Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Jeśli kąpiel, to w wyznaczonych miejscach

(Zam: 16.07.2014 r., godz. 16.34)

W województwie mazowieckim w tym sezonie wakacyjnym funkcjonuje pięć kąpielisk i kilkanaście miejsc przeznaczonych do kąpieli, które Sanepid dopuścił do użytkowania.

Można korzystać z plaż w Kącku k. Otwocka (Staw Kąck), Żyrardowie (Zalew Żyrardowski), Kozienicach (Jezioro Kozienickie), Nieporęcie (Dzika Plaża, Zalew Zegrzyński) oraz Płocku (Sobótka, Zbiornik Włocławek). Jak podaje Urząd Wojewódzki, status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu – w tym motorówkę.
Spośród 35 zgłoszonych miejsc wykorzystywanych do kąpieli na Mazowszu Sanepid dotychczas skontrolował 25. W niektórych stwierdził zakwity glonów i zmienioną barwę wody (nie można korzystać z Zalewu Borki w Radomiu oraz rzeki Zagożdżonki w Pionkach).
Pozytywną weryfikację Sanepidu przeszły miejsca wyznaczone do kąpieli m.in. w Ciechanowie, Pułtusku, Garwolinie, Gostyninie, Legionowie, Płocku, Siedlcach, Węgrowie, Szydłowcu, Ostrołęce, Warszawie czy Nowym Dworze Mazowieckim.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.wsse.waw.pl w zakładce „Kąpieliska 2014” oraz serwisie kąpieliskowym http://sk.gis.gov.pl/.
J.P.
Na podstawie informacji Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl