Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaLepsze życie bez uzależnień

(Zam: 30.07.2014 r., godz. 16.28)

W galerii Kordegarda w Warszawie odbyło się uroczyste wystawy pod tytułem „Sztuka przeciwko wykluczeniu”. Wystawa prezentuje młodzież zaangażowaną w program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

W spotkaniu uczestniczyła również aktywnie działająca grupa PaT-owiczów z Długosiodła.

Wystawę zorganizowała Komenda Główna Policji oraz Narodowe Centrum Kultury, a otworzył ją komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński. Wystawa jest jedną z wielu propozycji, które znalazły się w ofercie kulturalnej przygotowanej przez Komendę Główną Policji z okazji obchodów 95-lecia powstania policji państwowej.
Tam, gdzie problemu zagrożenia młodzieży zjawiskami patologii społecznej nie dostrzega rodzina, instytucje, szkoła i zawodowe środowiska osób dorosłych, często jedyną szansą są rówieśnicy. PaT-owicze promują wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i środowisk studenckich modę na życie wolne od uzależnień, spotykają się na gminnych, powiatowych i regionalnych Przystankach PaT. Raz w roku podczas wakacji organizowany jest ogólnopolski Przystanek PaT skupiający przez tydzień kilka tysięcy młodych osób. Tę unikalną akcję w skali Europy odwiedzali obserwatorzy z Belgii, Danii, Węgier, Iranu, Litwy, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Portugalii.
Program PaT wpisany został do Banku Dobrych Praktyk Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Europejskiej Kampanii w sprawie Narkotyków oraz Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości EUCPN.
W 2014 r. społeczność PaT była inicjatorem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki ze Zrywem Wolnych Serc, w którym wzięło udział ponad 50 tysięcy osób w całym kraju. Program realizowany od 2006 r. skupia obecnie 80 grup młodzieżowych PaT na terenie całego kraju, które objęły swoim działaniem ponad 200 tysięcy osób.
W ramach PaT-u powstają spektakle teatralne, filmy, spoty, audycje radiowe, wystawy, prowadzone są animacje i happeningi organizowane przez młodych dla młodych. Wielu z nich zawróciło z drogi sięgania po substancje psychoaktywne i wybrało własny rozwój poprzez sztukę.
Wystawę będzie można obejrzeć do 26 lipca w galerii Kordegarda w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, wtorek-niedziela w godz. 11.00-19.00, wstęp wolny. Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl