Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaKino w plenerze

(Zam: 30.07.2014 r., godz. 16.32)

Pokaz przedwojennego niemieckiego horroru w miejskim parku to kolejna odsłona z cyklu miejskich letnich imprez.
W tym sezonie władze gminy postanowiły kontynuować ideę filmowych prezentacji pod chmurką.

Na szczęście nie powtórzył się pech z ubiegłego roku, kiedy to z powodu ulewy impreza została przełożona. Było ciepło, słonecznie i kameralnie. W tym przypadku trudno mówić o wysokiej frekwencji, jednak oglądanie filmu na rozłożonym na trawie kocu w cichym gronie najbliższych, czy znajomych ma na pewno swój urok. Projekcję filmu Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, organizujący wydarzenie, zaplanował na godz. 21.00, jednak już od 19.00 można było korzystać z atrakcji, jaką były warsztaty charakteryzacji filmowej. Nie tylko dzieci, ale i dorośli, decydowali się na ozdobienie ciała, tak jak robią to aktorzy przygotowujący się do wejścia na plan filmowy. Charakteryzacja utrzymana była raczej w konwencji zaplanowanego do projekcji filmu – były realistycznie wyglądające rany, zadrapania. Nie brakowało jednak i tych, którzy wybierali po prostu makijaże nawiązujące do postaci Spidermana, kota, Myszki Miki i innych.
Widzowie mogli obejrzeć też krótki film z bezpłatnych warsztatów filmowych, które kilka dni wcześniej organizował „Hutnik” w ramach swojej wakacyjnej oferty dla najmłodszych.
Wyemitowany kilka chwil później „Gabinet doktora Caligari” to niemiecki niemy horror z 1920 r., zaliczany do klasyki ekspresjonizmu filmowego. Niewątpliwym atutem pokazu, prócz możliwości zapoznania się z wartościowym repertuarem, była muzyka zespołu The Washing Machine, którą grupa wykonywała na żywo ilustrując film. Klimat dźwięków był daleki od tych, które mogą się kojarzyć z niemym kinem – to współczesna, gitarowa, klimatyczna i wciągająca muzyka – choćby tylko dla niej warto było przyjść w sobotę do miejskiego parku.
J.P.
***
Zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć na facebookowym profilu „Wyszkowiaka”: www.facebook.com/tygodnikwyszkowiak

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl