Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZadebiutowali w roli aktorów

(Zam: 30.07.2014 r., godz. 16.34)

Co to jest scenariusz, trójwymiar, efekty specjalne, kostiumy filmowe, charakteryzacja, rola, aktor, statysta, epizodysta, dubler, kurtyna, czym różni się film od serialu – na te i wiele innych pytań wyszkowskie dzieciaki znalazły odpowiedź podczas warsztatów filmowych w „Hutniku”.

Czekało na nie wiele atrakcji, zajęcia z charakteryzacji, tworzenie scenografii, a wszystko pod okiem profesjonalistów.

Zajęcia organizowane były 17 i 18 lipca w godz. 10.00-14.00 w ramach wakacyjnego programu Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Prowadzili je reżyser Artur Niedźwiedź ze swoją ekipą: Katarzyną Porankiewicz, Violettą Gmerek, Krystianem Dłubałą i Adamem Marcinkiewiczem. Na początku grupa musiała się ze sobą zapoznać, co umożliwiła wesoła zabawa z piłką. Dzieci stworzyły krąg i rzucając do siebie niewielką okrągłą zabawką wymawiały imię swoje i osoby, od której otrzymały przedmiot. W krótkim czasie wszyscy się zapoznali, a gra pomogła rozluźnić atmosferę i pokonać nieśmiałość. Były zajęcia ruchowe, tańce i podskoki powtarzane za choreografem. Odbył się quiz z tematyki filmowej. Okazało się, że wiedza maluchów wcale nie jest taka mała. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, przy wsparciu Kasi Porankiewicz wyjaśniły wszystkie pojęcia, o które pytał je reżyser. W dalszej kolejności Violetta Gmerek przeprowadziła zajęcia z wizażu i charakteryzacji. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czym zajmuje się charakteryzator, wysłuchały wykładu z zasad charakteryzacji, obejrzały pokaz, po czym wiedzę i umiejętności mogły wykorzystać podczas ćwiczeń praktycznych. Kolejny etap szkolenia obejmował trening dykcji i oddechu. „Zmiażdż dżdżownicę”, „poczmistrz z Tczewa”, „nie marszcz czoła” czy „rozrewolwerowany rewolwer rozrewolwerował się” to sformułowania, które niełatwo wypowiedzieć nawet dorosłemu, a wyszkowskie maluchy poradziły sobie z wyzwaniem i opanowały tę trudność. Pogratulować im można także wcielenia się z powodzeniem w rolę mimów, co wcale nie jest łatwą sztuką. Do odegrania były sceny, w których należało wykorzystywać emocje takie jak radość, smutek czy gniew. Prawdziwym wyzwaniem było stworzenie scenariusza filmowego. Z pomocą opiekunów udało się je zrealizować, obsadzić w rolę poszczególnych uczestników warsztatów, ucharakteryzować zgodnie z odtwarzaną rolą, stworzyć scenografię i nagrać prawdziwy film! Swoją premierę miał on w sobotę 19 lipca w Parku Miejskim K.F. Wazy w Wyszkowie.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl