Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

„Dąbek” zadebiutował w TdP

(Zam: 13.08.2014 r., godz. 16.38)

W niedzielę 3 sierpnia w Gdańsku wystartował 71. Tour de Pologne. W najważniejszym wyścig kolarskim w kraju zadebiutował wyszkowski kolarz, Konrad Dąbkowski.

Konrad Dąbkowski startuje w Tour de Pologne jako członek ośmioosobowej reprezentacji Polski. Kolarz grupy ActiveJet Team zasłużył sobie na udział w wyścigu bardzo dobrymi występami w tym oraz ubiegłym sezonie ProLigi. 71. edycja słynnego wyścigu wystartowała spod Stoczni Gdańskiej. Był to swoisty hołd dla Solidarności i związanych z nią wydarzeń historycznych z ubiegłego wieku. Patronem startu oraz otwarcia wyścigu był były prezydent kraju oraz legenda Solidarności – Lech Wałęsa.
Pierwszy etap liczył 226 km. Niedzielna jazda obfitowała w niespodzianki i dramatyczne zwroty akcji. Kolarze musieli zmagać się z upałem, a także opadami deszczu i gradu. Bardzo trudne warunki atmosferyczne sprzyjały tzw. „harcownikom”, którzy organizowali ucieczki z peletonu. Na trasie nie zabrakło kilku kraks. Ostatecznie pierwsze miejsce po fascynującej walce na finiszu zajął Białorusin Yauheni Hutarovich. Drugi był Rosjanin, Roman Maikin, a trzeci Włoch, Manuel Mori. Najlepszy z Polaków, Grzegorz Stępniak, zajął 11. miejsce. Konrad Dąbkowski uplasował się na 76. lokacie (na 163 zawodników, którzy dotarli do mety).
W najbliższym tygodniu kolarze powalczą na kolejnych etapach krajowego touru. Początkowo będą to rundy „sprinterskie” (bez odcinków typowo górskich), na których szczególnie liczymy na dobre występy Dąbkowskiego.
O wynikach wyszkowskiego kolarza będzie można przeczytać w przyszłym numerze naszego tygodnika. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl