Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

W krainie chlebem pachnącej, miodem płynącej…

(Zam: 06.08.2014 r., godz. 17.30)

Odbywający się Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku zdobył już świetną renomę i wielu sympatyków. Impreza każdego roku przyciąga liczne grono smakoszy swojskich wyrobów i amatorów świetnej zabawy, nie tylko z powiatu wyszkowskiego, ale także innych zakątków regionu.

Tak również było podczas kolejnej edycji festiwalu, która odbyła się 3 sierpnia. Jak zwykle smaki miodu i chleba zachwyciły degustatorów.

Od samego rana Kamieńczyk tętnił życiem. Liczne stragany odpustowe oraz przygotowane stoiska ze smakołykami robiły imponujące wrażenie. Tradycyjnie już oficjalnie festiwal rozpoczęła o godz. 12.00 msza święta odpustowa w miejscowym kościele, w trakcie której o oprawę muzyczną zadbała Radzymińska Orkiestra Dęta pod batutą dyrygenta Zbigniewa Kusia. Również później zagrała koncert przed zebraną publicznością na rynku. Oprócz orkiestry na festiwalowej scenie wystąpiły także zespół „Sława” z Zabrodzia, „Wyszkowiacy” z Wyszkowa oraz odbył się pokaz mody ekologicznej pt. „Zostań ambasadorem ekologii” przygotowany przez Centrum Kultury Informacji i Sportu w Tłuszczu. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali Kapela Łochowska i zespół „Kurpianka-Cepelia” z Kadzidła. Imprezę poprowadził Mariusz Kubeł.
– Festiwal służy temu, aby promować i oceniać produkty, z których ta ziemia słynie: miody pitne, zboża i złociste chleby – rozpoczął imprezę.
Od godz. 14.00 wszystkich smakoszy na degustację swoich specjałów zaprosiła Kuźnia Kurpiowska z Pniewa. W trakcie niedzielnego spotkania chętni brali udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność, a były to m.in. konkurs osiewania mąki, konkurs „z miodem”, konkurs „ze zbożami”, konkurs „z mąką” i konkurs „mleczny”. Każdy uczestnik otrzymał słodkie upominki. Piekarze z Warmii i Mazur – Artur Ziemacki oraz Piotr i Roman Kuzykowie zaprosili do pieczenia chleba wszystkich zainteresowanych. W sumie swoje umiejętności kulinarne miało możliwość sprawdzić 36 osób.
Na festiwal przybyli włodarze miasta, m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, radni Jerzy Turek, Jan Abramczyk i Wojciech Rojek oraz sołtys Kamieńczyka Marek Curuł i proboszcz tutejszej parafii ks. Kazimierz Sztajerwald.
– Witam państwa na przesmacznym i klimatycznym festiwalu miodu i chleba – zwrócił się do zebranych burmistrz G. Nowosielski. – Cieszę się, że z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie wystawców, jak też osób, które odwiedzają stoiska – zaznaczył.
Odbyła się premiera questu „Spacerkiem po Kamieńczyku”, na który zaprosiła gmina Wyszków we współpracy z Fundacją Questingu. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków”. Dzięki nowej grze terenowej jest okazja na głębsze poznanie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego jakie ma w sobie region. Wszelkie informacje na temat gry terenowej można było uzyskać w stoisku Punktu Informacji Turystycznej.
Odbyła się też wystawa dawnych urządzeń domowego użytku, pochodząca z Muzeum Etnograficzno-Historycznego Henryka Słowikowskiego.
Konkurs na najlepszy festiwalowy wyrób wygrała piekarnia PSS „Społem” z Wyszkowa za chleb litewski (nowość w ofercie wyszkowskiego „Społem”), zaś wyróżnienie otrzymała piekarnia „Ratuszowa” Radzikowskich z Siedlec.
Organizatorzy przygotowali specjalny pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamieńczyka. Tuż po nim, na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Rudi Schuberth wraz z zespołem Wały Jagiellońskie. Publiczność bawiła się przy największych przebojach grupy.
Organizatorem festiwalu była gmina Wyszków.
M.P.
Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Foto
Festiwal Miodu i Chleba 2014
fot. Justyna Pochmara

Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku, który można znaleźć pod adresem www.facebook.com/tygodnikwyszkowiak

Komentarze

Dodane przez Dafne, w dniu 06.08.2014 r., godz. 17.47
Przed sceną przydałaby się jakaś wykładzina. Kurz był zabójczy.
Dodane przez hajke, w dniu 06.08.2014 r., godz. 18.41
Wystarczyłoby żeby nad ranem dzielna straż ogniowa zlała porządnie boisko wodą, może byłoby mniej kurzu.
Dodane przez elvis, w dniu 07.08.2014 r., godz. 11.17
Zaden z organizatorów nie postarał się o zlikwidowanie tej plaży przed sceną.Przy takim skwarze nie było gdzie tyłka posadzić a co mowić o chodzeniu po tym piasku.A tyle jest tam osób włodarzy.co witało zgromadzonych, a tu ani żadnej ławki ani parasola.Najlepiej to iść na łatwiznę.
Dodane przez starsza osoba, w dniu 07.08.2014 r., godz. 13.59
Panie burmistru, jeśli Pan i Pana Gmina współorganizuje Festiwal miodu i chleba to powinna roważyć ,że iosoby starsze i seniorzy powinni mieć jakieś miejce siedziące.Wiadomo, że Te osoby nie powinny być zdane na szukanie miejsc siedzących.ich powinno się uwzględnić.Nie po to przyszli aby stać.Czy organizatorzy Festiwalu liczyli na to,że tak powinno być.Zwracam sie do P. Burmistrza Wyszkowa.Jeśli się coś organizuje, a tu poszły wielkie pieniądze trzeba wziąć pod uwagę różne warianty.Oby się nie powtórzyła impreza z 20 lipca 2014 r w Lucynowie. Jeśli nie dopisała pogoda ,nikt nie zarobił to czepiają się tych osób, którzy wogóle nie brali udziału. Tam w Lucynowie P.SoLtys każdego roku coś organizuje, i zarabiają nie tylko ona ,ale jej dzieci i członkowie rodziny.
Dodane przez krzyś, w dniu 07.08.2014 r., godz. 15.17
Wsystko było ok.Inicjatywa Gminy Wyszków zero.SołtysKamieńczyka zero. Dobrze że dopisali ,wytwórcy miodu i cheleba.Dla nich największe podziękowania. Jeśli chodzi o Gminę Wyszów wydając taką kwotę na Festiwal Mzgromadzodzonyiodu i Chleba ,sprostała w sumie w 30% osobom zgromadzonym na tym festiwalu.Brak miejsc siedzących.Powtórka z ubiegłego roku.Zero zaangażowania wszyscy lecą na latwiznę,myśląc ,że ciemny lud to kupi.
Dodane przez Demos, w dniu 07.08.2014 r., godz. 17.44
Ci co "trzeba", mieli swoje namioty i parawany. Władza się wyżywi
Dodane przez Cieć, w dniu 08.08.2014 r., godz. 01.17
Jak nie deszcz to słońce. Tu zawsze coś jest nie tak. Impreza widać, że potrzebna, bo zainteresowanie co widać po zdjęciach jest spore. Wyciągnąć wnioski na przyszłość.
laureaci
Dodane przez agaś, w dniu 12.08.2014 r., godz. 09.47
W ubiegłym roku nagrodę zdobył chleb wysokobiałkowy Społem, po którym sie choruje, bo jest zbyt kaloryczny. Ma zbyt duzo wsadu w postaci ziaren, lnu, itp.. Szkoda że Pan Andrzej Murawski piekarz z Latoszkanie nie zaszczyca tego Festiwalu, bo ma bardzo dobry chleb na zakwasie i razowy zytni i zwykły pszenno- żytni a sprzedaje go z samochodu koło targowicy. Przepuszny, długo świezy. Najlepszy jaki jadam. Ciekawe czy ów chleb litewski Społem jest litewski tj na zakwasie, z karmelem i kminkiem, żytnio-pszenny, bez polepszaczy?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl