Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraZ wizytą u strażaków i policjantów

(Zam: 30.07.2014 r., godz. 16.35)

Wakacyjny Express Czytelmaniaków z Miejsko Gminnej-Biblioteki Publicznej w Wyszkowie, 17 lipca odwiedził komendę powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie.

Podczas wycieczki dzieciaki dowiedziały się wielu ciekawostek o działalności obu służb, miały okazję przymierzyć mundur strażacki i policyjny, wsiąść za kierownicę radiowozu i samochodu pożarniczego, brały także udział w quizie wiedzy.

35 dzieci pod okiem Małgorzaty Lamparskiej i Marty Gołębiewskiej o godz. 11.00 w czwartek wyruszyły z budynku biblioteki miejskiej w kierunku komendy PSP. Powitał ich kpt. Piotr Warchoł, który zapoznał najmłodszych z planem wspólnego spotkania. Czytelmaniacy obejrzeli wozy strażackie, dowiedzieli się w co musi być zaopatrzony każdy strażak podczas akcji i jakie są cechy charakterystyczne jego ubioru. Mogli przymierzyć hełm, maskę tlenową, posłuchać ciekawych opowieści, zadawać pytania. Sami również odpowiadali na kilka. Maluchy popisywały się wiedzą z zakresu przeciwdziałania pożarom, omawiali też prawidłowe zachowanie podczas wybuchu pożaru. Nie zabrakło pokazu zjazdu ze ślizgu. W dalszej części wycieczki dzieci udały się do Komendy Powiatowej Policji. Na miejscu funkcjonariusze policji – Natalia Siatkowska i Damian Wroczyński z wydziału ds. nieletnich oprowadzili grupę. Podczas krótkiej lekcji o bezpieczeństwie pouczyli maluchy jak zachowywać się w przypadku, kiedy zaczepia je ktoś obcy na ulicy. Omówili też sytuację, gdy nieznajomy zapuka do drzwi. Dzieciaki dowiedziały się także w jakich miejscach można się kąpać, a w których jest to zabronione i na co należy zwracać uwagę spędzając wakacje na plaży. Policjanci poruszyli też temat warunków jazdy na rowerze. Zademonstrowali rower, który nie spełnia wymogów bezpiecznego przemieszczania się na nim i omówili wymagany sprzęt, akcesoria rowerowe oraz zachowania rowerzysty na drodze. Na zakończenie każdy mógł dmuchnąć w alkomat, założyć policyjną czapkę i kamizelkę, a także wsiąść do radiowozu. P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl