaku "Kosewska na wakacjach" - doglądała inwestycji! Napisała gdzie była, czy z wrodzoną jej "skromnością" podała, że nie zareklamuje tej miejscowości, bo to przecież "nie etyczne panie bułłłmistrzu".
PiS od "brudnej" roboty!!!
Dodane przez Hańba!, w dniu 26.08.2014 r., godz. 16.24
Także w dzisiejszym Wyszkowiaku: "Pis nie ma kandydata na burmistrza..." PO co PiSowi burmistrz - to wiadomo - dla obsadzenia swoim człowiekiem stołka. PO co mieszkańcom PiSowski burmistrz, co jak marionetkowy Warpas jest narzędziem Nowosielskiego w obrzydliwych rzeczach jak zlikwidowanie szkół, a w istniejących stołówek wraz ze zwolnieniem kucharek. Zlikwidowaniem etatów pań woźnych, nazywanych POgardliwie przez władzę w tym Nowosielskiego, sprzątaczkami! PO co nam PISowski burmistrz, który jak Warpas z PiS pozwalniał w ramach "racjonalizacji zatrudnienia" słabe kobiety, a który to burmistrz z PiS jednocześnie toleruje na stołku statysty - zastępcę prezesa PWiK - kacyka PZPR owskiego Zbigniewa Wiśniewskiego, z pensją ponad 8 tys zł!!! PO co nam w mieście obłudny i rządny stałków PiS (Prawo i Sprawiedliwość!)? Który zwalnia biednych, a tuczy POstkomuchów. Co na ten temat ma do powiedzenia "prawy i sprawiedliwy" Sobczak! Człowiek podobno "oburzony" na postkomusze układy!!! Dosyć panowie i panie tej waszej obłudy i hipokryzji. Jak tylko zarejestrujecie swój komitet z nastawieniem na korytnictwo zadam wam wszystkim otwarte pytania o wszystkie niewygodne dla was i kompromitujące was rzeczy. Oficjalnie! Z kopią odesłaną do wszystkich lokalnych posłów i samego prezesa!!!
Po co nam taki PiS!
Dodane przez Pani, w dniu 26.08.2014 r., godz. 22.54
Zmieńcie panowie szłajda sztandary, oszczędźcie partii jej dobre imię. A sobie wstydu!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl