Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyNiedługo sygnalizacja, inne inwestycje w pełni

(Zam: 16.07.2014 r., godz. 16.43)

Niebawem rozpocznie się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Prostej i Gen. J. Sowińskiego w Wyszkowie.

Żadna z wyszkowskich firm nie ubiegała się o to zlecenie – przetarg wygrała spółka PPUH „Podkowa” Boguszewscy, Perkowscy z Warszawy, która wykona inwestycję za 194 728,36 zł. Zgodnie z dokumentacją przetargową, firma będzie miała miesiąc od chwili przekazania placu budowy na zrealizowanie prac.
Przypomnijmy, że skrzyżowanie Prostej i Sowińskiego uważane jest za niebezpieczne, bo dochodzi na nim do częstych kolizji i wypadków. Mimo że jest prawidłowo oznakowane, zwykle przyczyną zdarzeń są wymuszenia pierwszeństwa (mają je jadący ul. Sowińskiego). Postulat konieczności poprawienia bezpieczeństwa w tym miejscu padał ze strony mieszkańców wielokrotnie m.in. podczas debat organizowanych przez policję.
Sezon inwestycyjny w pełni, dlatego warto mieć na uwadze nie tylko ewentualne niedogodności związane z budową sygnalizacji. Trwa przebudowa chodnika wzdłuż ul. Sowińskiego (odcinek od ul. Kościuszki do Pułtuskiej) – jego część jest wyłączona dla ruchu pieszych. Wykonawcą jest w tym przypadku Bruk-Jar Jarosława Deptuły z Komorowa (koszt wynikający z przetargu 423 294,61 zł). Miasto przebudowuje też zniszczony odcinek ul. Zakolejowej (jej część wykonało w poprzednich latach).
Niedawno też samorząd wybrał wykonawcę przebudowy chodnika przy ul. Moniuszki w Wyszkowie – Zakład Usług Techniczno-Handlowych Eko-Bud z Wyszkowa (koszt 146 469,74 zł).
Samorząd powiatowy z kolei przebudowuje ul. I Armii Wojska Polskiego (od Komunalnej do Sosnowej). Drogą można jechać, ale warto zarezerwować sobie więcej czasu bo wykopy, jeżdżące koparki i inny sprzęt sprawiają, że w wielu miejscach trzeba po prostu czekać na przejazd.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl