Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, TeodoraDawny i współczesny Wyszków

(Zam: 16.07.2014 r., godz. 16.44)

Przy ul. Sowińskiego dostępna jest wystawa fotografii prezentujących oblicze miasta sprzed lat i to dzisiejsze. Ekspozycję przygotowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.

Inicjatywa prezentowania Wyszkowa na zdjęciach w ramach plenerowej ekspozycji sprawdziła się – od kilku lat miejska biblioteka na okres letni przygotowuje wystawę. Tym razem skupia się ona w dużej mierze na porównaniu tych samych miejsc – zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak było kiedyś, jak jest teraz. Są też zdjęcia prezentujące zniszczenia wojenne, sceny związane z życiem mieszkańców i inne.
Wystawa „Wyszków wczoraj i dziś” miała swoją premierę 2 lipca – otworzyli ją oficjalnie dyrektor miejskiej biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko oraz burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Jak czytamy na jednej z tablic, ekspozycja zawiera zdjęcia ze zbiorów rodzinnych Bluszków, Dąbrowskich, Decewiczów, Filipowiczów, Giegiel-Bzowskich, Glinków, Karpińskich, Karszniów, Mrozów, Napiórkowskich, Obrębskich, Orłowskich, Piórkowskich, Płochockich, Powierzów, Rytlów, Sztompków, Wasilewskich, Wróblów, a także Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Polskiego Banku Spółdzielczego w Wyszkowie, Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.07.2014 r., godz. 17.06
Te letnie wystawy to na prawdę świetny pomysł. Składam gratulacje zarówno pomysłodawcom jak i realizatorom. Sam oglądam te wystawy zawsze z uwagą i przyjemnością, ale zawsze widzę również spore zainteresowanie. Dużo ludzi się zatrzymuje.
Dodane przez Matejki, w dniu 20.07.2014 r., godz. 00.00
Zdjęcia których to Piórkowskich, tych z osiedla Matejki?
Dodane przez AWP, w dniu 20.07.2014 r., godz. 11.52
A Dąbrowskich, to tych z Bronxu, czy z 3 Maja?
Dodane przez Bronex, w dniu 21.07.2014 r., godz. 00.07
Z Bronksu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta