Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraDąbkowski na Tour de Pologne

(Zam: 20.08.2014 r., godz. 16.32)

Konrad Dąbkowski jako pierwszy w historii kolarz rodem z Wyszkowa, wystartował w największym krajowym wyścigu kolarskim – Tour de Pologne.

Na kolarza z grupy Active-Jet Team, kibice liczyli zwłaszcza podczas pierwszych etapów narodowego touru. Na premierowym etapie (o którym pisaliśmy w poprzednim wydaniu naszego tygodnika), Dąbkowski uzyskał 76. lokatę. Wyszkowianin poprawił ten rezultat podczas jazdy z Torunia do Warszawy, gdzie uzyskał 57. miejsce. Apogeum Dąbkowski osiągnął podczas ostatniego „nizinnego” etapu TdP, na trasie Kielce-Rzeszów. Reprezentujący barwy narodowe zawodnik z Active-Jet Teamu zajął świetne 12. miejsce. Potem wyścig przeniósł się „w góry”. Na czwartym etapie, Dąbkowski zajął niezłe, jak na sprintera, 47. miejsce. Na piątym etapie nasz kolarz znalazł się w końcówce stawki, a podczas szóstego był zmuszony zrezygnować z dalszego udziału w wyścigu. Sam zawodnik swoją decyzję wytłumaczył zatruciem pokarmowym. Cały Tour de Pologne wygrał Rafał Majka – wschodząca gwiazda nie tylko polskiego, ale i światowego kolarstwa.
Debiut Konrada Dąbkowskiego na wyścigu tej rangi należy natomiast ocenić bardzo dobrze. Przed naszym zawodnikiem kolejne starty – o kolarzu grupy Active-Jet Team będzie można regularnie czytać na stronach naszego tygodniku.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl