Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraCzystki w SLD

(Zam: 24.07.2014 r., godz. 18.48)

Tak określił w komunikacie prasowym ostatnie decyzje zarządu powiatowego SLD przewodniczący tej partii na naszym terenie Radosław Oleksiak. Członkowie zarządu skreślili z listy członków SLD miejskiego radnego Jana Dziubłowskiego, a Marka Owsiankę podali do sądu partyjnego.

„Dnia 17 lipca 2014 roku Zarząd Powiatowy SLD postanowił skreślić wieloletniego radnego gminnego Jana Dziubłowskiego z listy członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powiecie wyszkowskim. Polityka Jana Dziubłowskiego była niezgodna zarówno ze statutem SLD jak i polityką zarządu SLD w powiecie wyszkowskim. W związku z powyższym Jan Dziubłowski uchwałą Zarządu Powiatu Wyszkowskiego został pozbawiony praw członka SLD w powiecie wyszkowskim” – czytamy w komunikacie prasowym.
Zdaniem przewodniczącego SLD w powiecie wyszkowskim Radosława Oleksiaka, J. Dziubłowski w Radzie Miejskiej głosował wbrew stanowisku partii.
– Prosiliśmy, by się wstrzymał, a on zagłosował za likwidacją szkoły w Gulczewie – mówi R. Oleksiak. – Ze stadionem to samo – chcieliśmy, żeby głosował przeciwko, a on głosuje jak reszta, jak koalicja, a my w niej z burmistrzem, czy Platformą Obywatelską nie jesteśmy. Niestety, Jan Dziubłowski nie reagował na nasze prośby w ogóle, dlatego musieliśmy się rozstać – tłumaczy. – Jan Dziubłowski był zapraszany na spotkania Rady Powiatowej SLD, które powinny się odbywać cztery razy w ciągu roku, spotkania zarządu dwukrotnie w ciągu kwartału. Jan Dziubłowski przychodził jak chciał, już za to, że nie odpowiadał na zaproszenie powinien być wykluczony. Działał w interesie konkurencji, a na szkodę Sojuszu. Ludzie go kojarzą z SLD, nasz punkt widzenia powinien być przedstawiany przez radnego Dziubłowskiego w Radzie Miejskiej, a on przyjął swoją własną politykę.
„Natomiast w sprawie Marka Owsianki został skierowany stosowny wniosek do Sądu Partyjnego za działanie na szkodę partii w powiecie wyszkowskim przez ostatnie lata” – to dalszy ciąg komunikatu prasowego SLD.
– Tworzył listy razem z burmistrzem Mrozem do powiatu, przekonywał członków SLD do startowania z nich, a my mieliśmy wtedy zawarte porozumienie „Przymierze dla Wyszkowa” – mówi R. Oleksiak.
Przewodniczący SLD w powiecie wyszkowskim zapewnia, że są świadkowie, którzy potwierdzą przed sądem partyjnym stanowisko obecnych władz lokalnego Sojuszu wobec Marka Owianki.
Jak mówi, dalszych czystek w SLD już nie będzie.
– Chcieliśmy podjąć takie decyzje przed wyborami, żeby ludzie nie myśleli, że Marek Owsianka działa na rzecz SLD, bo wcale tak nie jest – podkreśla. – Nie chcemy, by (Marek Owsianka i Jan Dziubłowski – przyp. red.) byli kojarzeni z SLD.
Zarząd powiatowy Sojuszu pracuje teraz nad powołaniem pełnomocnika wyborczego oraz sztabu wyborczego. Uzgodnił też wstępnie listy kandydatów na radnych do Rady Powiatu, na wójtów poszczególnych gmin.
Komitety wyborcze jeszcze nie powstały, ale Radosław Oleksiak zapowiada sojusz z komitetem, który w poprzednich wyborach nosił nazwę „Przymierze dla Wyszkowa”, a w jego skład wchodzili działacze lewicowi.
– Nie wiem, czy będzie funkcjonował pod taką nazwą czy inną, ale z moich informacji wynika, że powstanie taki komitet. Jako SLD do wyborów idziemy indywidualnie, a „Przymierze” osobno. Założenie jest jednak takie, że jeśli ktoś z naszych członków będzie chciał startować z list „Przymierza”, to otrzyma zgodę po złożeniu wniosku do zarządu SLD – zapewnia R. Oleksiak zaznaczając, że oba komitety raczej „nie będą sobie wchodzić w drogę”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Cieć, w dniu 25.07.2014 r., godz. 00.03
O jak pan pan Owsianka ładnie wyszedł na zdjęciu. jak go widziałem to odniosłem wrażenie, że to dziadziuś siwy. Po co mu się pchać do polityki na stare lata?
Symfonia
Dodane przez Cieć, w dniu 25.07.2014 r., godz. 00.06
Człowieku zacznij słuchać innych! Twój syn też może mieć coś ciekawego do powiedzenia.
Dodane przez Antybox, w dniu 25.07.2014 r., godz. 12.06
Nie spodziewałem się po J. Dziubłowski, że przyłoży rekę do zniszczenia stadionu.
Dodane przez ST, w dniu 25.07.2014 r., godz. 13.21
Janek Dziubłowski, to radny w kratkę. Kolejna kadencja go ominie.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 25.07.2014 r., godz. 13.37
Ciekawe z kim jak nie z SLD Pan Jan będzie kandydował? Założy własny komitet, czy wchłonięty jest już przez Wspólnotę Samorządową Nowosielskiego?
jak Stalin.
Dodane przez aaaa, w dniu 25.07.2014 r., godz. 16.26
Ten 40 letni kawaler robi czystki jak Stalin aby nie wysyłał na Sybir.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 25.07.2014 r., godz. 16.49
Przy okazji poruszony został ważny problem związany z zachowaniem się radnych. Nie może być tak, że wyborcy i komitety potrzebni im są tylko w czasie wyborów, żeby wsadzili ich na stołki, a potem wszystkich mają w nosie i robią sobie co chcą. Poto głosuję na przedstawiciela SLD, PiS, PO żebym miał w radzie zgodną z moim światopoglądem reprezentację. Głosowałem na pana Janka jako starego partyjniaka, a później lewicowca. Zawiódł mnie kiedy się okazało, że bardziej po drodze jest mu z PO-PiS owską koalicją w mieście.
Dodane przez Prawicowiec, w dniu 25.07.2014 r., godz. 16.57
O Dziubłowskim i Owsiance słyszałem to od zawsze filary lewicy. Chociaz nie jestem zwolennikiem lewicy to dziwię się kto wybrał takiego przewodniczącego, który zamiast walczyć na argumenty z opozycją walczy ze swoimi z lewicy ,którzy nie dość ,że byli prześladowani przez opozycję to teraz przez swoich. W taki sposób ta partia daleko nie zajdzie to ci co nią obecnie zarządzają sami sobie szkodzą
Dodane przez Mamhaka, w dniu 25.07.2014 r., godz. 17.02
To jak on taki prawicowy sie zrobił, to może Sobczak wystawi go w swoim cyrku?
Dodane przez sąsiad, w dniu 25.07.2014 r., godz. 20.23
Mamhaka pewnie potłukłeś się na rowerze....
Dodane przez Benek, w dniu 25.07.2014 r., godz. 20.42
Wyszkowiak kłamie, Dziubłowski zgłaszał sprzeciw przy stadionie i przy likwidacji szkół. Brzydko tak kłamać na pierwszej stronie Justyno Pochmaro, brzydko. Wypadałoby sprawdzić u źródła, albo przeczytać co pisaliście 3 lata wcześniej. A fe, kłamczucha.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.07.2014 r., godz. 21.57
Z artykułu wynika, że pani Justyna zacytowała słowa przewodniczącego Oleksiaka. Jeśli pan Dziubłowski zgłasza nadal sprzeciw wobec likwidacji stadionu przy ul. Kościuszki to witam to z zadowoleniem. Piłka nożna jak pokazały ostatnie Mistrzostwa Świata to piękna gra. Przy okazji gratulacje dla pana Andrzejewskiego i drużyny Bugu Wyszków.
Dodane przez ola, w dniu 26.07.2014 r., godz. 10.28
rozumiem, że każdy chce żyć, ale żeby aż tak po "po chrześcijańsku" ?- kochaj bliźniego swego jak siebie samego
Dodane przez obserwcja, w dniu 26.07.2014 r., godz. 15.08
Sobczaka to Czartoryski powinien wystawić do sejmiku mazowieckiego. Niech pokaże klasę.
Dodane przez radek, w dniu 26.07.2014 r., godz. 15.15
Panowie socjaliści, czy w Polsce powinno się torturować osoby z innych państw jak to było za czasów Leszka Milera? Tacy światli ludzie, podpisują różne konwencje a tu taki klops. I to Amerykanie was wydają. Jako to się wydało to bije w naszą Ojczyznę.
Dodane przez ola, w dniu 26.07.2014 r., godz. 15.50
Polska jest takim krajem, w którym mało kto nie jest torturowany
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 27.07.2014 r., godz. 17.52
Pan Owsianka, niech da sobie już spokój z wielka POlityką, bo z jego zdrowiem skończy jak Stefan Żochowski, któremu wieli comback nie wyszedł na zdrowie.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 28.07.2014 r., godz. 09.39
Królowo, stare dzieje ale fakt, że potrzebna jest w Wyszkowie wymiana pokoleniowa i jakościowa.
Dodane przez ola, w dniu 28.07.2014 r., godz. 13.48
p. Owsianka gdzieś chciałby pieniądze dostawać... ot i co
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 28.07.2014 r., godz. 15.29
Trzeba wiedzieć i umieć kiedy i jak zejść ze sceny. Panu Jankowi nie zaPOmnę klakierstwa POd Nowosielskiego i Mroza, a często i Warpasa. Także sprawy miejskiego stadionu. Pora na emeryturę, bez obrazy, ale moje zdanie jest takie, że niewiele wniósł pan w tej kadencji dobrego. Czekam jeszcze dla kogo jako "zajączek wyrobnik" będzie pan na jesieni latał?
Dodane przez Ela, w dniu 28.07.2014 r., godz. 17.09
Z poparciem SLD, startowała chyba Pani Agnieszka Londzin. Jeśli nadal zechce kandydować napewno ma mój głos. Naprawdę potrzebna jest zmiana pokoleniowa i jakościowa.
Dodane przez hajke, w dniu 28.07.2014 r., godz. 18.21
Są ludzie, którzy mogliby swoją wiedzą wesprzeć Radę. Niestety zawsze skutkiem dziwnych układzików dostają się do nich stare capy z czerwonymi nosami, korytowcy. Można to skończyć już na jesieni!
Dodane przez Józek, w dniu 29.07.2014 r., godz. 11.17
a kto to jest Agnieszka Londzin????? dajcie spokój z takimi kandydatami
Dodane przez Ela, w dniu 29.07.2014 r., godz. 11.47
To kompetentna młoda osoba gwarantująca zmiany jakościowe. Kto nie słyszał o Pani Agnieszce tylko się kompromituje, bo pewnie nie słyszał wiele. Takich niedosłyszących należy bagatelizować.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 29.07.2014 r., godz. 12.09
To się dowiedz kim jest Londzin i sam daj spokój z takimi kandydatami jak Owsianka, co mam wątpliwości czy on chodzi jeszcze o własnych siłach. Rada to nie PDPS
Dodane przez marek, w dniu 29.07.2014 r., godz. 15.49
ja słyszałem ale ta pani nic pozytywnego dla miasta nie zrobiła, potrzebujemy radnych którzy znają miasto i jego potrzeby
Dodane przez Adam, w dniu 29.07.2014 r., godz. 22.00
Nie zrobiła, bo dopiero jako radna zrobi. Nie POtrzebujemy hiPOkrytów. Kto niby zna to miasto? Mróz z marnej wsi, Nowowsielski spod Pułtuska, Sobczak z Tłuszcza, Jastrzębska z Drogoszewa, Wiśniewski z Rybno-Gulczewa. Wielcy mi znawcy, ale chyba od kręcenia lodów na tym biednym mieście.
Agnieszka Londzin!
Dodane przez Ela, w dniu 29.07.2014 r., godz. 22.45
Wystarczy, że zna potrzeby miasta na tyle, żeby w okresie upalnych wakacji mieszkańcy mieli plażę nad Bugiem pełna złocistego piasku. Stare pierniki takich potrzeb już nie mają. Chłoptasie u władzy w krótkich spodenkach wylegują się na plażach w ciepłych krajach. W nosie mają miasto, jego mieszkańców i ich potrzeby. Pani Agnieszka zrobi POrządek z szałajdą!
Dlaczego SZAŁAJDA boi się Londzin?
Dodane przez osevatorre, w dniu 29.07.2014 r., godz. 23.48
Nie jedno mogłaby powiedzieć o rządzących Wyszkowem mechanizmach. Pracowała w skarbówce, robiła audyty, zna się na rzeczy, ale przede wszystkim jest uczciwa i wierząca!
Widzą tylko własne POtrzeby...
Dodane przez Jacek, w dniu 30.07.2014 r., godz. 11.52
Wymienieni "znawcy" wychodzą już temu miastu bokiem.
Dodane przez xyz, w dniu 30.07.2014 r., godz. 14.25
Pani Londzin miała okazję pokazać się 4 lata temu.Była bowiem kandydatką na burmistrza. Jako jedyna spośród kandydatów nie przyszła na debatę chociaż ją zaakceptowała. Wynik uzyskała słaby, a teraz widzę ją w starostwie.Nie wiem tylko w czyjej jest drużynie starosty czy wice?
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 30.07.2014 r., godz. 15.31
Olała nowokomuszą debatę ustawkę i dobrze na tym wyszła. Zdobyła jak pstryknięciem palców bez większego wysiłku ok 1000 głosów. Bocian w tym czasie inwestując fortunę w nowokomucha i będąc na tamtejszej tapecie od lat zdobył ok. 2000 głosów. Na nic liczne przewieszone nad ulicami banery. Dziś Pani Londzin jest bogatsza o kolejne doświadczenia i wiedzę, jest jednym z najlepszych kandydatów. Teraz xyz niech wypowie się na temat np. Mroza, Nowosa. Jak spisali się przez ostatnie cztery lata, co pokazali. Trzymają na etatach tłuste wieprze po 8,5 tysiąca złotych a zwalniają biednych ludzi z pensja po 1.000 zł. Co xyz powie na to, co z Warpasem i Sobczakiem? Śmiało!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl