Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 maja 2020 r., imieniny Pauliny, Eweliny

Weź szkolną legitymację na pływalnię czy halę sportową

(Zam: 16.07.2014 r., godz. 18.02)

To istotne, bo dzięki niej dzieci i młodzież szkolna z gminy Wyszków może skorzystać z wakacyjnych zniżek oferowanych przez Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki nim najmłodsi mieszkańcy gminy mogą spędzać wolny czas np. na pływalni płacąc mniej niż podczas roku szkolnego.

Informacja o tym, że legitymację ze sobą trzeba mieć nie dotarła jednak do wszystkich. Do naszej redakcji napisała mama dwóch dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. „Niestety, wczoraj spotkała nas przykra niespodzianka. Przy odbiorze zegarków poproszono nas o pokazanie ważnych legitymacji. Bardzo się zdziwiłam, ponieważ przez ponad 10 miesięcy wstecz ani razu nie było takiej potrzeby. Dzieci mają 4 i 8 lat, więc już na pierwszy rzut oka widać, że należy im się wejście ulgowe. Niestety, poinformowano nas, że zaraz po zakończeniu wakacji Pan Burmistrz wydał dyspozycję, aby bezwzględnie bilety ulgowe były sprzedawane po okazaniu legitymacji. Postałam chwilę w kolejce i większość wchodzących była tak samo niemile zaskoczona jak ja” – to fragment listu czytelniczki.
Dyrektor WOSiR Marek Wiśniewski zapewnia, że informacje o wakacyjnej ofercie były rozpowszechniane (łącznie z informacją o wymogu posiadania legitymacji). Jak mówi, są dostęne w prasie, na miejskich ekranach informacyjnych (zlokalizowanych np. w Galerii Wyszków, WOK „Hutnik”, bibliotece), na stronach internetowych WOSiR (www.wosir.pl), gminy Wyszków (www.wyszkow.pl), plakatach. Wakacyjna oferta skierowana jest tylko do mieszkańców gminy Wyszków.
– Jeśli ktoś chce z niej skorzystać, musi mieć ze sobą legitymację, byśmy mogli stwierdzić, że jest mieszkańcem gminy Wyszków. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym dokument potwierdzający zameldowanie musi mieć ze sobą opiekun – zwraca uwagę Marek Wiśniewski.
Jak zaznacza, jeśli ktoś takich dokumentów nie ma przy sobie, a chce skorzystać z pływalni, musi uiścić pełną opłatę.
Jeśli dzieci i młodzież zdecydują się na wejście na pływalnię od 7 lipca do 22 sierpnia w ramach akcji „Wakacje w mieście” (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00) zapłacą za godzinę tylko 4,80 zł. Od 14 lipca do 14 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 hala sportowa jest dla nich bezpłatna. To tak zwana rozszerzona wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży z gminy Wyszków.
Zwykła oferta na pływalni trwa od 28 czerwca do 24 sierpnia. Wejścia indywidualne w godz. 6.00-16.00 dla dzieci i młodzieży kosztują 7,20 zł od osoby (za godzinę). Normalnie to koszt od 7,80 zł do 12,60 w zależności od pory dnia (im później zdecydujemy się skorzystać z basenu, tym drożej).
Kurs pływania w wakacje (dla grup 10-, 12-osobowych) to 10 lekcji po 45 minut. Zarówno intensywny kurs (zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku), jak i zwykły (zajęcia: poniedziałek, środa, piątek) kosztuje 120 zł. Dorośli mogą się szkolić we wtorki, czwartki i soboty za 160 zł.
W ramach wejścia grupowego na pływalnię (minimum 15 osób) od poniedziałku do piątku każda osoba zapłaci 6,30 zł za godzinę. W wakacje zjeżdżalnia jest gratis.
Warto też zajrzeć na stadion – do 29 sierpnia za darmo są dostępne korty tenisowe (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00), boisko treningowe o nawierzchni syntetycznej (dzieci i młodzież niepełnoletnia mogą korzystać w obecności instruktora, opiekuna), bieżnia, urządzenia lekkoatletyczne.
Od 25 sierpnia do 6 września pływalnia będzie nieczynna z powodu przerwy technologicznej, która odbywa się o tej porze co roku.
J.P.

Komentarze

A co z plażą?
Dodane przez Słonecznik, w dniu 16.07.2014 r., godz. 22.40
O tym, że z pływalnią pan Wiśniewski sobie nie radzi i potrzebuje aż dwóch kierowników to wiemy, ale że znów nie dopilnował plaży ...
Dodane przez Mama Ela, w dniu 17.07.2014 r., godz. 00.38
Podczas roku szkolnego muszą płacić więcej, bo jak oni z wakacji, tak dwaj kierownicy pływalni wracają z urlopów, i trzeba zapewnić im niemałe pensje. Dodatkowo muszą zapewnić pensję dla trzeciej osoby - pana dyrektora. Pan burmistrz niech łaskawie wytłumaczy dzieciom, po co aż trzech panów musi zarządzać jedną pływalnią, kiedy w ich szkole pozwalniano dla oszczędności kochane panie woźne i kucharki.
Wyszkowski KWAS
Dodane przez hajke, w dniu 17.07.2014 r., godz. 07.12
I to jest ten wyszkowski KWAS ważony przez Nowosielskiego. Hoduje tłuste WIEPRZE w różnych instytucjach ( Zbigniew Wiśniewski), a ze słabymi kobietami w szkołach wiemy jak postąpił.
Strzeżmy się burmistrzów z PiS! Kto jest kandydatem?
Dodane przez Mamhaka, w dniu 17.07.2014 r., godz. 09.51
Jak wiadomo, to nie Nowosielski zwolnił kobiety ze szkół, a pan burmistrz z ramienia wyszkowskiego PiS Warpas. każdy pisowski zastępca będzie marjonetką Nowosielskiego od czarnej roboty.
Dodane przez Zen, w dniu 17.07.2014 r., godz. 13.13
Zadać trzeba pytanie burmistrzowi - na czym polega w Wyszkowie tzw. "racjonalizacja zatrudnienia" Warpasa, i czy za jego rządów polega ona jedynie na zwalnianiu słabych i niskozarabiajacych mieszkańców. Dlaczego nie dotyczy "wieprzy" na dublujących się kierowniczych stanowiskach np. pływalni, PWiK?
A Wiśniewski znów zaspał? Na wagony...
Dodane przez C14, w dniu 18.07.2014 r., godz. 00.05
Pozytywną weryfikację Sanepidu przeszły miejsca wyznaczone do kąpieli m.in. w Ciechanowie, Pułtusku, Garwolinie, Gostyninie, Legionowie, Płocku, Siedlcach, Węgrowie, Szydłowcu, Ostrołęce, Warszawie czy Nowym Dworze Mazowieckim.
Tylko 4,80!!! Nie każe chętne dziecko ma rodzica przy korycie!!!
Dodane przez Czerwony nos, w dniu 19.07.2014 r., godz. 09.41
...Jeśli dzieci i młodzież zdecydują się na wejście na pływalnię od 7 lipca do 22 sierpnia w ramach akcji "Wakacje w mieście" (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00) zapłacą za godzinę tylko 4,80 zł... - dlaczego tak bogate miasto nie zrobi wakacji dla dzieci za darmo? Nowosielski i Wiśniewski są nieefektywni. Ile ten drugi pozyskał zewnętrznych pieniędzy na WOSiR? Zgadnijcie!
Dodane przez Ela, w dniu 19.07.2014 r., godz. 11.58
Żeby zrealizować dobry pomysł darmowych wakacji na pływalni, zaproponowała bym poszukać środków na ten cel w "racjonalizacji zatrudnienia" np. w takim PWiK i zlikwidować niepotrzebny etat zastępcy prezesa, który zajmuje Zbigniew Wiśniewski - rodzony brat dyrektora pływalni. Co Państwo na to?
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 19.07.2014 r., godz. 12.47
Dziś dzieci rodziny z dziećmi chciały by poleżakować na miejskiej plaży, której słabeusz Wiśniwski nie potrafił doprowadzić do realizacji. Taki upał, takie słońce. Nic tego nie zastapi. POrażka tej kiepskiej ekipy i burmistrzów, którzych stać by na plaże pełne piasku POlecieć do Egiptu, Maroka, Tunezji, Grecji albo Chorwacji. Bidota ma łaskę - godzina za 5 zł, na zamulonej pływalni. Klawo co?
Bidota ma łaskę - godzina za 5 zł, na zamulonej pływalni. Klawo co?
Dodane przez Meduza nieduża, w dniu 19.07.2014 r., godz. 22.16
Nawet nie bidota, a dzieci z legitymacjami szkolnymi. Reszta po staremu.
Warpas wracaj, bo musisz kontynuować "racjonalizację zatrudnienia", Sobczak za ciebie tego nie dokończy!
Dodane przez Zołza, w dniu 20.07.2014 r., godz. 12.48
"zlikwidować niepotrzebny etat zastępcy prezesa, który zajmuje Zbigniew Wiśniewski - rodzony brat dyrektora pływalni."
Dodane przez hajke, w dniu 20.07.2014 r., godz. 15.29
Czy PiS wystawi kandydata na burmistrza, który z równą zajadłością co Warpas będzie likwidował etaty ludzi biednych i słabych, jak woźne i kucharki, a jednocześnie roztaczał parasol ochronny nad tłustymi wieprzami przy samorządowym korycie, jak Wiśniewski z PWiK, i 3 dyrektorów pływalni?
Dodane przez kobieta, w dniu 20.07.2014 r., godz. 17.57
Jedzcie Paniwie Nowosielski i Wiśniewski do Serocka zobaczycie tam jak zagospodarowany jest teren nad Zalewem.Mamy w Wyszkowie piekne tereny nad Bugiem ale również w\w Panów ,którzy nie uznają rekreacji ,turystyki,wypoczynku na łonie przyrody,nad piękną rzeką Bug.To jest hańba,żeby nie było gdzie ochłodzić się,wypocząć nad wodą w te upalne dni .Nie wszystkich stać jest na wyjazd nad morze czy za granicę,domagamy się terenów uporządkowanych przy mości bo tam w przeszłości wakacyje życie własnie tam się odbywały.Brawo Serock ,brawo gospodarzom a nasi włodarze i Wisniewski niech dadzą sobie spokój z dalsza działalnością i rządzeniem
Dodane przez Sąsiad, w dniu 20.07.2014 r., godz. 18.37
Jak pływalnia ma 3 dyrektorów, to plaża musiałaby mieć co najmniej kolejnych dwóch.
Armia kierowników wosir! Czy dyrektor jest nam potrzebny?
Dodane przez ..., w dniu 22.07.2014 r., godz. 07.39
Na zrujnowanym stadionie przydałby sie oddzielny kierownik o kortów tenisowych.
Dodane przez Zołza, w dniu 22.07.2014 r., godz. 11.05
i oddzielny od bieżni. Obecny dyro nie poradził sobie z tematem. XXI w., a u nas na bieżni pokruszony koks. Tragedia panie Wiśniewski!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl