Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, TeodoraZ rubel placu na ul. Dworcową

Ikona
(Zam: 04.01.2011 r., godz. 12.57)

Od stycznia handel przy ul. Dworcowej zacznie trzydziestu pięciu kupców z rubel placu. Za dzierżawę wybudowanych tam pawilonów zapłacą od 210 do 300 zł netto miesięcznie.

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, handel przy ul. Wąskiej możliwy był tylko do końca grudnia. Kupcy, po spełnieniu określonych wymogów, mogli ubiegać się o dzierżawę wybudowanych jesienią ubiegłego roku trzydziestu sześciu pawilonów przy ul. Dworcowej. Przetarg odbył się 27 grudnia. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu kupców (na około setkę handlujących do tej pory na rubel placu). Cena wywoławcza czynszu dzierżawnego wynosiła 200 zł netto. Podczas licytacji zainteresowani zaoferowali stawki od 210 do 300 zł (plus podatek VAT).
W najbliższym czasie Urząd Miejski ogłosi przetarg na pawilon, który nie znalazł dzierżawcy. Władze spodziewają się większego zainteresowania, bo zamierzają złagodzić wymogi uprawniające do wystartowania w postępowaniu.
- Likwidacja rubel placu to element porządkowania miasta i jednocześnie dążenie do poprawienia warunków pracy handlującym na ul. Dworcowej – podsumowuje zastępca burmistrza Adam Mróz .
Urząd wyznaczył kupcom termin na rozebranie budek na rubel placu – mają je zdemontować na własny koszt do 21 stycznia.
Na sesji 30 grudnia radny Jan Dziubłowski zaproponował burmistrzowi obniżenie stawki za dzierżawę pawilonów.
- Ci ludzie żyli z rubel placu przez wiele lat. Proponuję, by miasto obniżyło czynsz, by za rok nie okazało się, że kupcy nie są w stanie się utrzymać – powiedział. – Może powinniśmy obniżyć czynsz, nawet o pięćdziesiąt procent w stosunku do tego, który planujemy.
Władze z rezerwą odnoszą się do pomysłu radnego.
- Przeanalizujemy tę propozycję, choć w mojej ocenie zobowiązania, które mamy wobec kupców handlujących na ul. Wąskiej przy tej formule przetargu zostały spełnione – mówi Adam Mróz.
Rozważają także możliwość udostępnienia działki przy ul. Dworcowej kupcom (nie tylko z dawnego rubel placu), którzy zechcą na własny koszt wybudować kolejne pawilony, gdyż sami nie będą stawiać kolejnych miejsc do handlu.
Większość terenu dawnego rubel placu, zgodnie z wyrokiem sądu, wróci do dawnych właścicieli. Pozostałą część miasto zamierza sprzedać.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ...., w dniu 04.01.2011 r., godz. 12.53
szkoda bo nie bedzie gdzie piwa wypic jak deszcz pada i sie zalatwic :-)
Dodane przez ona, w dniu 04.01.2011 r., godz. 15.47
Poprawienie warunków pracy?? Jakich warunków? Jedyną różnicą jest to, że na Dworcowej budki są murowane, a na łeb dalej będzie padać i klientom i kupcom, za to za dużo większe pieniądze. Założyli plastikowe rolety, wow! a czy ktoś wie ile ci ludzie muszą jeszcze włożyć kasy w te wasze budy? A gdzie się podział ten piękny projekt, który tak ochoczo przedstawialiście - targowiska z prawdziwego zdarzenia? Ładny, zadaszony, z wejściem od ulicy Dworcowej? No gdzie? Pan Dziubłowski dobrze mówi - ci ludzie nie utrzymają się tam z takimi kosztami. Dzierżawa to jedno, do tego dochodzi "placowe" ok. 400 zł, ochrona, prąd i mamy prawie 1000 zł za godne warunki wielkości piwnicy. To śmieszne jak na coś takiego, dla porównania za porównywalną kwotę można wynająć dużo większy boks na Marywilskiej gdzie są warunki jak w galerii handlowej a nie na zasyfionym targowisku, gdzie dzierżawca nie dba o kupców tylko o własne interesy.
Dodane przez ----, w dniu 05.01.2011 r., godz. 11.20
za robote sie wescie a nie ludziom buble wciskac wcale nie takie tanie przed swietami przedluzacz kupilem i zanim do domu donioslem to kabel w 3 bmiejscach sie połamał
Dodane przez Anonim, w dniu 06.01.2011 r., godz. 18.45
jak dlugo bedzie popyt na buble tak dlugo bedzie sie je zprowadzac na szczescie coraz miej jest ludzi ktorych interesuje tylko cena a bardziej wazna staje sie jakosc a my sie dopasowujemy i sprowadzamy towary wysokiej jakosci ale za to drozsze od chinszczyzny a kabel popekal od mrozu i to wlasnie te wspominane warunki pawilony bez ogrzewania
Dodane przez my, w dniu 06.01.2011 r., godz. 18.47
15 stycznia wielkie otwarcie na klientow czekac beda kawa herbata bigos kielbaski z grila i ciasta
g
Dodane przez G, w dniu 06.01.2011 r., godz. 19.13
pokrętny artykuł a gdzie prawda
smieci
Dodane przez ja, w dniu 07.01.2011 r., godz. 09.31
a spoldzielnia przyszlosc bedzie miala wiecej smieci do wywiezienia
phi
Dodane przez Anonim, w dniu 07.01.2011 r., godz. 20.05
Zgadzam się z Anonimem i z ja. Taka prawda, niech się mieszkańcy nie zdziwią, bo obecny dzierżawca o to nie dba.
Dodane przez z, w dniu 08.01.2011 r., godz. 09.43
dobry kabel od mrozu nie popeka :-)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta