Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaWakacyjne zajęcia plastyczne w „Hutniku”

(Zam: 20.08.2014 r., godz. 16.37)

Blisko 20 dzieci z gminy Wyszków uczestniczyło w trzydniowych warsztatach plastycznych organizowanych w ramach wakacyjnego programu Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Pod okiem Ireny Filipowicz, Joanny Paprockiej i Agaty Dylewskiej dzieci rozwijały swoją kreatywność, uruchamiały wyobraźnię, a w efekcie tworzyły imponujące prace plastyczne.
Były już zajęcia taneczne, warsztaty teatralne, inicjatywy plenerowe, spektakle dla dzieci, wyświetlane filmy, koncerty, a w ubiegłym tygodniu, od wtorku do czwartku wakacyjną propozycją „Hutnika” były zajęcia plastyczne. Każdego dnia, przez godzinę od 9.30, wyszkowscy uczniowie mogli szkolić swoje umiejętności manualne. Robili kartonowe węże, które wyklejali różnymi ozdobami, tworzyli też własne rysunki i obrazy inspirowane wystawą Mirki Machel. Tu ich zadaniem było dokładnie przyjrzeć się wywieszonej we foyer twórczości artystki, zwrócić uwagę na użyte barwy i kolory poszczególnych elementów, a następnie namalować własne dzieło zainspirowane obserwacjami.
– Te zajęcia rozwijają kreatywność u dzieci, uczą myślenia, właściwego używania kolorów – mówiła instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz.
Opiekunki zwracały maluchom uwagę na występowanie barw i ich przenikanie się w naturze. Podczas warsztatów grupa uczyła się rysować i malować różnymi technikami i narzędziami, stanowiło to świetną lekcję plastyki i doskonałą zabawę, a także okazję do integracji. Każdego dnia na zajęciach pojawiała się grupa dzieciaków z osiedla Serocka, objętych programem „Razem Bezpieczniej” wraz ze streetworkerką Renatą Zmaczyńską-Zadrożną. Jak zauważyła opiekunka, dzieci tak polubiły warsztaty, że z każdym dniem chętnych na nie było coraz więcej.
– Sztuka ma to do siebie, że stanowi zupełnie inny świat – stwierdziła Renata Zmaczyńska-Zadrożna. – Tworząc maluch odrywa się od swoich smutków, nabywa nowe spojrzenie na samego siebie. Ważne jest, aby dziecko zauważyło swój potencjał i zaczęło go rozwijać. Wejście w świat wyobraźni jest bardzo relaksujące.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl