Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaProblem z trybunami i boiskiem

(Zam: 13.08.2014 r., godz. 17.25)

Gmina Wyszków ma problem z przynajmniej dwiema realizowanymi obecnie inwestycjami. Mimo że minął wyznaczony termin, wybrana w przetargu firma nadal nie dostarczyła przenośnych trybun na stadion przy ul. Kościuszki.

Zapewne nie uda się też zakończyć w terminie budowy boiska w Rybnie.
Firma Profi Sport Budownictwo z Rzeszowa, jako oferująca najniższą cenę, wygrała przetarg na dostawę i montaż nowych trybun. O ile rozbiórka starych betonowych poszła sprawnie, o tyle miejski samorząd na nową konstrukcję nadal czeka. Teoretycznie (jak wynika z dokumentacji przetargowej) powinna ona pojawić się przy ul. Kościuszki najpóźniej 4 sierpnia, jednak każdy, kto mija stadion od strony ul. Okrzei zauważy, że teren jest pusty. Urzędnicy są w kontakcie z wykonawcą, któremu za niedotrzymanie terminu grozi nałożenie kar umownych.
Nie jest też wykluczone, że takie kary spotkać mogą także firmę Roboty Ziemne-Budowlane Janusza Mroza z Legionowa, która buduje boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół w Rybnie. Powinna zakończyć prace do 20 sierpnia, a ma do wykonania boisko do piłki nożnej z syntetycznej trawy, boisko wielofunkcyjne z poliuretanu za 610 509 zł.
– To nie pierwsza i nie ostatnia budowa, która się opóźnia z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, a nie inwestora, inspektora nadzoru, czy dokumentacji projektowej – mówi zastępca burmistrza Adam Mróz. – Samo straszenie konsekwencjami wynikającymi z umowy na niektórych działa, na niektórych nie. Najczęściej w takich przypadkach trafiamy na takich wykonawców, którzy postępowań sądowych, wypowiedzianych umów mają dużo za sobą i dla nich to nie jest straszne.
Adam Mróz obiecuje egzekwowanie od wykonawcy zapisów przewidzianych w umowie. Jej wypowiedzenie to dla gminy raczej ostateczność – wiąże się z koniecznością ogłoszenia nowego przetargu i wydłuży procedury. A sezon rozgrywek zbliża się wielkimi krokami – w sobotę 16 sierpnia odbędzie się mecz pierwszej kolejki z udziałem Bugu Wyszków w nowym sezonie rozgrywek.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 13.08.2014 r., godz. 22.34
Przykro patrzeć jak przez zaniedbania zarządcy obiektu, brak remontów i modernizacji stadionu straciliśmy jedną z trybun. Te poganianie wykonawców to jest gra pozorów bo burmistrz nie pozostawia złudzeń, chce przenieść bazę sportową na obrzeża miasta. Uważam, że powinniśmy bronić nasz kameralny stadion, zmodernizować go, polepszyć bieżnię, aby służył wyszkowskiemu sportowi i rekreacji. Pod budownictwo wielorodzinne jest jeszcze wiele terenów w Wyszkowie, władza samorządowa nie powinna brać udziału w walce developerów o nowe grunty. Jeśli mamy wolne pieniądze na sport to powinniśmy je przeznaczyć na profesjonalne szkolenie młodego narybku piłkarskiego, unowocześnianie bazy treningowej, organizacja campów z znanymi piłkarzami, które przyciągają młodych zdolnych itp.Pieniędzy w sporcie nigdy za dużo i wydawanie pieniędzy na nowy stadion powinno się wiązać z pozyskaniem bogatego sponsora na wiele lat aby wiązała się ta inwestycja z sukcesem sportowym. Wydanie wiele milionów na nowy stadion wiąże się z corocznym dokładaniem do niego na utrzymanie. Czy nas na to stać? Nie bo są inne wyzwania.
Dodane przez Knom, w dniu 14.08.2014 r., godz. 10.05
Zróbmy ranking zarządców, dyrektorów, kierowników i prezesów. Określmy lata, które będziemy brać pod uwagę oraz kryteria. POrównajmy i wyciągnijmy wnioski.
Dodane przez B., w dniu 14.08.2014 r., godz. 13.58
Jednym z kryteriów niech będzie zdolność pozyskiwaniia środków zewnętrznych w tym unijnych. Pan od stadionu i prezes PWiK niewiele mają w tym zakresie zasług.
Dodane przez Stella, w dniu 19.08.2014 r., godz. 17.51
Za mało jest w Wyszkowie rotacji. Ruch spowodowałby w tym mieście ożywienie. Nowosielski popadł w rutynę i osiągnął już szczyt swoich możliwości. W dzisiejszych czasach, ten kto stoi w miejscu - cofa się, a wraz z nim całe miasto. Cnotą jest wyczucie kiedy odejść ze sceny. Potem obrzuceni zostaniecie pomidorami i wywiezieni na taczce.
Dodane przez Klincz, w dniu 19.08.2014 r., godz. 22.40
Przez lata nic nie zrobił dla tego stadionu, nic dziwnego, bo poza osiłkostwem w młodości nic nie uprawiał. Teraz znów zaczął chodzić na siłownię. Po co mu stadion, przecież to nie wiejska zabawa z końca lat 90?
Trybuna
Dodane przez Daro, w dniu 20.08.2014 r., godz. 08.35
Zastanawiam się czy nowa trybuna z rurek stalowych będzie bezpieczniejsza od starej ??? Niech nasze władze odkryją karty i ujawnią prawdziwy powód rozebrania starej trybuny. Czy tym powodem nie jest przypadkiem przygotowywanie terenu dla dewelopera pod budowę osiedla ?
Zwróć koleś kasę !
Dodane przez Sprawiedliwość, w dniu 20.08.2014 r., godz. 09.43
Pan A. Mróz bardzo dobrze radzi sobie z organizowaniem dożynków. Na tej zdolności kończy się jego przydatność ! Ponieważ jednak, mało kogo interesują tego typu imprezy powinien zmienić prace na przylegającą do jego uzdolnień. Pan Mróz powinien poczuć się, w końcu zobligowanym do zwrócenia podatnikom niesłusznie pobranych wynagrodzeń w okresie swego zatrudnienia w gminie .

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl