Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaGmina przegrała spór o alkohol

(Zam: 20.08.2014 r., godz. 16.43)

W sklepie „Żabka” można sprzedawać alkohol. Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało rację przedsiębiorcy w sporze z gminą Wyszków.

Niedaleko sklepu „Żabka” są Pawilon Handlowy, czy sklep nocny popularnie zwany „Grzybkiem”, tam alkoholem handluje się od lat. Dlaczego więc gmina odmówiła wydania zgody na handel napojami wyskokowymi w „Żabce”? Powołała się na uchwałę Rady Miejskiej, według której „ze względu na szczególny charakter zabudowy wprowadza się stały zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie osiedli domów jednorodzinnych – w punktach sprzedaży zlokalizowanych w budynkach w zabudowie szeregowej”. Przedstawiciele gminy uznali, że lokalizacja „Żabki” spełnia te kryteria. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholach negatywnie zaopiniowała wniosek przedsiębiorcy o pozwolenie na handel alkoholem. Ten zaczął się odwoływać. W sprawę zaangażowany był też właściciel nieruchomości, który wynajmuje lokal „Żabce”. Ostatecznie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ostrołęce uznało, że lokalizacja, w której znajduje się „Żabka”, nie uprawnia burmistrza do odmowy udzielenia zgody.
– Członkowie Samorządowego Kolegium Odwoławczego byli na wizji w terenie i po niej wydali postanowienie – podsumowuje naczelnik wydziału ogólnego i spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego Barbara Bożuta, który zajmuje się m.in. kwestiami dotyczącymi zezwoleń na alkohol.
– Zatem burmistrz, jako organ udzielający zezwoleń, nie miał innej możliwości jak wydać zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.
J.P.

Komentarze

Alk %
Dodane przez Czerwony Nos, w dniu 24.08.2014 r., godz. 22.49
Decyzje rady, gdzie aż roi się od ex albo czynnych amatorów procentów! Hipokryzja!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl