Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła„Zacisze” już działa

(Zam: 30.07.2014 r., godz. 16.44)

W poniedziałek, 21 lipca oficjalnie otwarto prywatny Dom Pomocy Społecznej w Wólce Grochowej. Działalność prowadzą Jolanta i Robert Rostkowie.

Na otwarcie przybyły władze samorządowe, przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz parafii Długosiodło Stanisław Marzec.

Nowo wyremontowany budynek w Wólce Grochowej spełniał kiedyś funkcję szkoły, a przez 4 ostatnie lata nie był używany. O sprzedaży placówki obecni właściciele dowiedzieli się drogą internetową. Generalny remont rozpoczął się w kwietniu 2013 r. 5 klas zostało podzielonych na pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami. Placówka jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Przez 26 lat pracowałam jako pracownik socjalny w Ośrodku Pomocy Społecznej, więc doskonale orientuję się w tym zagadnieniu. Oficjalne pozwolenie od wojewody na rozpoczęcie działalności otrzymaliśmy pod koniec czerwca – mówi J. Rostek.
Obecnie DPS zapewnia miejsca dla 23 potrzebujących osób. Koszt miesięczny za opiekę nad jednym pensjonariuszem wynosi 2 500 zł. Cena obejmuje całodobową opiekę, dostęp do lekarza medycyny rodzinnej, dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitację, pełne wyżywienie dostosowane do każdego mieszkańca, terapie zajęciową, posługę duszpasterską zgodną z wyznaniem, wygodne, umeblowane pokoje z węzłem sanitarnym, wykwalifikowany personel.
– Gratuluję państwu pomysłu. Widać jak bardzo zmieniają się czasy – powiedział wójt S. Jastrzębski.
Już niedługo do użytku zostanie również oddana podobna placówka w Jaszczułtach.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl