Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyJak gwiazdy na premierze

(Zam: 16.07.2014 r., godz. 16.46)

4 lipca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” sporo się działo. Z wielką pompą odbyła się kolejna impreza obchodów stulecia liceum. Komitet Organizacyjny jubileuszu zaprosił na premierę III odcinka serialu „Nasze liceum”, rozmowę z głównymi redaktorkami magazynu „Absolwent” oraz do wysłuchania śpiewu „Na sto głosów”.

Zanim to jednak nastąpiło, jak przystało na prawdziwe pokazy premierowe, na czerwonym dywanie pojawili się bohaterowie piątkowego wieczoru.

Impreza rozpoczęła się kilka minut po 19.00. W klimatyczny nastrój wprowadził zebranych absolwent liceum, Mateusz Knajp, który przygrywał na pianinie.
– Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przybyć na dzisiejszą imprezę, bo konkurencja jest spora: ćwierćfinał Mistrzostw Świata, piękna pogoda i czas urlopowy – żartobliwie powitał zebranych w imieniu Komitetu Organizacyjnego Marek Napiórkowski, który prowadził piątkowe spotkanie.
Jako pierwsza została zaprezentowana tego wieczoru druga już odsłona Kroniki Obchodów Stulecia LO. W telegraficznym skrócie przedstawiono imprezy, które na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy odbyły się w ramach jubileuszu. A były to: premiera książki „Harcerze z liceum” absolwenta Piotra Płochockiego, turniej gier stolikowych, wernisaż „Świat w akwareli” Woytka Smółkowskiego, premiera II odcinka serialu „Nasze liceum”, koncert „Absolwenci grają i śpiewają”, wystawa „Tworzymy z pasją” autorstwa absolwentów i licealistki ogólniaka, happening – malowanie największego obrazu w historii Wyszkowa, Wyszkowski Bieg Uliczny, mecze siatkówki plażowej i streetballa, malowanie największego graffiti w historii Wyszkowa na płocie przy ulicy Kościuszki, zawody wędkarskie „Z przymrużeniem okonia”.

Premiery
Liczne premiery rozpoczęła projekcja drugiej części trzeciego odcinka serialu „Nasze liceum” pt. „Gdy nawet”. Kapryśna pogoda zmusiła organizatorów do przesunięcia emisji, która była zaplanowana w parku miejskim na 22 czerwca. Aktorzy i ekipa pracująca przy produkcji dwóch odcinków po premierze zaprezentowała się na scenie „Hutnika”. M. Napiórkowski podziękował przy tym wszystkim osobom zaangażowanym w ich powstanie.
– Mówi się, że „film jest polem bitwy”, a ja uważam, że my tę wojnę na tym polu bitwy wygraliśmy, bo dysponowaliśmy świetną armią, z której jestem dumny – powiedział reżyser Bartłomiej Krupka. – Wydaje mi się, że dzięki ogromowi pracy, film bardzo się zbliżył do profesjonalnej produkcji – stwierdził.
Za wspólną pracę całej ekipie podziękowali B. Krupka i scenarzysta Piotr Płochocki.
W weekend odbyły się zdjęcia do kolejnego, czwartego już, odcinka serialu, którego premiera odbędzie się 1 sierpnia w „Hutniku”.
Kolejną atrakcją piątkowego wieczoru była prezentacja magazynu „Absolwent”, który zawiera historie o ludziach związanych z Wyszkowem oraz absolwentach liceum. M. Napiórkowski poprowadził rozmowę z redaktor naczelną pisma Ewą Racą oraz Elwirą Czechowską, która również współpracowała przy redakcji magazynu.
–Wszystko zaczęło się od Piotra Adlera, który zaproponował mi stworzenie publikacji – wspomniała E. Raca. – Od samego początku wiedziałam, że się podejmę tego zadania. Czas, kiedy nie było mnie w Wyszkowie sprawił, że z wielkim zainteresowaniem przystąpiłam do pracy. Sama byłam ciekawa, ile informacji uda mi się zebrać. Bez Elwiry Czechowskiej i Marty Adler magazyn by nie ujrzał światła dziennego – kontynuowała. – Kiedy pismo się ukazało, miałam wrażenie, że gazeta jest zbyt krótka. Moim marzeniem było ukazanie zdjęć sprzed kilkudziesięciu lat i aktualnych fotografii. Było to szalenie trudnym zadaniem – przyznała E. Raca.
Przy powstawaniu magazynu pracowało kilka osób, przez kilka miesięcy.
– Bohaterowie magazynu są typowymi gwiazdami naszego liceum – podkreśliła E. Raca.
Ostatnią niespodzianką wieczoru była prezentacja chórzystek, tzw. „Sto głosów”. Panie zaprezentowały melodię i słowa piosenki z okazji jubileuszu, po czym do wspólnego śpiewu przyłączyli się zgromadzeni na premierze goście. Część studniówki została zaliczona. Każdy obecny otrzymał symboliczny znaczek studniówkowy.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl