Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZamieszanie w I lidze siatkarzy

(Zam: 30.07.2014 r., godz. 16.24)

Nadal nie wiadomo z iloma ostatecznie zespołami będzie rywalizował Camper Wyszków w najbliższym sezonie rozgrywkowym I ligi siatkarzy.

Na dzień dzisiejszy najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, że rozgrywki rozpocznie w sumie 12 zespołów.
Całe zamieszanie rozpoczęło się wraz z momentem, w którym rezygnację z występów w I lidze ogłosił zespół TKS-u Tychy. Tyszanie nie byli w stanie zamknąć budżetu na przyszły sezon, w związku, z czym zdecydowali się na grę w dużo „tańszej” II lidze. Powstałe w tym momencie wolne miejsce w I lidze próbował zająć zespół Caro Rzerzyca. Drugoligowy klub miał według swoich działaczy, posiadać wystarczające możliwości finansowo-organizacyjne do gry w I lidze. 10 lipca minął jednak termin zgłaszania zespołów do rozgrywek ligowych PZPS, a włodarze klubu z Rzerzycy nie podjęli do tego momentu żadnych działań. Obecnie do rozgrywek zgłoszonych jest więc 12 zespołów (o 2 mniej w stosunku do początkowych projektów PZPS-u). To jednak nie koniec. O akces do I ligi stara się bowiem jeszcze zespół z województwa zachodniopomorskiego – Morze Bałtyk Szczecin. Szczecińska drużyna była w zeszłym sezonie o krok od wywalczenia awansu drogą sportową. Jaka będzie ostateczna decyzja związku i czy szczeciński klub nie pójdzie w ślady Caro Rzerzycy? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższych dniach.
Camper zaczyna ligę w ostatni weekend września
PZPS ogłosił wstępny terminarz rozgrywek I ligi siatkarzy na sezon 2014/2015. Wg niego, runda zasadnicza rozpocznie się w sobotę 27 września. Po raz pierwszy wyszkowscy kibice będą jednak mieli szansę obejrzeć swoich ulubieńców już tydzień wcześniej. Na sobotę 22 września planowane są bowiem spotkania III rundy Pucharu Polski, w której to do rywalizacji dołączają zespoły z I ligi.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl